Nordkapp-Norveška z avtom

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.934
10.347
113
Katera je pa najbolj slikovita trasa do tja in nazaj? Če ima kdo po točkah?približno vsaj.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Ce imas dovolj casa ob fjordih....da se cimbolj izognes glavne ceste E6, pa obvezno preko Lofotov! Moje mnenje seveda. Ce pa ni casa pol pa ne ostane druge kot direkt po E6. Ostale ceste so vijugaste in je povprecna hitrost zelo nizka posledicno v enem dnevu prevozis 300 km.

http://www.visitnorway.com/

LP
 
Nazadnje urejeno:

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.043
2.791
113
Citat:
Uporabnik popotnik24 pravi:
še vedno se išče družba je kdo ki bi šeu na pot ?

Hmmm ne vem no, takole iskati družbo za kar nekaj dni v istem avtomobilu. Kaj pa če sredi Nemčije pogruntate da je en za Jankoviča, drug pa za Janšo npr.
evil.gif

Drugače pa srečno pot, pa da vidimo slike potem ko se vrnete
pozdrav.gif
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.338
351
83
Za potovanje si omisli EC MC in VISA electron kartico . Maestro kartica ne bo kaj dosti pomagala. Vsaj za nakup goriva je tako veljalo.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Itak je najbolje gotovina....je ogromno vstopnin in parkirnin (avtomati) ki sprejemajo le kovance. Jaz sem prakticiral maestro kartico na bankomatih brez problemov. Pol pa itak vse placeval z gotovino...trajekti, predori, vstopnine, kampi, hrana,.....je pa pametno imeti za recervo mastercard oz. eno kreditno kartico...tako, za vsak slucaj. Jaz poleg dveh bancnih kartic, prakticiram tudi, da imam denar na dveh lokacijah...nekaj pri sebi u denarnici, nekaj skrito v avtu. Nikol ne ves kaj se zgodi, te okradejo, zgubis/pozabis denarnico, ti pade v vodo....

Previdnost je božja mast
smile-1.gif


LP
 

popotnik24

Zelenc'
24. apr 2014
9
0
1
Guinness : hehe dobr si tole napisu :D drgač pa sej se kr ne dobiš čez noč pa greš na turo,,, se je tak treba kr dostkrat prej dobit da se vse splanira pa zmeni, in že takrat se kr dost vidi če sta dva za na tako pot...

Drgač pa še to s tem mam tak že velik izkušenj sm vozu kamion po evropi, tak da sm marskej navajen
smile-1.gif