Novo pri Mobitelu VI.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Ne, vozil bi se manj, oz. vsako voznjo pretehtal, ce je produktivna ali ne. Enako je s podatki, ce je uporaba interneta produktivne narave, pljunem z lahkoto malo vec €, drugace bom pac malo manj Youtube-a pogledal.

Ceprav glede na to da je odprtih Wifi tock ko smetja kamorkoli prides, nevem v cem panika za podatke.

zanimivo razmišljanje...torej tebe nobena podražitev ne prizadane, ne elektrike, ne bencina, ne vode...pač zadeve uporabljaš manj, oziroma prilagodiš porabo novi ceni
cool-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.955
38
48
Citat:
Uporabnik bjani pravi:
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Ne, vozil bi se manj, oz. vsako voznjo pretehtal, ce je produktivna ali ne. Enako je s podatki, ce je uporaba interneta produktivne narave, pljunem z lahkoto malo vec €, drugace bom pac malo manj Youtube-a pogledal.

Ceprav glede na to da je odprtih Wifi tock ko smetja kamorkoli prides, nevem v cem panika za podatke.

zanimivo razmišljanje...torej tebe nobena podražitev ne prizadane, ne elektrike, ne bencina, ne vode...pač zadeve uporabljaš manj, oziroma prilagodiš porabo novi ceni
cool-1.gif

Ja, logo, kaj pa je tukaj tako "zanimivega" ali posebnega. Jaz tudi tako pocnem. Tudi fizicnjaki izvajamo "downsizing" in "stiskanje dobaviteljev", samo malo drugace kot korporacije, a ne.
evil.gif
 

vellno

Pripravnik
10. jan 2009
383
0
16
Tole zmanjšanje prenosa podatkov resni kul. Nisem bil velik porabnik ampak zdej bom pa tirkrat premislil kako in kaj. Tko da verjetno danes vsak pogleda kaj ma tudkonkurenca.
 

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik Commodore pravi:
Citat:
Uporabnik bjani pravi:
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Ne, vozil bi se manj, oz. vsako voznjo pretehtal, ce je produktivna ali ne. Enako je s podatki, ce je uporaba interneta produktivne narave, pljunem z lahkoto malo vec €, drugace bom pac malo manj Youtube-a pogledal.

Ceprav glede na to da je odprtih Wifi tock ko smetja kamorkoli prides, nevem v cem panika za podatke.

zanimivo razmišljanje...torej tebe nobena podražitev ne prizadane, ne elektrike, ne bencina, ne vode...pač zadeve uporabljaš manj, oziroma prilagodiš porabo novi ceni
cool-1.gif

Ja, logo, kaj pa je tukaj tako "zanimivega" ali posebnega. Jaz tudi tako pocnem. Tudi fizicnjaki izvajamo "downsizing" in "stiskanje dobaviteljev", samo malo drugace kot korporacije, a ne.
evil.gif

lej jst sem že zdavnaj zmanjšal tuširanje na enkrat na dan v svrho varčevanja z vodo...kaj se naj zdej tuširam polkrat na dan?
enako je tudi z bencinom..že zdavnaj se ne vozim brezveze okoli (že od takrat ko je bil bencin po 80 centov)..ravno tako pa je s podatki pri mobilni telefoniji...zdej pa ne vem kako naj zmanjšam...a naj ne uporabljam gmaila več in grem nazaj na golobe pismonoše
confused-1.gif
 

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Citat:
Uporabnik Viper_XxL pravi:
Kaka Nokia 3310 bo čist vredu..... ali pa 7110, ima celo wap
shocked-1.gif

za pps-e ...ne verjamem
wink-1.gif

sej lih zaradi takih je mobitel, kar fiksno podražil naročnino pri džabestu za 4 eure...ker sedaj, ko bodo vsi prilagodili količine prenosa podatkov novim pogojem, bi drugače še vedno tolkli izgubo
smirk-1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik bjani pravi:
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Ne, vozil bi se manj, oz. vsako voznjo pretehtal, ce je produktivna ali ne. Enako je s podatki, ce je uporaba interneta produktivne narave, pljunem z lahkoto malo vec €, drugace bom pac malo manj Youtube-a pogledal.

