Novi Tucson

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Kako se pa "korejsko" pelje? To je mišljen pony in 1. generacija accenta pa tam okoli, ko se je vozil avto kot da bi bil iz gume?

Recimo accent 2 generacije s posamičnim vpetjem zadaj se je peljal zelo dobro, nadpovprečno za večino "golf" razreda. Sicer mehko nastavljen pa karoserijsko še vedno malo "gumica", ampak vseeno precej dober handling glede na to kakšna cenena stvar od avta je to bila.

Ostali korejci dalje so tam-tam na nivoju, sam nisem nikoli opazil da je kaj razlike glede na konkurenco. Seveda imaš premijo za 50+% več, ki se vozi v vseh pogledih boljše ampak to ni več konkurenca.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.142
870
113
Ponya je mel oce, cist novga kupu, da ti vids veselje. Seveda juhuhu let nazaj. Uno se je peljalo samo naravnost, cez ovinke je slo mal drgac k ostali avti. Sicer sem bil takrat 'ta frisn' voznik, ampak se je opazla razlika. Dandanes pa je pr Hyundaiu (recimo lanski Tucson) pa je pr najboljsi volji vec ne opazim. Tud kle je sla kakovost gor tako da mi ni jasno kako se danes po 'korejsko' pelje. Leti na korejce ki sem jih vozil v zadnjem casu (Hyundai, Kia). Nimam pripomb, ceprav vem, da sem cist premal 'hoch' za tukaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
Ponya je mel oce, cist novga kupu, da ti vids veselje. Seveda juhuhu let nazaj. Uno se je peljalo samo naravnost, cez ovinke je slo mal drgac k ostali avti. Sicer sem bil takrat 'ta frisn' voznik, ampak se je opazla razlika. Dandanes pa je pr Hyundaiu (recimo lanski Tucson) pa je pr najboljsi volji vec ne opazim. Tud kle je sla kakovost gor tako da mi ni jasno kako se danes po 'korejsko' pelje. Leti na korejce ki sem jih vozil v zadnjem casu (Hyundai, Kia). Nimam pripomb, ceprav vem, da sem cist premal 'hoch' za tukaj.

A lahk mal več od unota napišeš? Je bil oče zadovoljen z njim?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
ja, samo tisti IDA opli so bili sestavljeni v Nemčiji ne pa v Kikindi :)

v zameno za proizvedene dele so na leto poslali 3000 oplov in jih prodali kot jugoslovanski proizvod...

wikipedia
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.142
870
113
A lahk mal več od unota napišeš? Je bil oče zadovoljen z njim?

Očetu je bil ok, pa tud sam razen omenjenega nimam vecjih pripomb - problemov nekih ni blo s tem avtom. Tud poraba olja ni bla neka enormna, kot se je govorilo za tisti motor (Mitsubishi, ce se ne motim). Danes smo pa razvajeni...
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Sodelavec je imel iX35 in je šel zdaj na Alteo. Pravi da je vožnje, volan, podvozje in nasploh sam občutek pri avtomobilu kot noč in dan. Verjamem pa, da so se v zadnjih generacijah popravil, vsaj sodeč glede na moje izkušnje z zadnjim Accentom (ki se je peljal porazno) in novim i30 (ki je ok avto).

Za "dinamike" pa SUV-ji itak niso, razen morda kakšnih Porschejev in podobno. Peljal sem z X5, par ML-i in ter novim in starim Volvom XC90, pa vsi skrijejo pred recimo BMW5.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.142
870
113
Heh, sem ze pozabu, da je ta (Accent) obstajal. Takrat sem dosti vozil se sosedovo Lantro (1.gen, ne eLantra al kaj je blo kasneje), tisto se je bolje, (predvsem nekaj hitreje) peljalo. Subjektivni obcutek je bil tak (po spominu), drugace nisem nek 'znalac'.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
na taprvi lantri je dvema kolegoma na avtocesti odtrgalo zadnje kolo :)

pri enem je kolo ostalo zagozdeno na avtu, drugega je pa prehitelo :) obakrat sta se avta potem ustavila bolj ali manj z motorjem pa drajsanjem pleha po cesti, ker bremze so bile papa
 
  • Wow
Reactions: BornSkeptic

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Pa vsakič po 20e v prometni da je šla Lantra čez z gnilim zadnjim mostom? :)

Mel mk2 1.8 16V top-k...bla zlo štartna :zmaga:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Moj fotr je imel (pa potem nekaj malega časa tudi jaz no) 1996 Lantro mk1 1.8 twincam 16v. Saj je pila olje (na servisu so razlagali, da je to normalno za ta motor) ampak vozila se je OK za tiste čase, letela je pa prav fenomenalno za tiste svoje konje (130-135 al kok že). V bistvu je bil največji problem pleh oz. rjavenje le-tega. Prignali smo jo od nule do 385.000km brez večjih težav in popravil, nato pa je šla nekam na dolenjsko za par sto €.

Edit: typo
 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
BTW, jaz sem trenutno lastnik Elantre, letnik 2006, 1,6 16v (podedoval po pokojnem fotru). Avto je že ves zmahan, a mehansko "neuničljiv". Kar dela, pa ima že ne vem koliko km. Tudi pelje se ok (če nisi hiter), za takratne čase je bil soliden avto. Accent je pa druga zgodba, sploh tisti zadnji (ali predzadnji), malo bolj oglati, tisto ni bilo za nikamor, poleg Daewoo Nubire je bil to pomoje edini avto, kjer me je bilo po ovinkih strah, ker je tako "plesal" po cesti)
 

hdx

Guru
1. jun 2011
1.186
1.790
113
Na suvih trenirajo fantje v prostem času potem se pa v nedeljo presedejo v bolid f1. Saj bi dirkali v suvih, pa lej, pravila so zato, da je za fante varno pa da ne gre prehitro.

Korejci pa pač... ne znajo.
Od avtomobila za 50k+ eur pričakujem, da me ne bo zabijal ob vsaki luknji, da me ne bo premetaval po avtomobilu ob vsaki bolj znucani cesti in da bo skoz ovinek manj trd. In ne, nisem vozil 200 po ovinkih. Če se lahko 15k cenejši francoz lepše vozi, potem bo santa fe zame korejc.

Ampak nima veze, bova dodala še mal denarja in kupila 2019 XC90
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.419
9.165
113
da se bo nek SUV lepo udobno peljal, pač mora imeti zračno vzmetenje, to pa potem ni več domena "korejcev" in ostalega....to leti v premijski segment pravtako cena.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Tudi pri XC90 moras doplacat za zracno vzmetenje, sicer je pac kista kot SantaFe, klasicni X3/5 ali bilokater drug primerljiv avto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Neke razlike vseeno so. Če primerjam mojega S-maxa in ženinega Scenica, je razlika kot noč in dan. Verjetno je tudi pri SUV-jih tako.