Novo pri bobu V.

Stanislav87

Pripravnik
21. avg 2019
91
17
8
Slovenske Konjice
Zdravo kodo sem že prejel od uporabnika kjer jo bom tudi pokoristil danes tekom dneva !
Z vami g. P. sva dogovorjena kakor sva se zmenila hvala ti se enkrat za kodo !

Hvala vsem za posredovane kode
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Pred kratkim so izgleda aplikacijo "moj bob" prenovili in sedaj ni vec mozno izklopit dvofaktorskega preverjanja preko SMSa pri prijavi ...

Pasted_Image_6__5__24__07_26.png


Sem klical na helpdesk ... pa je gospodicna trdila, da je to sedaj tako zakonsko doloceno... in da imajo vsi operaterji tako... Sem ji rekel, da to ne drzi... da ze njihova aplikacija "moj A1" tega nima... oz. je mozno izklopit ... Tudi drugi operaterji nimajo tega... ce ze, se pa uporabnik sam odloci za tak nacin prijave ...

Aplikacija moj A1..................................................... Aplikacija moj bob .................................................
Pasted_Image_6__5__24__07_39.png
Pasted_Image_6__5__24__07_31.png



Problem je recimo, ker bob SIM kartico uporabljam v iPad-u, ki nima moznosti prejema SMS sporocil... drugo pa v avtokameri, ki prav tako nima moznosti prejema SMS sporocil... In je edini nacin ta, da SIM karrtico prestavim v drug telefon, ki zna prejemati SMS sporocila ...

Sem gospodicni na helpdesku omenil, ce lahko to sporoci naprej tehnikom oz. razvijalcem aplikacije... pa sem dobil osoren odgovor, da ne bo tega posredvoala, ker tako mora biti ... :( ... Naj potem vsaj odstranijo obvestilo, da se to da spremeniti v nastavitvah ...
37B8591D-23F2-43A3-9E0A-DE4D6CEE0549_1_102_o.jpg


Ce ne bo slo drugace, bo izgleda treba SIM kartice vzeti pri drugem operaterju...

Tisti, ki imate HoT (sam trenutno nimam nobene HoT kartice)... ali je tam mozna prijava v apliakcijo brez tega varnostnega SMS-a ...
 

Priponke

  • Pasted_Image_6__5__24__07_39.png
    Pasted_Image_6__5__24__07_39.png
    505,6 KB · Ogledi: 4
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
975
113
Obišči stran
Pred kratkim so izgleda aplikacijo "moj bob" prenovili in sedaj ni vec mozno izklopit dvofaktorskega preverjanja preko SMSa pri prijavi ...

Poglej priponko 84820

Sem klical na helpdesk ... pa je gospodicna trdila, da je to sedaj tako zakonsko doloceno... in da imajo vsi operaterji tako... Sem ji rekel, da to ne drzi... da ze njihova aplikacija "moj A1" tega nima... oz. je mozno izklopit ... Tudi drugi operaterji nimajo tega... ce ze, se pa uporabnik sam odloci za tak nacin prijave ...

Aplikacija moj A1..................................................... Aplikacija moj bob .................................................
Poglej priponko 84825 Poglej priponko 84822


Problem je recimo, ker bob SIM kartico uporabljam v iPad-u, ki nima moznosti prejema SMS sporocil... drugo pa v avtokameri, ki prav tako nima moznosti prejema SMS sporocil... In je edini nacin ta, da SIM karrtico prestavim v drug telefon, ki zna prejemati SMS sporocila ...

Sem gospodicni na helpdesku omenil, ce lahko to sporoci naprej tehnikom oz. razvijalcem aplikacije... pa sem dobil osoren odgovor, da ne bo tega posredvoala, ker tako mora biti ... :( ... Naj potem vsaj odstranijo obvestilo, da se to da spremeniti v nastavitvah ...
Poglej priponko 84823

Ce ne bo slo drugace, bo izgleda treba SIM kartice vzeti pri drugem operaterju...

