Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Nima veze, dobil si napačen produkt, torej drugačen, kot si naročil. Saj sem rekel, stvarna napaka.

Stvarno napako se lahko uveljavlja 2 leti od nakupa. Če naročil prenosik HP, dobiš pa Acer, lahko komot uporabljaš skoraj dve leti in potem menjaš kot stvarno napako. Če je človek dovolj pameten, lahko na tak način pride lepo skozi, z izkoriščanjem tega dela zakona. Inšpektorji poznajo par primerov
wink-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik panoramic pravi:
ksz

Za software velja, da nisi upravičen do vrnitve, ko je bil enkrat odprt ovitek CD-ja, DVD-ja, itd. (pretrgan seal). Pa čeprav bi vrnil nepoškodovano in fizično v enaki količini. Toda "v enaki količini" se v praksi razlaga tudi širše - če si SW potencialno inštaliral, uporabil S/N in opravil aktivacijo, se je z vidika trgovca količina zmanjšala, saj tega SW-ja ne more prodati še enkrat.

Pri SIM kartici bi po mojem mnenju moralo biti enako. Če si jo vstavil v telefon in aktiviral, se je za trgovca zmanjšala količina, saj iste telefonske številke v doglednem času ne more prodati še enkrat.

če ti vrneš paket lahko on to stevilko ze drug dan proda drugemu...primerjava z SW ni primerna
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Lahko proda, če številka še ni bila uporabljena. Če je že bila, pa gre za več mesecev v karanteno.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Nima veze, dobil si napačen produkt, torej drugačen, kot si naročil. Saj sem rekel, stvarna napaka.

Stvarno napako se lahko uveljavlja 2 leti od nakupa. Če naročil prenosik HP, dobiš pa Acer, lahko komot uporabljaš skoraj dve leti in potem menjaš kot stvarno napako. Če je človek dovolj pameten, lahko na tak način pride lepo skozi, z izkoriščanjem tega dela zakona. Inšpektorji poznajo par primerov
wink-1.gif

kako bučo pa si zdaj skotalil...še sam si verjetno verjameš....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Hardcore primer, da je nazoren. V resnisi bi bilo dovolj, če bi dobil prenosnik, ki ima 1280x800 resolucije, oglaševano pa je bilo da ima 1366x786.

Pač, če dobiš karkoli, ki se razlikuje od oglaševanega, spada to pod stvarno napako in imaš 2 leti da menjaš.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.482
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Hardcore primer, da je nazoren. V resnisi bi bilo dovolj, če bi dobil prenosnik, ki ima 1280x800 resolucije, oglaševano pa je bilo da ima 1366x786.

Pač, če dobiš karkoli, ki se razlikuje od oglaševanega, spada to pod stvarno napako in imaš 2 leti da menjaš.

V bistvu je bolj tako, da ce dobis karkoli drugace, kot je na racunu ali dobavnici... Ker ce je samo oglasevano... imajo vedno napisano nekje, da so napake mozne ...

20111110-mii4xu4pgekytbtus2ja56gcyp.jpg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Napaka je stvarna:

1. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za njeno normalno rabo ali za promet;

2. če stvar nima lastnosti, ki so potrebne za posebno rabo, za katero jo kupec kupuje, ki pa je bila prodajalcu znana oziroma bi mu morala biti znana;

3. če stvar nima lastnosti in odlik, ki so bile izrecno ali molče dogovorjene oziroma predpisane;

4. če je prodajalec izročil stvar, ki se ne ujema z vzorcem ali modelom, razen če je bil vzorec ali model pokazan le zaradi obvestila.


3. točka je zanimiva
wink-1.gif
 

erazem12

Pripravnik
15. feb 2008
167
0
16
Molče dogovorjeno, ja... To je res sam za pranike!
Itak pa so pogodbe za poštene ljudi, tako kot ključavnice na vratih.
lp
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Prvi kiks bob.si , ki je v rangu plačljivega suporta po telefonu in vračanja blaga po 14. dnevih
smile-1.gif


Ko sem naročil po netu robo, je bilo potrebno zraven pripisati gsm number, da te obvestijo kdaj bo prišlja pošiljka.

No, nič me niso obvestili, "poštar" je prišel klasično dopolne in vrgel listek (GLS firma je to), tak da moram po robo nekam v b... mater.

Torej obveščanje o dostavi paketa jim ne deluje. In tega jim ne morem na telefon javit, ker bi mi zakasirali 1 EUR
smile-1.gif


Zdaj se mi je pojavil drugi problem, hehe, čist praktični. Da dokler mi ne prenesejo številke, sem nedosegljiv na stari... ziher še mam kje kak stari gsm...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Citat:
Uporabnik erazem12 pravi:
Molče dogovorjeno, ja... To je res sam za pranike!
Itak pa so pogodbe za poštene ljudi, tako kot ključavnice na vratih.
lp

res je tako, kot imaš uspešne odvetnike.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Zakaj si nedosegljiv na stari številki? ker nimaš dodatnega telefona ali kaj drugega?

d
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.482
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
... In tega jim ne morem na telefon javit, ker bi mi zakasirali 1 EUR
smile-1.gif

20111110-s9rtt93fp7m1jg9itnsy3f1u8.jpg



Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Zdaj se mi je pojavil drugi problem, hehe, čist praktični. Da dokler mi ne prenesejo številke, sem nedosegljiv na stari... ziher še mam kje kak stari gsm...

Dokler ti ne prenesejo stevilke, si normalno dosegljiv na stari stevilki ... Glede preklopa dobis od starega operaterja SMS z datumom in uro preklopa (ponavadi se to zgodi ponoci) ...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To že. Samo kam pa naj vtaknem staro sim kartico
smile-1.gif

Nimam telefona za dve sim kartici.

Tak da dokler mi številke ne prenesejo, moram še mobitel drsat, ki me iz minute v minuto lupi.

Tisto pa si narobe označil. Težave pri dostavi so 090
smile-1.gif
to nima veze z naročniškim razmerjem a ne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Če toliko kličeš, da ne moreš nekaj dni brez telefona, oz celo visiš na telefonu "cele dneve", bi ti skoraj bolj prav prišel tušev free 40 paket.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.482
755
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
To že. Samo kam pa naj vtaknem staro sim kartico
smile-1.gif

Nimam telefona za dve sim kartici.

Tak da dokler mi številke ne prenesejo, moram še mobitel drsat, ki me iz minute v minuto lupi.

Tisto pa si narobe označil. Težave pri dostavi so 090
smile-1.gif
to nima veze z naročniškim razmerjem a ne.

Dokler ti stara dela, pac telefoniras s staro, potem pa vstavis novo... Drugace bi pa na to lahko prej pomilsil, in bi dal 5€ vec pa bi imel zraven se telefon
smile-1.gif
...

http://www.bob.si/narocilo/bob-paketi-s-telefoni/ProductDetails?packetId=106845

20111110-eys7x1eqgd1j63d3cu3knxcw6d.jpg


Oznacil sem ze prav... Placljiva je "pomoc uproabnikom" ... ti pa se nisi uporabnik
smile-1.gif
...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Če toliko kličeš, da ne moreš nekaj dni brez telefona, oz celo visiš na telefonu "cele dneve", bi ti skoraj bolj prav prišel tušev free 40 paket.

Mene kličejo, dosegljiv moram biti. Jaz pa ko pokličem, je tak kot da bi zlato nesel Mobitelu
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, ok teh 5 EUR, samo ti si napisal da bi dobil telefon, na sliki pa je Samsung.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.