Novi mali avto do 15k

tony

Guru
23. jul 2007
9.379
1.359
113
Za 15 min na šiht res rabiš vso to kramo. Rajš povejte ma tale swift znotraj kakšnega črička pa plastika škriplje ?
Plastike v kabini jaz ne vidim, da bi bila problematična s tega vidika.

Je pa podvozje precej glasno, tj. hrup koles, ko zapelješ v luknjo se preveč dobro prenaša na šasijo, in ta ropot se prekomerno sliši v kabino.

Poleg tega je premalo zvočne izolacije npr. vrat, in ko stojiš na križišču v mestu poslušaš folk na prehodu za pešče, hrup prometa, in šleper za tabo, kako že tri prestave zamenja, ko ti komaj dobro spelješ...

Eno in drugo je v petindvajset let starem polotu bolje poštimano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ynos

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
368
162
43
kup zanimivih informacij...

kaj pa bi priporočali, če bi parametre malo spremenil..
ni za ženo, je pa za hčerko (18-letno), prvi avto, takoj po izitu..

poudarek na čimveč (koristnih) asistenčnih varnostnih sistemov... cena do 15k€?
hvala, Jože
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.485
9.188
113
Vem iz lastnih izkušenj. Ko pridejo iz avtošole so izgubljeni…
Zato se splača že pri 16 delat izpit in vozit dve leti pod nadzorom. Nobena asistenca ni boljša od DOBRIH izkušenj.
Sicer se pa strinjam s tvojim mnenjem za asistence. Bolje to kot nič ;).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Moje izkušnje niso ravno take. Moji otroci so po narejenem izpitu znali povsem solidno voziti. Res je, da je inštruktor bil en znanec, ki ni težil k temu, da naredi izpit z minimalno urami. Je ceneje plačati 10 ur več, če zato preživi, kot če po izpitu še ni sposoben voziti. Potem so sicer vozili zmeraj, ko smo kam šli in še sedaj velja nenapisano pravilo, da zmeraj vozi najmlajši, ki je naredil izpit, če se slučajno znajdemo v istem avtu. Priznam, malo mi je tečno, ker novopečeni vozi bolj po omejitvah kot bi sam, ampak na koncu vidiš, da k babici 80 km daleč pripelje z zamikom dveh ali treh minut.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Ves kje problem recimo.
Izpit delas poleti, veliko ur, pri dobrem instruktorju.
Kaj tak voznik naredi pozimi, ko ga zjutraj pričaka 20cm snega na lokalni nespluzeni cesti?
Pa najbrz je se kaksna taka situacija ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.219
714
113
Ves kje problem recimo.
Izpit delas poleti, veliko ur, pri dobrem instruktorju.
Kaj tak voznik naredi pozimi, ko ga zjutraj pričaka 20cm snega na lokalni nespluzeni cesti?
Pa najbrz je se kaksna taka situacija ;)
Kje so cajti, ko je mularija začela vozit traktorje pri 6 letih..Pri 18h je imel vsak že kakih 500 ur dela s traktorjem, prikolico in priključki za sabo...Izpit za avto pa le formalnost...

Sneg, in poledica sta se pa utrjevala na letnih gumah...

Danes pa...ah ni vredno omembe...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.787
1.926
113
najrajš na babi
kup zanimivih informacij...

kaj pa bi priporočali, če bi parametre malo spremenil..
ni za ženo, je pa za hčerko (18-letno), prvi avto, takoj po izitu..

poudarek na čimveč (koristnih) asistenčnih varnostnih sistemov... cena do 15k€?
hvala, Jože
Jest sem lani decembra za isti namen vzel polota 1.0 TSI. Odličen avto. je pa tamali že 2 let prej z mano vozil.

Če sem pa malo ciničen, potem pa vzami nekaj z legn zici, po možnosti hitropoteznimi. :evil:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kje so cajti, ko je mularija začela vozit traktorje pri 6 letih..Pri 18h je imel vsak že kakih 500 ur dela s traktorjem, prikolico in priključki za sabo...Izpit za avto pa le formalnost...

Sneg, in poledica sta se pa utrjevala na letnih gumah...

Danes pa...ah ni vredno omembe...
OK rešil si problem "500 mulcev" s traktorji, kaj pa vsi ostali?
Moja dva sta se v avtošoli naučila solidno vozit, piljenje je potekalo potem kak mesec ali dva pri meni, pa še pozimi kaka vožnja in obvezno montiranje verig v sneženju na terenu.
Načelno nimam pripomb na njuno vožnjo, ima pa hčera na mojo - ker "kao" prehitro vozim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Jest sem lani decembra za isti namen vzel polota 1.0 TSI. Odličen avto. je pa tamali že 2 let prej z mano vozil.

Če sem pa malo ciničen, potem pa vzami nekaj z legn zici, po možnosti hitropoteznimi. :evil:
Ti si dve leti mu pod prste gledal. Meni je tudi foter obcasno gledal pod prste med 15 in 18. Eno lokalno voznjo sem pa z njegovo vednostjo delal tudi sam. Bolje z avtom mleko peljati kot z mopedom v dezju. Izpit gor ali pa dol.
Za spoznavanje spolzkega terena je bilo pa treba dva amortizirna avta uniciti do kraja na poljskih in gozdnih poteh.
BLABLABLA
Prva ura v avtošoli se je zacela v Bericevem. Koncala pa v Tivoli pred cetrt stoletja.
Res da je bilo precej napak po mestu, ampak....
Nekateri otroci se vedno vozijo traktor, preden psotanejo najstniki.
Sklopko in zavoro dosezejo samo v stojecem polozaju ;)
Pri 12 pa ze fehtajo za avto vozit. Traktor po ne prevec zahtevnem teerenu obvlada. Po zahtevnem pa se izkusene ogoljufa...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.379
1.359
113
Kje so cajti, ko je mularija začela vozit traktorje pri 6 letih..Pri 18h je imel vsak že kakih 500 ur dela s traktorjem, prikolico in priključki za sabo...Izpit za avto pa le formalnost...

Sneg, in poledica sta se pa utrjevala na letnih gumah...

Danes pa...ah ni vredno omembe...
Danes lahko takšno učenje delamo 2 leti, z avtom v pravem prometu, mularija lahko vozi s spremljevalcem že s 16 leti...

Raziskave so pokazale, da se to zelo dobro obnese. Je pa seveda s tem kar nekaj dela tudi za starše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map, sad in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
In to je en smiseln ukrep.
Moja dva mulca me skoz popravljata glede omejitve. Kako mi bo to prav prislo, ko bosta stara 16 let .
Ze zdaj po enem klancu navzdol s kolesom vztrajno krsita znak za omejitev hitrost. Jaz pa sprasujem ce sta spregledala znak ....
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Kaj tak voznik naredi pozimi, ko ga zjutraj pričaka 20cm snega na lokalni nespluzeni cesti?
Pa najbrz je se kaksna taka situacija ;)
Take kot so sedaj zime, se lahko novopečenemu vozniku zgodi, da par let po izpitu ne naleti na sneg, tudi če živi na celini, vendar prav vsak dan ne vozi. Da ne govorimo o nekom, ki živi na Primorskem.
Priznam, da me je bilo strah, ko me je prvi otrok peljal po zasneženi cesti skozi Avstrijo na smučanje v Dolomite. In še bolj živčen sem bil, ko sva z drugim šla v Cerkno, jaz pa pozabil verige doma. V nekem trenutku sem vedel, da če bo iz kakega razloga ustavil, tudi jaz ne bom speljal, izkušnje gor ali dol. Rally voznik denimo, da nisem, čeprav jih je na alterju vsaj 500 ...
Saj je prav, da nabira izkušnje z nekom, ki ve še kaj več. Ampak preveč nadzora povzroči v ljudeh kontra upor, čeprav mogoče celo zelo dobro vedo, da ima tisti nekaj več znanja. Mislim, da smo v zadnjem letu to lahko vsi spoznali. Tako da, ko je imel izpit, je moj otrok lahko vsak vozil sam in kam šel, če je bil avto na voljo. Svojega avta pa takoj ni imel noben. Tako je pač bilo.