Nokia Ovi maps vs. GarminXT 5.00.xx

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Sicer še nisem utegnil konkretneje stestirati, imam oboje na N97 mini, ampak prvi vtisi so:

Garmin je bolj easy-to-use, lepši za pogledat, že pri vožnji brez navigacije je vedno pogled pred tabo na zaslonu zgoraj (pri Ovi Maps je zgoraj sever, samo pri navigaciji sledi vožnji). Bolj ažurni zemljevidi.

Ovi maps so pa free
smile-1.gif


Bom naredil kak prntscreen ob priliki.
 

Hoof_Arted

Pripravnik
27. avg 2009
313
0
16
Če pri Ovi Maps pritisneš 5 in ko se "kompas" levo spodaj obarva zeleno, so mape orientirane v smer vožnje.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.829
2.575
113
Kje je sploh kakšen uredu test oziroma primerjava...

5 enakih telefonov, 5 različnih navigacij gor pa gasa
confused-1.gif


Edino tole sem dobil na youtube, samo tole ni pol k*** vredno.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Hoof_Arted pravi:
Če pri Ovi Maps pritisneš 5 in ko se "kompas" levo spodaj obarva zeleno, so mape orientirane v smer vožnje.

Kul, tega nisem vedel
zmaga.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
jaz sem naredil malo primerjave na X6 med garminXT 5.00.50s60.9 in ovi maps in morem rečt da sm kr presenečen nad ovi maps, najde namreč več naslovov kot garmin, je pa res da ima garmin več funkcij-nastavitev, tak da je težko rečt kateri je bolj uporaben, se mi zdi da ovi maps tudi povezavo vzpostavi prej kot garmin ..... še ena stvar ki me je zmotila pri garminu od katerega bi človek priačkoval več, glede na to da jim je to primat in da so med vodilnimi pri navigaciji, da je garmin precej okoren kar se določene uporabnosti tiče ...... pač vsak ma svoje prednosti .... toliko od mene, lp
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja ma več osebnih nastavitev, pa npr. lokacije kot so hoteli, trgovine, bencinski servisi itd .... pa zdaj niti ne vem več vseh, pa še pogledat ne morem kr je fon na servisu .... peš, v avtu, na biciklu, to maš, nisem pa iskal izogibanja, ne pri enem ne pri drugem.....
 

Saeed

Pripravnik
19. nov 2008
366
3
18
Citat:
Uporabnik Hoof_Arted pravi:
Če pri Ovi Maps pritisneš 5 in ko se "kompas" levo spodaj obarva zeleno, so mape orientirane v smer vožnje.

Končno sem prišel do tako opevanega kompasa
aplauz.gif
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
sem stestiral oboje. hmmmm... nokia ovi maps so postale kr zanimva alternativa garminu. rerouting dela zelo hitro, 3d objekti, itd.
zna bit da bom presaltal na ovi.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.576
694
113
Kakšne omejitve ima OVI v načinu brez internetne povezave?

* iskanja naslova že ni
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Citat:
Uporabnik Hoof_Arted pravi:
Če pri Ovi Maps pritisneš 5 in ko se "kompas" levo spodaj obarva zeleno, so mape orientirane v smer vožnje.

amm, kako naj pritisnem 5 na N97 mini, ki ima touch screen
confused-1.gif


tudi 5 na slajd tipkovnici ne prime
ne-ne-1.gif
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Citat:
Uporabnik Saeed pravi:
Citat:
Uporabnik Hoof_Arted pravi:
Če pri Ovi Maps pritisneš 5 in ko se "kompas" levo spodaj obarva zeleno, so mape orientirane v smer vožnje.

Končno sem prišel do tako opevanega kompasa
aplauz.gif

Uh...houston we have a problem
jezen.gif
Kako narediš to na Nokii C6..meni ne uspe.....kaka druga finta? Seveda ko je samo prižgana navigacija ovi in brez nastavljenega cilja....pri nastavljenem cilju deluje pravilno.
 

smack

Pripravnik
17. avg 2007
406
3
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
Kakšne omejitve ima OVI v načinu brez internetne povezave?

* iskanja naslova že ni

Kljub temu, če imaš karte ovi maps naložene na telefonu je potreba internetna povezava za iskanje hišnih naslovov?
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.604
5
38
Mene ni vprašalo nič pa imam internetno povezavo prekinjeno oziroma nastavljeno da me vsakič vpraša.

Mogoče rabi internetna povezava za prometne informacije o kakih zastojih ali zaporah? Bo?
 

frajer1

Pripravnik
22. sep 2010
54
0
6
Citat:
Uporabnik kazamurnik pravi:
Mene ni vprašalo nič pa imam internetno povezavo prekinjeno oziroma nastavljeno da me vsakič vpraša.

Mogoče rabi internetna povezava za prometne informacije o kakih zastojih ali zaporah? Bo?

Mene pa zanima, če ima mobitel tudi možnost TMC-zajema prometnih info?