Novo pri Mobitelu VIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Biciklari

Pripravnik
13. sep 2012
558
0
16
@Mobitel:

Ali je možno pri MF60 mifiju nastaviti tako da ne preklopi na 2G, če je 3G slab signal?

grazie.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.316
145
63
Novo na Mobitelu: BB Q10.
http://www.mobitel.si/telefoni-in-naprave/aparati.aspx?aid=2129

(razen cene še nič, očitno honorarci tipkajo v večernem času
smile-1.gif
).

ups, je že vse
smile-1.gif
!

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.316
145
63
Citat:
Uporabnik HrabiaMol pravi:
mater..tole pa je cena in pol:)

Ni, samo mal je višja od Z10. Pač ga cenijo tako kot iphone
smile-1.gif
. Le da slenjega noben operater ni sposoben prodajati, ker je očitno notri premalo procentov. Kakorkoli, jaz sem zadnjič Z10 rezerviral, ampak po moje sem bil edini, ki ga je kupil. Q10 bodo pa verjetno vzeli vsi, ki imajo sedaj 9700 ali novejšega. 9900 skoraj nima več smisla kupiti, čeprav mene tole ne mika preveč... 9900 zgleda vseeno bolj profi, pa še ne teži s tistimi nesrečnimi ikonami in je vse na svojem mestu. Ja, pa ločeni tipki ima za klic in prekinitev klica. In ker dela bp, bo Q10 še malo počakal.

Jernej
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.535
922
113
A se samo meni zdijo teli BB-ji ful precenjeni (še bolj kot kak Samsung oz. Iphone)?
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik Ledenko pravi:
A se samo meni zdijo teli BB-ji ful precenjeni (še bolj kot kak Samsung oz. Iphone)?

Ne. Sej izdelani so kvalitetno, ampak prednosti BB pri stiskanju pošte in pri varnosti pa ne pridejo več do izraza, kot so pred leti, ko si bili glavni na tem področju. Zaspali so na lovorikah, podobno kot nokia.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Z10 je že Android in kompresija podatkov ne gresta skupaj... Tko kot pri japki in polknih...
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.316
145
63
Citat:
Uporabnik Megapixel pravi:
Zadovoljen z Z10? Lahko napišeš kak pro/contra komentar?

Jaz ga sicer ne uporabljam, razen občasno, ker je bila želja po telefonu pri neki osebi močnejša od moje
wink-1.gif
. Kakorkoli, Z10 občasno pogledam in tudi malo potipkam ter bi rekel takole (v glavnem vse primerjam proti 9700 ali 9900):

za:
- hitrost fotoaparata
- način odklepanja zaslona
- lepo se brska po spletu, v ležečem načinu se alter bere povsem lepo in tekoče
smile-1.gif

- ni potreben BIS, vse dela v nulo in če sem prav videl, tudi ne kuri veliko prometa, vsaj kar se pošte in malce brskanja tiče (Roberto, glede OS10 in kompresije bi to znalo držati, ampak nimam volje in časa pogledati v monitor prometa). Po dobrem mesecu je zaenkrat na dobrih 300MB na mesec za pošto in brskanje in ni kritično
smile-1.gif
. Hja, je pa res, da jaz na 9900 pridem krepko pod 100Mb čez cel mesec, če ne uporabljam telefona kot modem ampak samo za maile in tudi malo občasnega brskanja. Ampak ustrezen paket odpravi tudi takšne težave...

- kar lep za pogledati
smile-1.gif

- vklop in izklop budilke sta na mestu

proti:
- baterija zdrži bore malo
- pri dosedanjih BBjih sem vedno delal red v poštnih predalih (beri redno brisal vse), tukaj ni šans, da se briše tako hitro
- klicanje osebe je že postopek, potrebno je odpreti Search ali Phone in potem zadeti okno, kamor natipkaš par znakov. Ampak to je večinoma težava vseh touch telefonov, le da imajo nekateri "smart dial", ta ga pa seveda nima
- odklepanje s potegom je odlična stvar, ampak očitno niso sposobni narediti še tega, da bi ga tudi zaklenil na ta način (recimo s potegom od vrha do konca dol)
- kvalitete fotoaparata sicer nisem veliko preverjal, ampak pri prvi verziji bi rekel, da tistih 8M ni ravno med najbolj kvalitetnimi. Primerjal sem nekaj slik proti 9900 in na Z10 niso ravno blestele. Ampak štanca jih pa hitro, to pogrešam na 9900...

Z novim fwjem se je sicer nekaj dodalo, recimo možnost tipkanja BBM v ležečem položaju, samodejno ponujanje že obiskanih strani v ležečem položaju, ampak po nadgradnji se telefona še skoraj nisem dotaknil in težko rečem kaj o dvigu kvalitete slik. Edino to sem na hitro pogledal, kako je z brskalnikom in BBM v ležečem načinu... Če vprašaš mene, pokliči na Mobitel in si ga sposodi za kakšen dan.

Jernej
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Z10 je že Android in kompresija podatkov ne gresta skupaj... Tko kot pri japki in polknih...

Z10 ni Android, ali si hotel povedati kaj drugega?
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Ali mi lahko kdo pove kaksen ima obracunski interval mobitel in pa ali je prvih 4 sekunde se zmer zastonj, kajti sem testiral 3 s dolg klic pa mi je na mobitel monitorju odbilo minuto?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Kater paket?

Načeloma za vse nove pakete z vključenimi količinami velja tole:
"Za obračun zvez velja interval 60/1 - prva minuta se obračuna v celoti, nadaljnji pogovor pa po sekundah."
 

Cooper

Pripravnik
27. jan 2009
498
0
16
Ljubljana
60/1, kar pomeni: za klic, ki traja manj kot eno minuto, se obračuna 1 minuta. Vse nad eno minuto, se odšteje po sekundah. Torej, klic dolg 20 sek = 60 sek; klic dolg 65 sek = 65 sek.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Paket je 2012 ampak bi sel rad na 2013 ker ma boljso razporeditev enot pa hocjo za spremembo 20eur, Zgleda bo treba zagrozit z odhodom in na koncu tudi it.

Kaj pa prve 4 sec ali so zastonj ali ne?
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.316
145
63
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Paket je 2012 ampak bi sel rad na 2013 ker ma boljso razporeditev enot pa hocjo za spremembo 20eur, Zgleda bo treba zagrozit z odhodom in na koncu tudi it.

Kaj pa prve 4 sec ali so zastonj ali ne?

Nic ni vec zastonj. So pogruntali, da otroci lahko poklicejo in na kratko v dveh sekundah recejo "ati, pridi pome". In so tudi to ukinili
wink-1.gif
. Se pravi, takoj po vzpostavitvi klica je ena minuta.

Jernej
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.