Normiranci adijo?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.340
113
50000 letno je strosek delodajlca ne bruto2.

Z zadnjim odstavkom ne vem, kaj si hotel... Vsi so vedno na istem. Saj ni posebej sistema za ene in za druge... In ko se dela sistem, se ga seveda tako, da zaobjame vse in ko imas v mislih samo to, kako bi neko skupino zjebal, je vedno tako, da tisto skupino najmanj, vsi ostali pa racun poberejo.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.606
963
113
Pa vendar... Je to anomalija in ne pravilo. In zaradi anomalije, ki je pri parih ljudeh in se nikjer na davcni blagajni ne pozna, se je zajebalo vse, ki jim je bil to povsem legalen vir prezivetja. Zdaj pa na črno dalje... Raja pa ploska. Kdo zares misli, da se je s tem zjebalo zdravnike? In kdo ima boljse šanse (torej intelekt in znance, ki znajo svetovati), da bo povsem legalno pomotovil okoli vsakega sistema. Dohtar ali un, "kateremu je bil normiranec namenjen". Ampak vazno da se dohtarje zjebe, pa ce se vse ostalo se bolj in prej. In na koncu... se dohtarjev ne...

Clovek bi se smejal, ce ne bi bilo tok žalostno gledat, kako bi slovencelj sam sebe trikrat štihnil, ce obstaja najmanjsa možnost, da enmu dohtarju paper-cut zada...

Prvo, jaz sem govoril kaj od te vlade pričakujem (ne želim). Ne da se strinjam ali imam kakšne simpatije do nje. Do sedaj še vse kar so naredili je bilo slabo.

Dugo, jaz sem govoril le o popoldancih (normiranih ali ne). Tale inštitut bi pa res ukinil in naj se odločijo ali se grejo biznis ali redno zaposlitev. Tako imaš pa doktorje, profesorje, itd., ki vlečejo lepo plačo in potem še med delovnim časom delajo zadeve za svoj sp. Z delodajalčevimi sredstvi seveda.

Tretje, delo na črno je pač potrebno poloviti, tako ali drugače. Relativizirati kaj se kje pozna pa tudi ni primerno.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.105
913
113
Emona / Carnium
Ukinil bi ker ne razumeš + živiš v mehurčku.

Popoldanc je en izmed načinov k zmanjšanju dela na črno.
Primer: Zaposlena na recepciji, inštrukcije matematike, kemije, fizike in slovenščine pa prek popoldanca (namesto na črno).
Takih primerov je ogromno, kjer neka storitev ne omogoča celoletnih prihodkov ipd.