Kontracepcijske tablete ali maternični vložek?

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kar je seveda posledica tega, da smo katoliška država. Kakorkoli je letnica debilen pogoj je vseeno mnogo boljši od tega, da bi bila možnost posega prepuščena arbitrani presoji zdr. delavca (kot je npr. v Angliji).

Čakalne dobe - letos pri sosedu in pred lani pri službenem kolegu - k sreči niti slučajno nihče ne šmergla.

Če je kdo še premlad, pa naj se - ker gre vsaj pri moškem za zelo enostaven poseg - odpelje v Avstrijo, kjer starostne omejitve ni.
Pri čakalni dobi ne gre za klasično čakanje na poseg, ampak za zakonsko predpisano obdobje "za premislek". Torej da je zadeva res premišljena in ne na "horuk".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Se razumeva, očitno tega sistem ne šmergla ali pa sta se oba na poseg prijavila že pred 35. roj. dnevom. Dejansko moram to prav iz firbca vprašati.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.632
992
113
No vprašaj. Ker čisto sveža info je vsaj za Lj 6 mesecev zakonske + 3 mesece čakalne. Ne vem zakaj ne teče čakalna že v zakonski ampak tako neumno je to.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.905
5.456
113
No, hvala lepa vsem za vaše prispevke.. ;)

Glede sterilizacije se nama obema zdi, da se za nekaj tako trajnega nebi odločila.. Nikoli ne veš, kaj ti življenje prinese ali odnese in kaj vse se lahko zgodi v prihodnosti..

...

No, saj zato sem tudi vprašal tu, če mogoče obstaja še naprimer kaka tretja rešitev... In pa seveda za osebne izkušnje s temi pripomočki... ;)

Ni res....

Moški si lahko "odklopi" jajca.....in je reverzibilno! Tko da razmišljaj v tej smeri....ups :p
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Pri prerezu, je zadeva ponavadi zaključena.
Obstaja pa tudi opcija prevezave semenovoda, se pravi da se da čez nekakšno vezico, ki se jo lahko v bodoče tudi odstrani...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

hogan

Fizikalc
10. okt 2011
348
95
28
Kdo pravi, da je to reverzibilno?
Kolikor berem je po tem posegu je semenovod "ad acta". :rolleyes:
Jaz sem imel vazektomijo pred 2 letoma in postopek lahko samo pohvalim. Tudi po orgazmu ni sprememb, saj pride sperma iz prostate, vendar brez semenčic. Pred tem je bila žena na tabletkah, zaradi katerih je imela občasno migrene. Tako da nisem imel nobenega zadržka do operacije.

