Novo pri bobu III.

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

b_t

Pripravnik
17. okt 2007
308
6
18
Izdan BOB račun z rokom plačila 10.3., ki ga dobiš v nabiralnik 13.3. - je to kaj normalnega, napaka ali je uporabnik na "listi za odstrel"?
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
bolj verjetno je šlo za kakšno napako na računu, ki so jo naknadno popravili in izdali račun z zamikom,..
se zgodi, važno je, da se napaka odpravi,..
b
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Kaj pa, če so premalo zaračunali
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.679
152
63
Morda kdo ve, kateri telefon je v Lidl v BOB paketu? Po možnosti bi bila tudi cena dobrodošla. Vem, da grem lahko samo pogledati, ampak Lidl je od mene precej daleč. Torej, zelo vesel bi bil te informacije.

LP
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Mal neumno vprašanje imam, ampak da ne pregledujem cele teme......
a lahko na BOB uporabljaš tudi internet in MMS?
Ravno sem kupil predplačniško SIM in na internet preko prenosa podatkov nekak ne pridem, samo suče in nalaga, poveže pa ne.
Pa za MMS mi nekaj napiše, da kao nimam dovolj na računu, čeprav mi pravi da imam še 100min ali SMSov.
Rad bi vedel, če te zadeve delujejo preden se odločim za naročniško in spremembo na staro številko.
Pa ko izklopim telefon in vklopim nazaj, sploh ne zahteva PIN kode, ampak je takoj v pogonu...je to normalno pri BOB?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.836
1.961
113
najrajš na babi
Seveda deluje tako internet kot MMS. Za začetek moraš naložit nekaj dnarja, da ti bo delalo. MMS ni enako SMS in ni v zakupljenih količinah, ampak doplačaš 4c/MMS, ravno tako prenos podatkov ni v zakupljenih količinah ampak doplačuješ. Najprej napolni račun ali skleni naročniško razmerje, potem bo pa delalo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ceneje je, da vzameš naročnino 4c kot predplačniškega, kjer je minuta 6,6centa.

Pin kodo pa si omogoči v nastavitvah.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ceneje je, da vzameš naročnino 4c kot predplačniškega, kjer je minuta 6,6centa.

Pin kodo pa si omogoči v nastavitvah.
Tako malo porabim, da mi je skoraj vseeno, ko sem pa v tej temi videl, da se da plačat za par mescev vnaprej, da ni vsak mesec provizije položnice, sem se pa res odločil za to naročnino in si bom v naslednjem tednu uredil.
Bom pogledal v telefon, kak je res z nastavitvami s pin kodo, čudno se mi zdi, če dam v telefon sim od mobi-ja, pa zahteva vnos pin-a, ..vsaj prej je bilo tako, lahko pa da je res kaj prestavljeno.
Hvala za odgovor.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.838
835
113
MB
Je možno prenest številko od drugega operaterja na BOB, glede na to, da jaz nisem naročnik, ampak sem v družinskem paketu?
 

FireSnake

Pripravnik
27. avg 2007
49
0
6
Kako je s prenosom podatkov?
Jaz prenesem le kakih 60 mega na mesec, ker sem vseskozi v dometu WiFija.
Pisal sem jim, kako se to obračuna, pa mi niso odgovorili.

Zadnjič sem na njihovi strani zasledil 4c SMS/minuta/MB ... če je to res, potem se bi mi bolj splačalo plačat dejansko porabo - zdaj imam 1GB podatkovni paket vključen.
 

FireSnake

Pripravnik
27. avg 2007
49
0
6
Obračunski interval? Najmajši paket je 32kb, če sem jaz prav prebral.

5:0.04 = 125 ... torej vse dokler prenesem manj, kot to, sem pokrit.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik FireSnake pravi:
Kako je s prenosom podatkov?
Jaz prenesem le kakih 60 mega na mesec, ker sem vseskozi v dometu WiFija.
Pisal sem jim, kako se to obračuna, pa mi niso odgovorili.

Zadnjič sem na njihovi strani zasledil 4c SMS/minuta/MB ... če je to res, potem se bi mi bolj splačalo plačat dejansko porabo - zdaj imam 1GB podatkovni paket vključen.

Tudi jaz dokaj malo porabim neta, dobrih 60Mb na mesec.
Interval je se mi zdi 64kb, 1Mb pa je 4c sicer.

Mogoče res "preplačujem" 5 EUR za 1Gb, vendar imam še vedno v spomino, da sem pri prejšnjem operaterju plačeval čiste naročnine brez sekunde klica in kb neta okoli 9 EUR.

Sam si preračunaj.
 

FireSnake

Pripravnik
27. avg 2007
49
0
6
Izračun mi kaže, da bi naj bil na profitu jaz, če prenesem manj, kot 125MB podatkov ... zdaj pa rabim enega, da mi to potrdi :D
 

scsiii

Pripravnik
1. sep 2007
166
2
18
Kaj se zgodi če vklopiš bob 1Gb in ga čez 24 ur izklopiš? Koliko MB lahko preneseš v teh 24 urah ko imaš vklopljeno bob 1gb in koliko to stane?

Hvala.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.