Novi mali avto do 15k

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Noben hibrid nima subvencije, niti PHEV. Govorimo o ugodnejšem kreditu eko sklada.
Če bi JAZ dobro prebral, pa žal nisem (se opravičujem), bi lahko videl, da je ynos že v prvem postu v nizu kredita omenil, da so mu rekli, da lahko dobi EKO kredit. Jaz sem pač preveč prozorno bral in mislil, da govorimo o subvencijah.
Hvala, ker si bil vztrajen, da si mi razložil. Torej, pod črto, subvencije so samo za električna vozila (cca. 4,5k), PHEV, MHEV in HEV ne spadajo med subvencionirana vozila (predost je v tem, da za nekatere - pogoje si že napisal- lahko dobiš EKO kredit).

:nazdravje:
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če bi JAZ dobro prebral, pa žal nisem (se opravičujem), bi lahko videl, da je ynos že v prvem postu v nizu kredita omenil, da so mu rekli, da lahko dobi EKO kredit. Jaz sem pač preveč prozorno bral in mislil, da govorimo o subvencijah.
Hvala, ker si bil vztrajen, da si mi razložil. Torej, pod črto, subvencije so samo za električna vozila (cca. 4,5k), PHEV, MHEV in HEV ne spadajo med subvencionirana vozila (predost je v tem, da za nekatere - pogoje si že napisal- lahko dobiš EKO kredit).

:nazdravje:
Kateri nivo komunikacije! Ti nisi za ta svet, ti si direkt za v nebesa! :evil:
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Če šteješ z VSEM, tudi z avtomatsko klimo. Potem je Yaris Hibrid po ceniku 22.250 EUR.
yaris hybrid sport ima vse kar rabiš in še več. Cena je 20.800 brez neke special barve, če pa še zvohaš kakih 1,5 dol je pa zadeva dost konkurenčna glede na to da je avtomatik. Malo polo avtomatik poglej, se ti bo zameglilo.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
To je tisto če je sol noter fejst peče, če so pa šibre noter znajo patud lisice in ostala mala divjad, ter ptiči past. Po drugi strani verjetn hčere ni za sebe delal, tako kot fritzl. Preko slej po padla. Vprašanje je sam ali na legnzicih ali pa na friški travci z dekico.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.846
1.244
113
Noro kake cene.....
19k EUR za yarisa naloženega na polno ali pa 26k EUR za vw polizdelek polo: https://vozilanazalogi.volkswagen.si/car/V-2020-0792501-SI

1631879723515.png
 
  • Haha
Reactions: Ginginova in sajkek

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
Najhujši problem tukaj ni cena ampak da kljub temu vse prodajo praktično čez noč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.731
113
pri takoj dobavljivih se pobnavadi kaj dosti ne pogaja

se tudi ni treba, jih koj prodajo
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Me prav zanima kakšni so kaj popusti zdaj pri VW. Včasih se je dalo zmeniti za vsaj 10% in več. Za trenutne čase pa nimam informacij.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Bistvo je drugje. Lahk si zatiskamo oči kolker hočemo, pri nas malo razslojeno družbo ampak tega sploh ne vidimo. V srednji sloj tlačimo neki inženičrke, učitle in ostalo z 1500 EUR plačo. Dejstvo je pa drugje srednji sloj se začne nekje pri 2x dohtarhi pri bajti z 2x 5000 plače. In takim je popolnoma vseeno če je polo 13k ali 26. Če ona reče to je to, večjega ne rabim denar ni problem. Višji sloj kamor so do pred kratkim spadali dohtarji se pa začne pri nekih modeli, ki se ne rabijo pretegnit in zakopat v neomejen ševilo projekov, dost da v pol leta spelejo enega in miljonček profita pokasirajo, po možnosti z pomočjo države. Da se o majstrih z prikrivanjem v davčnih oazah sploh ne pogovarjamo. In to dviguje cene in standard. Tak da povprečnež z povprečno 1100 EUR plačo, je že dolgo nižji sloj. In tako nikakor ne moremo slediti dvigom cen enih običnem plehovju, ki bi v nevmkaki napredni evropski družbi moral biti dostopen vsakomur
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Ce je zenskam dolgcas bo ogenj v strehi. Poskrbi ti, da jim ne bo. V kontra smeri. Njim je vseeno. Pozitivna, negativna custva. Samo, da so. Emocije so ekvivalent sexu za moskega. Zdej pa nehajte kimati za vsako rec, ker ste nezanimivi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Bistvo je drugje. Lahk si zatiskamo oči kolker hočemo, pri nas malo razslojeno družbo ampak tega sploh ne vidimo. V srednji sloj tlačimo neki inženičrke, učitle in ostalo z 1500 EUR plačo. Dejstvo je pa drugje srednji sloj se začne nekje pri 2x dohtarhi pri bajti z 2x 5000 plače. In takim je popolnoma vseeno če je polo 13k ali 26. Če ona reče to je to, večjega ne rabim denar ni problem. Višji sloj kamor so do pred kratkim spadali dohtarji se pa začne pri nekih modeli, ki se ne rabijo pretegnit in zakopat v neomejen ševilo projekov, dost da v pol leta spelejo enega in miljonček profita pokasirajo, po možnosti z pomočjo države. Da se o majstrih z prikrivanjem v davčnih oazah sploh ne pogovarjamo. In to dviguje cene in standard. Tak da povprečnež z povprečno 1100 EUR plačo, je že dolgo nižji sloj. In tako nikakor ne moremo slediti dvigom cen enih običnem plehovju, ki bi v nevmkaki napredni evropski družbi moral biti dostopen vsakomur

No, srednji sloj nemore biti 10.000 EUR prihodkov. Gleda se življenjska košarica, gleda se povprečne plače, mediano plač itd. Definitivno pa nismo Švica, da bi bil naš srednji sloj pri 5.000 neto plači. Pa tudi "dohtarji" ne pridejo kar vsi do 5000 EUR plače. Dražijo se materiali, inflacija, cene življenjskih potrebščin gredo gor in tega zagotovo ne diktira naš "srednji" sloj, temveč drugi večji narodi. Dejstvo je, da danes imeti 100 EUR v žepu je povsem drugače kot pa leta 2007, ko smo ga zamenjali za tolar. To kar ti pišeš je nerazumevanje ekonomije oz. če posplošim, navadna ignoranca. Nevednost po domače.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Tale zadeva je tudi prišla zdaj iz avta za 4-5k€ do avta za 15k€, eni pa spet dvigujejo letvico še višje. Mar je res treba imeti vso možno opremo ki jo kak proizvajalec nudi?
Saj razlika med 5 in 15 se ne sliši veliko, ampak v realnosti je pa to kar hud dodatni strošek. Poleg potem še pride zavarovanje ki bo pri novem avtu seveda kasko, pa registracija in servis na pooblaščenem servisu ki je tudi dražji.
Malo gledam zdaj oglase, na hitro:
Fiesta
Hyundai
Corsa

Na hitro, se še najde kaj pametnega.

edit: še swift, po kilometrih skoraj nov: swift
 
Nazadnje urejeno: