Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
samo eno vprašanje: če moraš ročno nastaviti telefon, ker recimo nimajo nastavitev ki bi jih lahko poslali preko SMSa, moraš poklicati na 090 številko ali 080?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.413
712
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Probaj najprej na 080 ... ti bodo verjetno tam povedali
smile-1.gif
...
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
NIsem bral cele teme na strani pa tudi ne dobim, ali moraš predplačniške tudi tukaj polnit vsake 3 mesce?


Tastari imajo že 50€ na mobiju gor... :S

A da pa kaj plačaš z moneto pa ne gre na mobi? Maš tank bencina za ta denar.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
nimam BOB simke, lahko pa ti za nas nardiš en test
wink-1.gif


edit: je že Borovnica dopolnil
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.163
4
38
Maribor
Citat:
Uporabnik Smrkc pravi:
samo eno vprašanje: če moraš ročno nastaviti telefon, ker recimo nimajo nastavitev ki bi jih lahko poslali preko SMSa, moraš poklicati na 090 številko ali 080?

Pokliči na simobil helpdesk pa ti naj oni povejo nastavitve. So itak iste, al se motim
evil.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.413
712
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik borovnica pravi:
pravilen odgovor je 090.
b

Kaj pa v primeru, da vseeno poklicem na 080 in to vprasam?
evil.gif


Aja... ali lahko se zaupas, na koliko casa je potrebno polnit, da zadeva ne propade? Za prvi bonus je 12 mesecev... kaj pa potem? Tudi 12 mesecev? Za take osnovne informacije valda ne bomo placevali po 1€ na minuto... To bi moralo biti jasno napisano v sposnih pogojih... pa na strani www.bob.si tega nekako ne najdem...

Na www.bob.at sem nasel, da je veljavnost polnjenja 30 dni (velja za predplacane kolicine) in neporabljene kolicine se ne prensasajo v naslednji mesec... Vendar to pri nas ne pride v postev, ker zaenkrat bob se nima paketov z vkljucenimi kolicinami (razen DATA, ki pa je mozen samo, ce si narocnik in ne predplacnik)...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ko enkrat napolniš z vrednostnico se ti štejejo normalni rok; poi 90 dneh se ukinejo izhodni klici, po 270 dneh pa propade kartica.
b
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.735
420
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Zato pa pred desetimi leti ni bilo toliko jamranja, ko je po dopustovanju v tujini kar naenkrat prisel racun, ki je lahko tudi presegal ceno letovanja v tujini
smile-1.gif
...

Ne vem, če ni ravno obratno ... 10 let nazaj si kot Mobi uporabnik moral naložiti 10.000 takratnih SIT, da si sploh lahko uporabljal roaming .... 10.000 sit bi bilo danes precej EUR. Pa tudi samo gostovanje je bilo precej dražje, kot je danes .... sploh odkar imamo enotno EU roaming tarifo. Zadnjih par let nisem od nikogar slišal, da bi se zaradi telefoniranja v tujini "opekel" ... če se je že kdo v tujini "opekel", se je zaradi podatkovnih storitev, pa še to na Hrvaškem recimo.
evil.gif


Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Saj tudi v zadnjem casu vecina paketov nima narocnine... imajo le zakupljene kolicine, ki jih placas v vsakem primeru... ce jih porabis ali ce jih ne porabis...
smile-1.gif

Te zakupljene količine so plačane pod pojmom "naročnina", vsaj tako terminologijo uporablja večina operaterjev ...
 

Viper

Pripravnik
31. okt 2011
443
0
16
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Signal je tak, kakrsnega ima Si.mobil ...
smile-1.gif
... Saj je to v bistvu brandan Si.mobilov paket ... In tam, kjer je na zemljevidu oznacen UMTS, je pomoje misljeno GSM+UMTS...

Torej: Halo...pa kje si...plink,plenkplankplukššššššškekel, rekel?
evil.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.413
712
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:

Ne vem, če ni ravno obratno ... 10 let nazaj si kot Mobi uporabnik moral naložiti 10.000 takratnih SIT, da si sploh lahko uporabljal roaming .... 10.000 sit bi bilo danes precej EUR. Pa tudi samo gostovanje je bilo precej dražje, kot je danes .... sploh odkar imamo enotno EU roaming tarifo. Zadnjih par let nisem od nikogar slišal, da bi se zaradi telefoniranja v tujini "opekel" ... če se je že kdo v tujini "opekel", se je zaradi podatkovnih storitev, pa še to na Hrvaškem recimo.
evil.gif

??? Meni nikoli ni bilo treba "nalozit" na racun za uporabo v tujini ... Pa imam mobilnik ze od daljnega leta 1997 se mi zdi... To je mogoce veljalo samo za prepaid... pri teh pa tako v zacetku sploh ni bilo mozno normalno uproabljati roaminga... Cisto na zacetku sploh ne... kasneje pa so uvedli preko povratnega klica... sele kasneje je bil prepaid sistem normalno uporaben... Glede visokih racunov pa jih je bilo pred kaksnim letom ali dvema kar nekaj... in kot si omenil, najveckrat zaradi mobilnega interneta... ker so recimo uproabljali Mobitelov Instant Internet v enaki meri kot doma... Sedaj so itak nekateri operaterji tudi na Hrvaskem omejili ... po vzoru EU udredbe, ki velja od lani ... se mi zdi da od 1.7. dalje ...


Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:

Te zakupljene količine so plačane pod pojmom "naročnina", vsaj tako terminologijo uporablja večina operaterjev ...

V bistvu niti ni tako vazno, kaksna terminologija se uporablja... Pri bob-u je tako, da za 14,90€ kupis paket... in dokler ga ne aktiviras, je samo navadna skatla, v kateri je malo papirja in plastike s čipom
smile-1.gif
...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.413
712
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem vtaknil bob SIM kartico v iPhone 3GS... Zal se nastavitev ne vidi, ker se samodejno nastavi... kar pomeni, da so verjetno iste nastavitve kot za Si.mobil ...

Pise pa zgoraj ime operaterja Bob

20111108-n18uq6r9afek1bj3j9sgpxxeap.jpg


20111108-1jbkq58esqergnjaxu87c8h89s.jpg


In se to... Dokler uporabljas samo tisti bonus, lahko to pokuris zgolj za pogovore in SMSe (100 enot) ... Za prenos podatkov pa je treba najprej nafilat racun s "svezim" denarjem
smile-1.gif


Ko sem odprl Safari in hotel iti na www.bob.si, se je odprla tale stran, kjer pise, da nimam dovolj denarja
smile-1.gif


20111108-1exj3krdx6uryy3r71ffq49b83.jpg
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.735
420
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
??? Meni nikoli ni bilo treba "nalozit" na racun za uporabo v tujini ... Pa imam mobilnik ze od daljnega leta 1997 se mi zdi... To je mogoce veljalo samo za prepaid... pri teh pa tako v zacetku sploh ni bilo mozno normalno uproabljati roaminga... Cisto na zacetku sploh ne... kasneje pa so uvedli preko povratnega klica... sele kasneje je bil prepaid sistem normalno uporaben... Glede visokih racunov pa jih je bilo pred kaksnim letom ali dvema kar nekaj... in kot si omenil, najveckrat zaradi mobilnega interneta... ker so recimo uproabljali Mobitelov Instant Internet v enaki meri kot doma... Sedaj so itak nekateri operaterji tudi na Hrvaskem omejili ... po vzoru EU udredbe, ki velja od lani ... se mi zdi da od 1.7. dalje ...

Saj sem napisal, da si kot Mobi uporabnik moral naložiti 10.000 SIT, torej kot prepaid user. Takrat je bil roaming še prek povratnega klica, ja. Moj point je v tem, da ljudje, ki veliko koristijo mobilni internet, ne bodo šli k Bobu ... in danes imamo praktično 2 ekstrema - ljudi, ki mobilni internet sploh ne uporabljajo ter ljudi, ki ga veliko uporabljajo. Prva skupina se danes praktično ne bo več "opekla" v tujini, ker so govorne storitve v tujini precej cenejše, kot so bile recimo desetletje nazaj, zato se mi zdi Bob prepaid paket skoraj nesmiselen proti ponudbi Bob postpaid.


Citat:
Uporabnik Jest pravi:
V bistvu niti ni tako vazno, kaksna terminologija se uporablja... Pri bob-u je tako, da za 14,90€ kupis paket... in dokler ga ne aktiviras, je samo navadna skatla, v kateri je malo papirja in plastike s čipom
smile-1.gif
...

Sej teh 14,9€ pri Bobu nima nobene veze z naročnino, prej s priključnino, kot je že nekdo prej navedel. Skratka, od Boba sem pričakoval zapolnitev vrzeli za ljudi, ki telefon uporabljajo kot - telefon, torej skoraj izključno za telefoniranje ter kak SMS mogoče (naprednejših storitev ne potrebujejo) ... in takih ljudi je v SLO še vedno kar veliko ... še veliko samostojnih podjetnikov bi verjetno spadalo v to kategorijo. Tole vrzel bi zapolnili s ponudbo, podobno kot je BigBob 8,8€ v Avstriji ... pa tudi, če bi za enako količino zahtevali 15€, bi bil za marsikoga še vedno ugoden. Tako pa je ponudba praktično "deja vu" oz. pri tehnični podpori za 1€/min nič posebnega, kar bi lahko oznanjali kot "7. novembra boš spregovoril".
smile-1.gif
Mojih 50 centov.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ko bodo eventuelne informacije na voljo se bodo pojavile na alterju,..
do takrat pa ostajajo le ugibanja.

b
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.