Tisti, ki imate HoT (sam trenutno nimam nobene HoT kartice)... ali je tam mozna prijava v apliakcijo brez tega varnostnega SMS-a ...

Sam sem pisal na support, pa niti odgovora nisem prejel od njih...
 

KTr1sk

Pripravnik
27. avg 2015
68
5
8
Plačniški paket BOB smo prenesli na Telemach (akcija 1€ za dve leti) in danes je bila številka prenešena, ampak kartica BOB še vedno deluje, samo da je zdaj "njihova" 068 številka, ali se ne prekine samodejno naročnina, če se številka prenese?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.127
454
83

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Plačniški paket BOB smo prenesli na Telemach (akcija 1€ za dve leti) in danes je bila številka prenešena, ampak kartica BOB še vedno deluje, samo da je zdaj "njihova" 068 številka, ali se ne prekine samodejno naročnina, če se številka prenese?
Pri prenosu stevilke izberes ali naj se narocnisko razmerje pri starem operaterju prekine ali ohrani. Kaj si izbral ves samo ti.

Ampak tudi ce si izbral prekinitev, ti BOB (in A1 enako) omogoca prekinitev samo ob koncu obracunskega obdobja. Z drugimi besedami: tekoci mesec moras odplacat do konca. Zato je pri BOBu najboljsa praksa, da takoj po prenosu stevilke v drugo omrezje, spremenis BOB paket v 4c. Ta sprememba je veljavna takoj, do konca obracunskega obdobja ne placas nic vec (ker verjetno SIM kartice ne bos uporabljal), za prejsnji paket z zakupljenimi kolicinami pa ti zaracunajo sorazmerno ceno, glede na stevilo dni uporabe.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.507
5.506
113
Tisti, ki imate HoT (sam trenutno nimam nobene HoT kartice)... ali je tam mozna prijava v apliakcijo brez tega varnostnega SMS-a ...

Jaz za v Hot na Androidu ne rabim nic. Samo app odprem. Vidim tam v nastavitvah, da lahko imam prstninidtis pa neki neki... Ocitno vse skupaj ugasnila enkrat in se torej da precej neboleče vstopat v MojHot
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.353
679
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si

zakon

Guru
16. maj 2008
8.587
696
113
toti Maribor
Nekaj so zjeb..ali. Kljub temu, da imam nastavljeno odklepanje s prstnim odtisom, mi pošilja še SMS. Opcije v nastavitvah za kaj drugo, pa ni. Govorim o android app-u mojbob.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
in ker imajo izgleda skupno bazo, javi napako
Imajo, imajo, kar je recept za tezave. Marca sem menjal BOB -> A1, po aktivaciji in prenosu stevilke je moj bob crknil, moj a1 pa mi ni dovolil kreiranja racuna, ces da ze obstaja. Prijava seveda ni delovala, javljalo je samo napako.
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
459
7
18
Pred kratkim so izgleda aplikacijo "moj bob" prenovili in sedaj ni vec mozno izklopit dvofaktorskega preverjanja preko SMSa pri prijavi ...

Poglej priponko 84820

Sem klical na helpdesk ... pa je gospodicna trdila, da je to sedaj tako zakonsko doloceno... in da imajo vsi operaterji tako... Sem ji rekel, da to ne drzi... da ze njihova aplikacija "moj A1" tega nima... oz. je mozno izklopit ... Tudi drugi operaterji nimajo tega... ce ze, se pa uporabnik sam odloci za tak nacin prijave ...

Aplikacija moj A1..................................................... Aplikacija moj bob .................................................
Poglej priponko 84825 Poglej priponko 84822


Problem je recimo, ker bob SIM kartico uporabljam v iPad-u, ki nima moznosti prejema SMS sporocil... drugo pa v avtokameri, ki prav tako nima moznosti prejema SMS sporocil... In je edini nacin ta, da SIM karrtico prestavim v drug telefon, ki zna prejemati SMS sporocila ...

