Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Hitrost podatkov je bojda omejen na 7,2mb/sek

Drugače mi je pa zanimivo brati tole. Ne vem vsi slovencli bi radi kr brezplačno telefonirali in imeli ajfone kot darilo
uf-1.gif


Telefon je luksus in če je vsem nekaj predrago vas noben ne sili, da ga morate imet!!!
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Doma imam fiksni telefon, skype, email, ni da ni
smile-1.gif


Sem razmišljal če bi še ostal pri Mobitelu pa recimo vzel kakšen aparat oziroma sem se v tablico zagledal. Ampak, lol to ji na nobena subvencija, če ti lupijo 19 EUR 2 leti...

Vmes pa te držijo z utra drago tarifo za klicanje.
 

V0RT3X

Zelenc'
7. nov 2011
22
1
3
Sam ne kličem kaj dosti, bi mel pa rad internet, trenutno mam še Simobil na kartico. Bi lahko uporabljal bob z naročnino pa 1GB prenosa vsak mesec za 6€? (pa klici so itak cenejši kot na Halo za predplačnike)
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Da se nisi zaf.... Nebi blo boljše počakat še en mesec in videt kak zadeva funkcionira v praksi?

Misliš da bom sedaj več plačeval = glej spodaj.

Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Tistih 15 EUR je nakup SIM kartice prvič in nikoli več
smile-1.gif


Drži, da potem plačuješ 6 na mesec za 1gb + 0,4cente za gobezdanje.

Mobitel me sedaj ropa pri osnovnem paketu za:

0,08763 €/min za Mobitel (res je da imam za dve številki 20% popusta kar je mizerija)
0,16274 €/min ostala
0,17944 €/min stacionarci
za SMSe mi spipajo 0,10 EUR

Kličem pa malo oziroma bom sedaj več kot prepolovil račin pa tudi naročnine ne bo.

Sedaj mi za naročnino izpulijo še 7,49 EUR.

Nimam kaj čakat, klik, klik. Številko pa kasneje prenesem. MMS, SMS in klicanje pa bodo delali. Mogoče še vzamem za 6EUR podatke, a ne vem zakaj bi to rabil.

Kamorkoli bom šel proč od Mobitela, bo račun cenejši, lahko grem tudi na Tuša, kaj predlagate
smile-1.gif
Potem pa le na Tuša
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Si.mobil je na trgu ze precej let... in nevem, kaj naj bi bilo za videti v praksi
smile-1.gif

Ne vem, če je dobro biti tako "ziheraški" ... Kaj pa če se pojavijo kake """porodne težave""", pa bodo uporabniki veselo klicali na 090 hotline po ugodni ceni 1€/min?
evil.gif

Lej, če omrežje ne dela, je brezveze klicat, ker ne moreš
smile-1.gif
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Odlična izbira! Več lahko na ZS ali v temi Novo pri Tušmobilu da ne bodo rekli da smetim in prepričujem prepričane. V glavnem lahko dobiš tudi en mesec brezplačne naročnine in kupon za brezplačno priključnino.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

No, saj boba sem naročil, 15 EUR in če ga ne aktiviram itak nisem nič naredil
smile-1.gif

Drugače pa bolj zaupam Simobilu (bob) kot Tušu glede omrežja, ker mi ni všeč, ko vidim da lahko Tuš uporabi Mobitelovo omrežje in njihovo tarifo v primeru nesignala.

Po moje so bojazni, da bob ne bi delal, odveč. Po drugi strani pa me čudi, da Mobitel še kar vztraja pri tako strahotno visokih cenah, ki so več kot 2x višje od konkurence.
 

Morphey

Fizikalc
6. okt 2008
1.163
4
38
Maribor
Citat:
Pozor, Bob je drugo omrežje

Uporabnikom Simobila se klici v omrežje Bob upoštevajo kot klici v drugo omrežje, čeprav je lastnik blagovne znamke Bob Simobil in ta uporablja njegovo omrežje.

V Simobilu so zagotovili, da na baznih postajah njihovi uporabniki ne bodo imeli prednosti pred uporabniki Boba, bo pa hitrost prenosa podatkov za njih omejena na 7,2 megabita na sekundo. Prav tako uporabniki Boba ne bodo mogli plačevati z Moneto.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Lej, če omrežje ne dela, je brezveze klicat, ker ne moreš
smile-1.gif

Torej ti misliš, da je edina možna težava ta, da omrežje v celoti odpove?
confused-1.gif


U joking, right?

To se je dogajalo le za novo leto, ko so vsi zafilali.
Menda ne misliš, da bom kot uporabnik klical, da so težave z omrežjem in celo navedel bazno postajo, ki je defektna?
smile-1.gif


Bodo pač odpravili, če pa mene ne bo na telefon za dobit, so pa še druge poti in drugi telefoni. Mogoče bodo kakšne porodne težave, ki pa bodo ziher odpravljene a ne.