Ceprav glede na to da je odprtih Wifi tock ko smetja kamorkoli prides, nevem v cem panika za podatke.


zanimivo razmišljanje...torej tebe nobena podražitev ne prizadane, ne elektrike, ne bencina, ne vode...pač zadeve uporabljaš manj, oziroma prilagodiš porabo novi ceni
cool-1.gif


Slovenci se vedno obnašamo tako pri podražitvah. Pa dokažejo, da so nas z elektriko opeharili, pa folk sploh ne odreagira, da so elektro podjetja dobesedno ukradla milijone eurov od nas. Pa država nas obira s troširinami, mi pa nič itd. itd....
confused-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Elektro bo denar porabil za investicije v omrežje, trošarine bodo šle za skrajšanje čakalnih vrst v zdravstvu, brezplačno šolstvo in malice, nove vrtce, ...
grims-1.gif


Zakaj bi se borili proti temu?
grin1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.955
38
48
Citat:
Uporabnik bjani pravi:
lej jst sem že zdavnaj zmanjšal tuširanje na enkrat na dan v svrho varčevanja z vodo...kaj se naj zdej tuširam polkrat na dan?
enako je tudi z bencinom..že zdavnaj se ne vozim brezveze okoli (že od takrat ko je bil bencin po 80 centov)..ravno tako pa je s podatki pri mobilni telefoniji...zdej pa ne vem kako naj zmanjšam...a naj ne uporabljam gmaila več in grem nazaj na golobe pismonoše
confused-1.gif

Dokler gre oz. je rezerva drugje - tako, da pobereš denar s kakšnega drugega "kupčka" (oz. družinske/osebne "proračunske postavke"). Kakšen pir ali torta manj, kakšen gadget manj, kaj popraviti namesto vreči v smeti itn. J**tga - dvigne ceno operater, najebe bližnja gostilna. Oz. stvar prioritet.
aplauz.gif
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.464
109
63
40
Malo tu,malo tam :)
MOBITEL, d. d. (v nadaljevanju Mobitel), v sodelovanju z družbama HTC in Planet 9, d. o. o. (v nadaljevanju HTC oz. Planet 9) organizira nagradni natečaj M:Android, in sicer v času od 14. 7. do 10. 12. 2010.

Mobitel organizira nagradni natečaj za najboljšo Android aplikacijo z namenom promocije operacijskega sistema Android in mobilnih telefonov HTC. S temi pravili in pogoji sodelovanja v natečaju M:Android Mobitel določa tudi pravice, obveznosti in pogoje za sodelovanje v natečaju.

V drugem delu bodo izbrani trije glavni zmagovalci natečaja prejeli naslednje glavne nagrade:

* 1. mesto: 10.000 EUR in obisk korporacije HTC v Londonu za 1 osebo (vključeni so stroški letalske karte, nočitve, obiska korporacije HTC, dnevna žepnina; strošek izleta znaša 1.500 EUR),
* 2. mesto: 5.000 EUR,
* 3. mesto: 3.000 EUR.

več podatkov pa na: m.android natečaj
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Naj gredo v R.I.T s promocijo android aplikacij
smile-1.gif


Ko sem pa jaz naredil tri slovenske iPhone aplikacije, od katerih ima vsaka minimalno 2000 rednih uporabnikov v Sloveniji pa nikogar nič ni zanimalo (in še vedno ne zanima).... razen uporabnikov seveda (kar je najbolj važno).
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Zato ker kljub temu število uporabnikov ni zanemarljivo... ampak saj nima veze.

S takimi natečaji bodo samo vzpodbudili razvoj polizdelkov (če pogledaš aplikacije od simobila). Odpiralni časi, ki so pa zmagal na simobilovem natečaju so bili pa v razvoju že skoraj pol leta pred napovedjo challenga.

Sicer pa... glede na to, da pri organizaciji sodeluje Planet 9, jaz ne bi sodeloval, pa tudi če bi bil challenge za iPhone app (osebni razlogi).
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a v odpiralnih čsih samo jst ne najdem isklanika? Recimo, da me zanima kje mi je najbolžji intersport. Kak to najdem tam not?

Mikrohard, kaj se ti je pa P9 tko zameru:)?
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.