Novo pri bobu

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.420
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Nisem sploh rekel, da je pri bob-u tako... Napisal sem le, da je enkrat pisalo za Si.mobilov paket brez narocnine (Simpl na mesecni racun), da je to zapisano nekje v splosnih pogojih...

Link do splosnih pogojev je na www.bob.si ... Pa jih preberi...
smile-1.gif
... Po mojem mnenju pa te morajo itak nekako prej obvestiti, preden prekinejo NR ...
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Nisem sploh rekel, da je pri bob-u tako... Napisal sem le, da je enkrat pisalo za Si.mobilov paket brez narocnine (Simpl na mesecni racun), da je to zapisano nekje v splosnih pogojih...

Link do splosnih pogojev je na www.bob.si ... Pa jih preberi...
smile-1.gif
... Po mojem mnenju pa te morajo itak nekako prej obvestiti, preden prekinejo NR ...

Sem prebral. Nič konkretnega ne piše.

Tin
 

Cawo

Fizikalc
Osebje foruma
25. jul 2007
2.863
13
38
Mislim, da se vse da najti na spletni strani in je klic na 090 zelo malokrat potreben.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.420
717
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Upam, da bodo stran se dopolnili z informacijami in vprasanji, ki se pojavljajo tukaj...

Recimo rocne nastavitve za prenos podatkov ... Ker vseh mobilnikov nimajo v seznamu... niti vsi mobilniki ne omogocajo OTA nastavitev ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.123
3.599
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Mene zanima kolikokrat ste sploh klicali na tehnično pomoč
smile-1.gif
pa kaj boš sploh dosegel če ne dela omrežje ali moti, ne se hecat no. Aparat pa dela al pa ne dela, druge ni.
Ko sem bil na Simobilu (do januarja 2010) sigurno enkrat mesečno. Predvsem je šlo za težave z uporabo paketnega prenosa podatkov, ki so očitno bile posledica težav na omrežju, čeprav so trdili da je krivda pri meni bodisi na terminalski napravi bodisi nastavitvah.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
KSZ

Ma saj če vas kakrkoli zanima, naročite tale bob, glede na to da gre za prodajo zunaj poslovnih prostorov, 13 dni lepo uporabljajte, potem zadevo zapakirajte pošljite nazaj, in voila zadeva rešena.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
ni važno kaj piše bob...važno je določilo iz zakona :

Če je potrošnik znesek ali blago že prejel in od pogodbe odstopi, mora prejeto vrniti podjetju v tridesetih dneh po sporočilu iz prvega odstavka prejšnjega člena. Prejeto blago mora vrniti nepoškodovano in v nespremenjeni količini, razen če je blago uničeno, pokvarjeno, izgubljeno ali se je njegova količina zmanjšala, ne da bi bil za to kriv potrošnik.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Kar je nekako logicno... za tovrstno blago... Tudi v Mercatorjevi spletni trgovini ne mores vrniti odprtega in napol porabljenega jogurta po 14 dneh, ce ti recimo okus ni vsec
smile-1.gif
...
Ampak tale ideja z jogurtom vseeno ni slaba.
smirk-1.gif
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
ni slaba ideja, samo gre pa za spremenjeno količino...in blago je poškodovano....
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Tudi pri porabljenih minutah ali enotah, gre za spremenjeno kolicino
smile-1.gif

haha jest :D kaj pa če samo sprejemaš klice, no moje mnenje je, da gre za klasično prodajo preko preko spleta..zadeva bi v takem primeru na inšpekciji zagotovo bila uspešna..denar vrnjen in blago na simobilu sprejeto...saj bo kdo poizkusil pa povedal kako in kaj
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Tudi pri porabljenih minutah ali enotah, gre za spremenjeno kolicino
smile-1.gif

haha jest :D kaj pa če samo sprejemaš klice, no moje mnenje je, da gre za klasično prodajo preko preko spleta..zadeva bi v takem primeru na inšpekciji zagotovo bila uspešna..denar vrnjen in blago na simobilu sprejeto...saj bo kdo poizkusil pa povedal kako in kaj

Tule se pridružujem mnenju Jest-a. Še tako zabit inšpektor ne bo mogel znotraj določil zakona odrediti, da SIM kartice nisi odlomil iz embalaže in nisi naredil porabe zakupljenih količin, klicev v tujino, ... če si jih.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Ta določba je tam z namenom OK, to bo vsak inšepktor najprej pogledal...Preko spleta kupiš in šele doma ugotoviš lastnosti tega izdelka...če odlomiš SIM kartico (kar je bilo mimogrede potrebno za ugtovitev lastnosti izdelka) ti pač tega del ne povrnejo, če porabiš kaj denarja, ti vrnejo samo razliko do te porabe....to je pač riziko spletne prodaje.

in ko si zadevo sprobal si ugotovil, da ne izpolnjuje tvojih zahtev, lepo zapakiras nazaj in prekines pogodbo...ker nobeno stvar ki jo kupiš in vrneš ne vrneš v enakem stanju....

sicer pa zadeva ni draga...sprobajte pa potem lahko dalje pametujemo...
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Drži, plačal boš kar boš porabil ... sicer pa, to boš naredil enkrat in bo naslednjič avtorizacija naročila na tvoje podatke zavrnjena.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Po tej logiki bi lahko enako vrnil SIM paket kupljen v Tušu ali Merkatorju.
Pa veš, da ni tako.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Mene zanima kolikokrat ste sploh klicali na tehnično pomoč
smile-1.gif
pa kaj boš sploh dosegel če ne dela omrežje ali moti, ne se hecat no. Aparat pa dela al pa ne dela, druge ni.

Ja, linija za pomoč je brez veze. Najbolje, da jo ukinejo...

Ali po objavijo statistiko klicev, pa sami presodimo.
grims-1.gif
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Po tej logiki bi lahko enako vrnil SIM paket kupljen v Tušu ali Merkatorju.
Pa veš, da ni tako.

Prodaja na daljavo je nekaj drugega kot nakup v trgovini ...
 

frikenej

Pripravnik
19. nov 2010
723
5
18
Ljubljana
Edini problem je da če bo naval na ta Bob da bodo še dodatno na slabšem Simobilovi naročniki ker ob večjih dogodkih že tako samo Simobil ne deluje (novo leto, Umek koncert, Maturantska parada, itd.). O dodatnih baznih postajah pa zgleda niso slišal. Drugače pa je konkurenca dobrodošla.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.