Sem gospodicni na helpdesku omenil, ce lahko to sporoci naprej tehnikom oz. razvijalcem aplikacije... pa sem dobil osoren odgovor, da ne bo tega posredvoala, ker tako mora biti ... :( ... Naj potem vsaj odstranijo obvestilo, da se to da spremeniti v nastavitvah ...
Poglej priponko 84823

Ce ne bo slo drugace, bo izgleda treba SIM kartice vzeti pri drugem operaterju...

Tisti, ki imate HoT (sam trenutno nimam nobene HoT kartice)... ali je tam mozna prijava v apliakcijo brez tega varnostnega SMS-a ...

Sem že mislil, da se mi že meša ko sem se lovil v tem loopu in iskal ta izklop "varnostnega SMSa"...
tudi jaz sem jim pred časom že pisal, a brez odgovora....
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.348
2.431
113
še v SLO - ampak komaj
Verjetno sem kriv jaz … ker sem v nedeljo vtaknil bob simko v robota (kosilnico) in so se zato odločili, da me bodo malo hebali, da ne bom mogel spremljati poraba in se odločiti kateri paket naj vzamem (zaenkrat na prepaid 6,6) … zdaj pa ne morem pogledati koliko na dan / teden “požre”.
Ja nič - bo treba na kolena in sim ven.

A ima kdo 2 bob številki v moj bob? In kako je tam s vstopom? Vprašam, ker bi pač to ”mojo” dodal v ženin bob račun.


Drugač pa kar vprašnaje tu - kaj je najboljša rešitev za IoT, ker je načeloma zelo malo prenosa podatkov? S tem, da zaenkrat ne vem koliko je to “malo” v mojem primeru.
 

KTr1sk

Pripravnik
27. avg 2015
68
5
8
Pri prenosu stevilke izberes ali naj se narocnisko razmerje pri starem operaterju prekine ali ohrani. Kaj si izbral ves samo ti.

Ampak tudi ce si izbral prekinitev, ti BOB (in A1 enako) omogoca prekinitev samo ob koncu obracunskega obdobja. Z drugimi besedami: tekoci mesec moras odplacat do konca. Zato je pri BOBu najboljsa praksa, da takoj po prenosu stevilke v drugo omrezje, spremenis BOB paket v 4c. Ta sprememba je veljavna takoj, do konca obracunskega obdobja ne placas nic vec (ker verjetno SIM kartice ne bos uporabljal), za prejsnji paket z zakupljenimi kolicinami pa ti zaracunajo sorazmerno ceno, glede na stevilo dni uporabe.
Ničesar nisem izbral, šel sem v poslovalnico Telemach in imel sabo stari račun od BOB in ničesar me niso vprašali jaz pa se tudi nisem spomnil. Morem poklicat in vprašat, logično bi bilo da avtomatsko prekinejo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.936
5.212
113
ja ni logično ne. Ti si prišel številko prenest. Res pa da bi te lahko oni opozorili na to.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.367
382
83
Itak si moral podpisat zahtevo za prenos stevilke. Tam je ponavadi nek kvadratek za obkljukat, ce zelis da novi operater zate uredi prekinitev narocniskega razmerja pri starem operaterju.

Si prebral kaj podpisujes / si dobil kopijo podpisanega obrazca?
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.019
113
Celje
Obišči stran
Itak si moral podpisat zahtevo za prenos stevilke. Tam je ponavadi nek kvadratek za obkljukat, ce zelis da novi operater zate uredi prekinitev narocniskega razmerja pri starem operaterju.

Si prebral kaj podpisujes / si dobil kopijo podpisanega obrazca?
Si to počel kaj v zadnjem času? Pogodba, ki jo podpišeš in dobiš na mail pri telemachu ima gor "kr neke" podatke (recimo nikjer ne vidim številke, ki sem jo prenašal in podobno). Pa sedaj ko podpisuješ "na tablici" je tudi prebiranje precej oteženo, ker se ti samo okvirček poveča in "tu podpišite".
Sem imam za tistega, ki prebere (ali vsaj preleti) kaj podpiše, ampak...