nov električni avto,nasveti za nakup

mtl

Guru
19. jul 2007
11.443
1.058
113
Kras
www.mtl.si
Pranje denarja...
V bistvu je to avto za nove kupce Ferrarijev. Ni ta avto v osnovni namenjen dosedanjim kupcem Ferrarijev.
In kar se mene tiče, če bo zagotovil denar za to, da bodo klasični Ferrariji še obstali, potem sem vesel.
Ista zgodba s Cayennom pri Porscheju. Praktično vsi so se zgražali nad njim, dejansko pa je ta avto privlekel nove kupce in zagotovil cash flow za nadaljni razvoj in obstoj 911-k.
Je pa dejstvo, da je Ferrari sedaj javna družba na borzi in imam slab občutek glede te klasičnosti, saj gre tukaj samo še za zagotavljanje čim večjega dobička.
Čeprav recimo 12cilindri manualE daje nekaj upanja, pa tudi če je spodaj dejansko isti avtomatik. Po drugi strani pa gre lahko le dejansko za enostavno povečanje dobička, saj bo konkretno dražji od klasičnega avtomatika.

Dejansko bo 12cilindri manualE lakmusov test za celotno branžo, če bodo morda uspeli zaobrniti smer v katero so se sami spravili.
Edino Porsche še sam nekoliko vztraja v tej smeri, potem si pa že na večmilijonskih cenah avtomobilov, ki ti zagotavljajo ročni menjalnik.