Nova mobilna aplikacija LISTEK

spyderskidoo

Zelenc'
13. jan 2022
27
15
3
Pozdravljeni,

s kolegico sva si zamislila in dizajnirala novo mobilno aplikacijo z imenom Listek, ki je namenjena vsakodnevnemu pisanju nakupovalnega listka, pregledovanju aktualnih kuponov in katalogov, ter shranjevanju kartic zvestobe. Zaenkrat je še v testni fazi, ker jo še vedno dopolnjujemo in popravljamo. Je pa sicer že na voljo na Google Play in Apple Store, če bi jo želel kdo preiskusiti. Vsako mnenje in predlogi nam bi prav prišli za nadaljne izboljšave. Spodaj pa še link, kjer je mogoče prenesti in malo bolj podroben opis funkcij. Hvala.

App Store: https://apple.co/3loVnjI
Google Play: https://bit.ly/31j4jzC

Funkcije aplikacije:
- ustvarjanje nakupovalnih seznamov po trgovinah
- pod seznami prikazana pripadajoča kartica zvestobe in kuponi
- deljenje nakupovalnih listkov s prijatelji ali družinskimi člani
- možnost shranjevanja priljubljenih izdelkov v "Mojo shrambo"
- vsi tedenski katalogi trgovcev
- aktualni kuponi trgovcev prikazani po dnevih za teden dni naprej
- "Samo zame" - prikaz ponudbe glede na tvoje interese
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.368
5.356
113
Ali se lahko tisto kar si že kupil skrije ali prestavi na dno seznama?
 

spyderskidoo

Zelenc'
13. jan 2022
27
15
3
Dela, če se shranjuje lokalno. Vse pač ne rabi obvezno biti v oblaku.
Skupna raba tudi v tem primeru ne. Poleg tega je funkcionalnost okrnjena. Menjaš telefon - ponovno vnašaš vse kartice, izgubiš shranjene izdelke v svoji shrambi v appu itd.. Tega pa nočemo. Mislim, da prijava ni pretirano zahtevna in prinese več plusov, kot minusov.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Pa če smo že pri tem, kaj je lažje za uporabnika, bi lahko naredili integracijo z Google Drive, da uporabnik ne bi potreboval še enega računa, in podatke shranjevali tam.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sem se komot prijavil z Google login, brez težav. Do sedaj sva z ženo uporabljala Google Keep in pa Store Card za kartice. Listek bo ekako združil vse skupaj. Glasujem za opcijo, da se kupljen izdelki prečrtajo in dajo na dno seznama (kot ima recimo Google Keep) in pa da lahko seznam dodaš recimo k trem trgovinam (ker pač vedno ne kupujemo v eni trgovini, seznam pa je oblikovan čez teden)...
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.732
113
a obstaja opcija, da imata dva med sabo sharean seznam?
Da!

Reče se ji Google Keep.

To da je seznam dostopen večim ljudem je tudi bistvo takšne aplikacije. Pač kot si imel včasih listek na hladilniku in je vsak v familiji ki je opazil da je česa sfalilo napisal gor. Zdaj je to pač keep lista šerana z vso familijo.

Sicer vidim da tale app ponuja tudi to.

Sicer pohvale za app. Izgleda lepo.
Prva pripomba je na izbiro ponudnika. Zakaj mora bit fiksen nabor. Naj folk vpiše kar hoče pa mu mogoče malo sugerirate s svojim seznamom. Izjemno nadležno je ko ne najdeš noter tistega kar iščeš.

Zdaj pa resno. V tejle obliki nimate za burek. Keep je enostavno preveč priročen da vas bo vedno potolkel. Źe s tem da nimate predefiniranega nabora nekih artiklov ste za njim. in to je slabo.

Predlagam vam tole, česar keep ne bo nikoli ponudil (govorim iz lasnih frustracij):
Fokusirajte se v konkretne trgovine. Imejte izdelan floor plan na osnovi katerega boste vedeli kje se kaj nahaja. (lahko ga gradite za AI jem na osnov tega kje v trgovini so določeni artikli največkrat obkljukani )
Poskrbite da bo seznam sortiran tako da bo potrebno kar se da malokrat skrolat gor in dol in da bodo stvari ki so skupaj tam, skupaj tudi na seznamu.
To je zame izjemno pomembno, sploh ker vsi vemo da nakupovalni seznami ne nastajajo na tak način, ampak se enostavno nekaj doda na konec, ko se nekomu pač utrne. Še posebej je kritično pri velikih nakupih.

Naslednja ideja je zelo konkretna, ampak dobesedni life saver za tiste ki se s tem soočate. Vodite bazo artiklov z alergeni in to upoštevajte v fazi nakupa. Se pravi:
V app vpišem da sem alergičen npr. na arašide. Ko bom na shopping list vpisal npr. Toast. Mi boste lahko v fazi nakupa, ko bom stal pri polici s toasti, direkt rekli. Lej zate je primeren tale Mlinotestov toast (pokaže sliko in bar kodo), tale od Žita pa ne, ker si alergičen na to pa to.... Tisti ki imate alergike doma itak razumete, ker veste kako zgleda shopping(50% časa predstavlja jebanje z deklaracijami). Mogoče bi mimgrede še ponudili možnost skeniranjega kateregakoli produkta in samo povedat YAY ali NAY glede na alergiološke preference.

Takle app bi bil zame res nek ultimativni asistent.

Želim vam vse dobro.

lp.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sousis

Guru
16. nov 2019
1.494
989
113
Imejte izdelan floor plan na osnovi katerega boste vedeli kje se kaj nahaja. (lahko ga gradite za AI jem na osnov tega kje v trgovini so določeni artikli največkrat obkljukani )

Tole bi sicer bilo zakon - npr mi večkrat kupujemo v najbližjem Hoferju in že napamet vem kje je kaj, in tako tudi zapišem na listek, če je le možno (npr mlečni izdelki skupaj, sadje in zelenjava skupaj itd). Prejšnji vikend so mi lokalnega Hoferja čist premetali in preselili police in sem zdaj spet na nuli.