Novo pri Mobitelu VIII.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Mobitel bi moral res nekaj ukreniti v smer, tega, da imajo držaji paketi bolj poceni telefone.
Čeprav imam Itak Džabest, se mi to ne zdi pošteno do tistih, ki puščajo 30+€ na mesec za naročnino.
Že res, da dobiš več, ampak vseeno bi lahko imeli tisti ki imajo višje cene mesečne naročnine malce nižjo ceno telefonov. Sej ni treba, da dajo za 1€ telefon, ma da dajo vsaj nekaj 10€ bolj poceni.
smile-1.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
755
20
18
Kje so bili na Mobitelu prej s takim paketom Džabest 250 za 12 €? Tak paket dajo ven takoj po tem, ko nisem več upravičen do tega paketa... K vragu naj grejo! Kaj ko bi na Mobitelu tudi za rajo, ki je stara 31 in več naredili en tak paket z 250 enotami za 12 €? Neeeee, za tako rajo je paket Povezani 120.... 30-30-30-30...
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.482
2.954
113
15.5 Sem na vezavo vzel telefon za očeta (Xcover 2) seveda se na Mobitelovem centru niso mogli zediniti ali imam s tem zasedene vse anekse ali ne (rečeno mi je bilo, da lahko mam ob 12 mesečnem aneksu za GSM telefon zraven še UMTS aneks. Danes grem malo gledat novih UMTS telefonov in vidim, da za nakup na obroke rabim prosti aneks 20/2013 in takoj pogledam na papir, ki sem ga dobil ob nakupu telefona za očeta tam pa seveda gor lepo števillka 20/2013. Pa sem se zapečatil za 12 mesecev, ker mi niso znali točno povedati kako je z aneksi po novem. Če bi vzel 3 dni prej bi lahko vzel še na star aneks.

Dragi Mobitel (Telkom Slovenije), glede na to, da že vaši zaposleni težko sledijo vsem spremembam, kako naj jim potem sledimo uporabniki?
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Mobitel bi moral res nekaj ukreniti v smer, tega, da imajo držaji paketi bolj poceni telefone.
Čeprav imam Itak Džabest, se mi to ne zdi pošteno do tistih, ki puščajo 30+€ na mesec za naročnino.
Že res, da dobiš več, ampak vseeno bi lahko imeli tisti ki imajo višje cene mesečne naročnine malce nižjo ceno telefonov. Sej ni treba, da dajo za 1€ telefon, ma da dajo vsaj nekaj 10€ bolj poceni.
smile-1.gif

Jaz vas ne štekam, ti si želiš stanje, kjer je cena telefona prisilno skrita v naročnino in jo plačaš tudi če ne vzameš telefona. (to je način, kako delujejo subvencije). Kok so vam leta prali možgane z temi subvencijami...

Tole novo stanje, ki se ga gresta Mobitel(še vedno nekaj subvencije, vendar pri vseh paketih enako in ne absurdno velike, so skoraj tam) in Tušmobil(ta tudi ne čisto striktno ampak še bližje, cene telefonov pri različnih paketih so par 10€ različne) mi je edino pravilno za zdrav trg. Cena telefona ločena od cene paketa, gre za dve ločeni zadevi, zakaj bi pri dražjih paketih notri bil že skrit obrok za plačilo telefona, absurd je bilo to v preteklosti. Aleluja da so to naredili kot se šika.

Čeprav kratkoročno sta nas tako Mobitel kot Tušmobil nategnila, ker z ukinitvijo subvencij nista znižala cene paketov, torej sta na "neviden" način podražila pakete. Ampak paketi se itak kar naprej spreminjajo, dolgoročno je to zelo dobro za konkurenčen trg mobitelov, komaj čakam, da še Simobil gre to pot in da naši potomci ne bodo poznali besede subvencija.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.017
342
83
www.svetidej.com
Mobitel ima verjetno še vedno skrito subvencijo v naročnini. Verjetno vsaj 10% če ne več.

Pri Tušmobilu pa je cena subvencije telefona v mesečni naročnini kot je % popusta ob vezavi (prej je bil 25%, danes 10%). Pa če vzameš telefon ali ne. Hvalabogu, da ima Tuš popust, da imaš možnost da ne plačaš drugim subvencije telefona...

Se strinjam z Azgardom, v mesečni naročnini bi morala biti subvencija telefona 0% od celotne naročnine, če vzameš telefon ali ne.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik rocky9 pravi:
Mobitel bi moral res nekaj ukreniti v smer, tega, da imajo držaji paketi bolj poceni telefone.
Čeprav imam Itak Džabest, se mi to ne zdi pošteno do tistih, ki puščajo 30+€ na mesec za naročnino.
Že res, da dobiš več, ampak vseeno bi lahko imeli tisti ki imajo višje cene mesečne naročnine malce nižjo ceno telefonov. Sej ni treba, da dajo za 1€ telefon, ma da dajo vsaj nekaj 10€ bolj poceni.
smile-1.gif

Dokler bo veljalo Telekom tvegana naložba torej vrednost delnice, katera je odvisna od rast prihodkov/zaslužka, je to malo verjetno.

Lp.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.017
342
83
www.svetidej.com
Objava cenikov, veljavnih s 1. 7. 2013, zaradi spremembe stopnje DDV

V skladu z Zakonom o spremembah in dopolnitvah Zakona o izvrševanju proračunov RS za leti 2013 in 2014 se zvišujeta obe stopnji DDV, in sicer višja stopnja, po kateri so obdavčene telekomunikacijske storitve, z 20 na 22 odstotkov. Zato vas obveščamo, da bomo s 1. 7. 2013 naše cene prilagodili.

http://www.telekom.si/_files/3236/Cenik_MM_01072013.pdf
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.974
1.430
113
Novo je tudi to, da v poslovalnici City park, čakaš kot [cenzura], da prideš na vrsto. Običajno delata dva svetovalca, tretji je pa nekje okoli. V vrsti pa slabih deset strank.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.113
32
48
se mi zdi da krepko navzgor..tudi mimo davka..
Če se ne motim ( nebom trdil da imam prav a...)
Naprimer:
Družinski bonus je sedaj z 20" DDV - 5,99€
to je brez davka 4,99€
In če ceni brez ddv prištejemo 22% novega davka naj bi bila nova cena: 6,08€( zaokrožmo na 6,10€)
Po ceniku, ki si ga objavil je cena 6,99€

Čist druga pesem pa je pri paletu 2013... cena je manjša...
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
4.017
342
83
www.svetidej.com
pač sprememba paketov. Ene so pustili na miru, ene pa podražili. DDV je samo razlog za spremembo (podražitev) paketov. Enim bodo dvignili naročnino za 1 €, drugim pa povečali ceno nad zakupljeno količino.

Pač Mobitel ne bi bilo treba podražiti paketov. Pač bi morali zmanjšati svoj dobiček (osnovo).
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.535
922
113
Kje ti vidiš manjšo ceno? Paket 2013 in Pomlad 2013 (si ju najbrž pomešal?) bosta tudi po dvigu davka imela isto naročnino kot zdaj.
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.535
922
113
Citat:
Uporabnik Leon2007 pravi:
To se pravi, da bo potem cenejši, če računaš po novem davku kolkr bi morav priti z 22%.

Brez davka ja (če si to mislil?), z davkom bo ISTA kot zdaj.
Vidim, pa da se bodo paketi povezani podražili za 1€.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.