Janša: Institucije bi morale preiskovati financiranje portala Necenzurirano
Foto: KPV
Iz Državnega Telekoma v času levih vlad 600.000 evrov šlo za portal Necenzurirano, ki objavlja sponzorirane protivladne reklame na vseh socialnih omrežjih. “Za ta isti portal je kitajsko podjetje Gorenje dalo 70.000 evrov. To je vmešavanje tuje države v notranje zadeve neke druge države. V ZDA takšne stvari preiskujejo. Upam, da bodo pristojne institucije to preiskale tudi pri nas,” je dejal premier Janez Janša in še dodal, da je iz državnega podjetja Gen-I za ta isti portal šlo 103.000 evrov.
Predsednik vlade
Janez Janša se je danes udeležil preiskovalne komisije v Državnem zboru o ugotavljanju domnevnega pranja denarja v NKBM d. d., domnevnega nezakonitega financiranja politične stranke SDS in domnevnega nezakonitega financiranja volilne kampanje SDS za predčasne volitve poslancev v državni zbor.
Oglejte si še:
Ali veste, da je Slovenija po gospodarski rasti prva?
Uvodoma je zavrnil namigovanja poslanca SD
Marka Koprivca, da naj bi z zadnje seje preiskovalne komisije pobegnil. “
Na zadnji seji komisije sem vnaprej povedal, koliko časa imam, tudi danes je moj čas omejen, tako da prosim, da sprašujete stvari, ki se nanašajo na predmet akta, s katerim je bila preiskovalna komisija ustanovljena,” je dejal predsednik vlade. Prav tako je dodal, da je preiskovalno komisijo odredil Državni zbor in v okviru te odločitve ima preiskovalna komisija tudi pooblastila. “
Ko se je ustanavljala tako Nova24TV kot Nova hiša, sem tako kot še tisoče drugih kupil delnice in delež mislim da v okviru nekaj tisoč evrov in sem še vedno solastnik tako kot mnogi drugi,” je glede solastništva Nova24tv povedal premier in dodal, da je njegov vpliv na medij sorazmeren z deležem, ki je komaj 0,1 odstoten.
Koprivc opletal z insinuacijami
Povedal je tudi, da so vložki množičnih delničarjev v omenjeno televizijo, ko gre za posamične deleže, minimalni, “
nobenih koristi od tega nismo imeli.” “
Tudi, ko nam je bil projekt predstavljen, je bilo rečeno, da bo nekaj časa izguba,” je povedal premier. Nadaljeval je, da je to razlika od drugih medijev, kjer so se mnogi, takoimenovani oligarhi, “ohlebili”. “
Med vsemi naložbami v medije je le nekaj odstotkov madžarskega kapitala oziroma kapitala madžarskih podjetij in od kod podatek, da so nekatera od teh podjetij povezana z madžarskim predsednikom vlade? Je to sklep sodišča, podatek iz registra ali samo opletate z insinuacijami?” je poslanca Koprivca na seji vprašal predsednik vlade. Nadaljeval je, da je trenutno v Sloveniji, ko gre za deleže tujih podjetij, slika taka, da je delež madžarskega kapitala 2-odstoten in ostalih držav 98-odstoten. “
Če gremo po letnem prometu, pa je samo iz Češke oziroma Nizozemske, od koder prihaja lastnik POP TV in Kanal A, 72 odstotni delež in imajo tudi približno takšen vpliv, ko gre za delež medijev in na listi neke stranke kandidira skoraj celo sorodstvo urednice tega podjetja,” je povedal predsednik vlade.