Tudi prenos podatkov 7.2Mb/s , to je ja veliko a ne?

Al kaj bi se naj dogajalo z omrežjem, prosim za možne scenarije.
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
nč, sam folk je pač paranoičn in krneki nabija, simpl as that.... poročaj kako je sama zadeva
wink-1.gif
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Nikjer nisem omenil stroškov.
smile-1.gif
pol dvomim, da boš zadovoln in da bo majnši račun dovolj dober razlog, da ostaneš na bob-u. heheh

To ti iz lastnih izkušenj? Smobil uporabljam od prvega dne, ko je prišel in DELA DOBRO. Mogoče parkrat nisem bil dosegljiv, pa kaj. Če te taka malenkost tako blazno obremenjuje, ti ne preostane drugega, kot da si pošlješ kuglo v glavo, ker te bo pri prvem resnem problemu itak kap.
 

KekecXY

Pripravnik
29. jan 2010
201
0
16
Citat:
Uporabnik maddog pravi:
Citat:
Uporabnik KekecXY pravi:
lej omrezje tu omrezje tam je v obeh primerih avtsrijsko... isti lastnik
gostota prebivalstva na kvadratni km je enaka.

tak da iz lastniskega vidika, ni meje.. to bi lahko gledal kot eno omrezje. razen, da folk pri nas zasluzi pol tolko na simobilu kot nekdo a1, cene pa mamo 2x visje

Ce jas s z baznimi pokrijem 200.000 ali pa 1.000.000 folka je razlika a ne? Kje se mi bo prej poznala investicija ? Nevem, eni se obnasate, ko da bi moglo bit vse zastonj, pa se vsak mesec nov Galaxy v rit. Newsflash : operater deluje zaradi biznisa, ne ker zeli da bi ti imel soncen dan posut z rozicami, ko bi prejel poloznico.

negovori neumnosti.. to bi veljalo ce bi bila avstrija enako velika kot slovenija.. res, da majo svabi 4x vec folka, majo pa tud zato 4x vec povrsine za pokrit.. tle pa pol pride v veljavo gostota prebivalstva na kvadratni kilomter, ki je skoraj enaka. torej pokrijejo z odajnikom na kvadratni kilomter isto folko kot simobil nic vec. pa tud nevem a sem, ki zahteval da hocem kaj zastojn? ce sem rekel samo, da majo v avstriji bolso ponudbo. a sem se zlagal?
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik MadMitch pravi:
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
Nikjer nisem omenil stroškov.
smile-1.gif
pol dvomim, da boš zadovoln in da bo majnši račun dovolj dober razlog, da ostaneš na bob-u. heheh

To ti iz lastnih izkušenj? Smobil uporabljam od prvega dne, ko je prišel in DELA DOBRO. Mogoče parkrat nisem bil dosegljiv, pa kaj. Če te taka malenkost tako blazno obremenjuje, ti ne preostane drugega, kot da si pošlješ kuglo v glavo, ker te bo pri prvem resnem problemu itak kap.

Ne.Sem pa prebral v drugi temi na alteru.In ne vem od kje ti ideja, da se obremenjujem.Pač vem, ker sem to prebral od večih uporabnikov in to napišem, ker zna tako mnenje komu še prav prit in se bo o tem prepričal na lastne oči.

Kuglo v glavo
confused-1.gif



btw
telephone7.gif
user
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik KekecXY pravi:
negovori neumnosti.. to bi veljalo ce bi bila avstrija enako velika kot slovenija.. res, da majo svabi 4x vec folka, majo pa tud zato 4x vec povrsine za pokrit.. tle pa pol pride v veljavo gostota prebivalstva na kvadratni kilomter, ki je skoraj enaka. torej pokrijejo z odajnikom na kvadratni kilomter isto folko kot simobil nic vec. pa tud nevem a sem, ki zahteval da hocem kaj zastojn? ce sem rekel samo, da majo v avstriji bolso ponudbo. a sem se zlagal?

Avstrija je na moji listi tretja država z najslabšimi mobilnimi omrežji v EU. Prva in daleč pred vsemi je Španija - absolutna zmagovalka, dela, ne dela, prekinja, meče ven, ni signala... Ne glede na operaterja. Druga je Italija, kjer kolikor toliko dela po mestih, čim premakneš rit stran od antičnih spomenikov in mestnih jeder, je zgodba povsem druga. Tretja je Avstrija, kjer (spet ne glede na operaterja), dela ne dela, prekinja...
Tko da, če bi kateri operater pri nas imel pokritost in nivo storitev na nivoju ene od teh zmagovalk, bi ga že na gauge obesli.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.