Semenovode se da operativno spet združiti, vendar je operacija samoplačniška. Glede na to, da imam 40 let in 2 otroka, ne čutim potrebe po tem. Ljudi je itak že preveč na tem svetu :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Problem je, da vazektomija ne reši ravno pojava nezaželene nosečnosti, saj so "darovalci" sperme okrog v okolju. Potem pa je še bolj nerodno in vpliva na življenje, kot če poseg pri moškem ni bil opravljen :evil:.
Težko bi bilo, da dolgotrajno jemanje KT ne bi pustilo nekih posledic v organizmu ženske. Kot vsa ostala zdravila. Vprašanje je samo, ali nam nekaj življenje izboljša, oziroma imamo realno alternativo, da se zdravilu izognemo. Pri hormonski kontracepciji alternative so in ste jih našteli.
OT, dokler se ne odločita za neko trajnejšo varianto, so kondomi realna varianta. Povsem 100 % pa med neinvazivnimi metodami baje nobena varianta ni. Še invazivnih se vsake toliko pojavi zgodba (verjetno izmišljena ali poseg sploh ni bil korektno opravljen), da ni 100 %.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.386
113
Kdor bi rad vrazicke limal... Ce zenska zanosi pri sterilnem možu, ni nujno, da kdorkoli izve. Ce hoce bo, ce noce ne bo, vse vajeti so v njenih rokah. Ce moski skrene pa lahko samo upa, da ne bo slo vse v maloro, ako si tega ne želi...
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Vedno ti preostane še umetna oploditev, če povratna operacija ni uspešna.
Na to se verjetno ne gre zanašati, ker se najbrž pri nas kot na vsak poseg izdatno čaka. Potem pa so še najbrž neka pravila glede starosti in tega, če otroke že imaš ali še ne. Vsaj upam in pošteno bi bilo do tistih, ki imajo težave in pomoč rabijo.
Zato je starostna omejitev, kdaj ti naredijo sterilizacijo. Da lahko stvari dobro premisliš. Konec koncev tudi pri drugih rečeh pri 40-ih ali 50-ih ne moreš več vrniti telesa v stanje pri 30-ih.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zato je starostna omejitev, kdaj ti naredijo sterilizacijo. Da lahko stvari dobro premisliš.
Ja, 17 let rabiš, da dobro premisliš. Ali pa greš v Avstrijo in problem rešiš kadar se ti pač zazdi. V tem primeru seveda ne boš premislil, ker rabiš skoraj dvojno polnoletno starost zato, da si res dobro premislil :valjamse:
Ali pa skoraj kjerkoli drugje v razvitem svetu.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: tony in Pepe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Dokler se človek misli aktivno razmnoževati, so razne variante kontracepcije. Invazivni posegi so za obdobje potem. Če človek ni sposoben premisliti teh obdobij in si pozneje premisli, je bil pač nezrel. Če nekje pobirajo brez sramu denar od potencialno nezrelih, je to njihova poslovna priložnost, ne pa ravno višek napredka.
Skoraj vsak invazivni poseg se lahko izjalovi. Zelo redko, ampak ljudje še zmeraj tudi umrejo pri povsem nedolžnih posegih. Tudi v "razvitem" svetu.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: ales85 in Jabe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ja tko je blo pri nama. Moja soproga ni hotela nobene hormonske kontracepcije, dokler niso na svetu vsi otroci, ki sva jih imela namen imet in to sem spoštoval. Tko da sva bla, v začetku veze in vmes, na dobrih starih kondomih. Ko je rodila tretjega je rekla takoj, da smo vsi na svetu, ki moramo bit (tak občutek je dobila). Potem je probala maternični vložek Mireno, ki je v bistvu hormonska stvar, zadeva ji odgovarja in jo bo imela vse dokler ji bo odgovarjala. Ko ji ne bo več odgovarjala, grem jest "zavezat" jajca. Sem mnenja, da za zrel zvest par ni nobene potrebe, da bi bila na gumi. So drugi načini in seksat čez gumo mi pa res ni več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: raners

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.344
5.386
113
S tabletkami je, kot se je lepo bralo v prvem postu. Vse lepo in prav leta, pol pa kar naenkrat berejo nekaj in ni več OK.

Jedla sem jih 12 let, tako porihtanega cikla in manjko hormonskih težav in nebolečih menstruacij, kot so bile takrat, ni bilo več. pa lepo jo prestaviš, če grozi ravno na morju... nek daljni lep spomin. Zdaj imam maternični vložek, z nekaj temi naštetimi problemi na novo, ampak za tablete jaz več nisem. Preveč šašava, pozabim... Dnevi so gor napisani, jaz pa na petek lahko torek ven jemljem. To seveda potem več ne dela, kot je treba, jaz pa zanosim, sam da me moj narobe pogleda. In zdaj imam pač tale vložek, ki je neodvisen od mojega (ne)sodelovanja. Z vidika hormonov pa imam bistveno boljše izkušnje s tabletkami.

razna vozlanja so sicer rutinska, ampak mater, če mi jih ni treba, da ne grem. Nekdo vedno piše statistiko, tu naj jo kar kdo drug.
 
Nazadnje urejeno: