Kontracepcijske tablete ali maternični vložek?

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Bolje, štekam. ;) Moja soproga ni hotela niti slišat od hormonske kontracepcije dokler se bova razmnoževala.
Ker forum berejo tudi otroci in bi se lahko česa narobe naučili, izobraževalni sistem pa cele generacije pusti na cedilu, ker je bolj pomembno, da znajo razdeliti žive reči po Hadžiju na debla, poddebla in razrede: kontr. tabletke imajo (kot vsako zdravilo) neke stranske učinke, ki jih z določeno pogostostjo opažamo na določenem delu populacije.

Jasno pa je treba napisati, da med njimi ni takšnih, ki bi povzročala škodo na plodu, ki bi povzročala težave pri zanositvi in kdo ve kaj vse še na to temo. Ta strah je na sred votel, okrog kraja ga pa nič ni. Hormonsko kontracepcijo poznamo že 60 let, in tu ni kaj veliko parlamentirati.

In še tole (spet je treba povedati, kako debilen je šolski sistem, ki tega ljudi ni naučil): mehanizem delovanja kontr. tabletk posnema naravno delovanje hormonov telesa, ko je ženska noseča (in takrat ni plodna). Če bi pomislek gospe OP pil vodo, bi ljudje po vsakem donošenem otroku težje imeli naslednjega otroka, pa iz prakse vidimo, da to ne drži...
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava in ales85

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Pa clovek, kje si ti bil zadnji dve leti, da se sprasujes o odnosu "google in jubito sveznalca" do medicine?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Nehal sem brati tiste teme in živel zadovoljno življenje. (Tam vsi itak ves čas pišejo eno in isto, tako da mi za nicke še posebej dol visi. Ker so vsi kljub nalaganju cepljeni, pa še pobralo ni nikogar od njih - ampak te povezave pa ne bodo znali skupaj stakniti...)
 
  • Haha
Reactions: Feniks

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ker forum berejo tudi otroci in bi se lahko česa narobe naučili, izobraževalni sistem pa cele generacije pusti na cedilu, ker je bolj pomembno, da znajo razdeliti žive reči po Hadžiju na debla, poddebla in razrede: kontr. tabletke imajo (kot vsako zdravilo) neke stranske učinke, ki jih z določeno pogostostjo opažamo na določenem delu populacije.

Jasno pa je treba napisati, da med njimi ni takšnih, ki bi povzročala škodo na plodu, ki bi povzročala težave pri zanositvi in kdo ve kaj vse še na to temo. Ta strah je na sred votel, okrog kraja ga pa nič ni. Hormonsko kontracepcijo poznamo že 60 let, in tu ni kaj veliko parlamentirati.

In še tole (spet je treba povedati, kako debilen je šolski sistem, ki tega ljudi ni naučil): mehanizem delovanja kontr. tabletk posnema naravno delovanje hormonov telesa, ko je ženska noseča (in takrat ni plodna). Če bi pomislek gospe OP pil vodo, bi ljudje po vsakem donošenem otroku težje imeli naslednjega otroka, pa iz prakse vidimo, da to ne drži...
Se strinjam. Samo nekak se nisem z njo pregovarjal in sem spoštoval njeno željo. Konec koncev je šlo za tablete v njeno telo. Ta strah, ki je znotraj votel okol ga pa nič ni, ji je vcepila njena mati, ki je bla in je še za hojo, kot se temu reče. Google in YT znanje se je pa v tistih časih še razvijalo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: krava in tony

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Ej.....a veš da sem mel eno tako k je zmer jokala.....pa stokala.....pa nč nardila!

Hvalabogu je bivša......če bi se takrat po nesreči kaj prijelo....bi bil zdej vs besen pa bi se v vsacga na internetih ventiliral :D
Se prav je reku pesnik odgovor C.... lepo da vedno znova dokažeš svojo nezrelost. Tokrat si ti ventil name odprl in spet drezaš tja, kjer te ne srbi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Tisti, ki ste opravili vazektomijo, kakšen je postopek? Predvidevam, da se najprej oglasiš pri osebnem zdravniku, kako gre potem naprej in časovno koliko traja?

Cca v tem smislu: Greš do osebnega zdravnika, da bi rad naredil vazektomijo (verjetno ti izda napotnico), nato se pofočkaš tam, kjer to delajo (odvisno od lokacije..pokukaj na netu - LJ je v prostorih stare porodnišnice) kjer te naročijo k psihologu na razgovor. Ko daš to mimo se pol leta počaka, če si vmes premisliš, nato te naročijo na poseg (kjer se čaka še pol leta do leta).
Poseg traja cca 15 minut, kak teden imaš otečena in modra jajca in to je cca to. Po dveh mesecih (cca) neseš tja kesico sperme, da se pogleda ali je bila prekinitev semenovoda uspešna (kar običajno nobeden ne naredi).

To narediš če želiš iti ženski na roko, če si mačo (katerega jajčka so nedotakljiva) po pošlješ njo na poseg, da jo fino razmesarijo in je par dni v bolnici. (Vem za frišen primer....tip star 60 let, ona pa 40+...ima rad 'narcise')
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Se prav je reku pesnik odgovor C.... lepo da vedno znova dokažeš svojo nezrelost. Tokrat si ti ventil name odprl in spet drezaš tja, kjer te ne srbi.
Nisem odprl ventila....samo komentiral sem!

Če nisi razumel.....moja se zna v 98.9% odločit.....tist 1.1% je pa moje mnenje (in obratno).


Zdej če tvojo nekaj boli in cinca 3 tedne kaj bi.....potem sočustvujem stabo.
Mene bi to delalo "besnega" in bi bil temnih misli....

Tko pa :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Nisem odprl ventila....samo komentiral sem!

Če nisi razumel.....moja se zna v 98.9% odločit.....tist 1.1% je pa moje mnenje (in obratno).


Zdej če tvojo nekaj boli in cinca 3 tedne kaj bi.....potem sočustvujem stabo.
Mene bi to delalo "besnega" in bi bil temnih misli....

Tko pa :D
Ja, spet provociraš točno tam, kjer veš, da sem občutljiv. Od kje v tej temi čutiš potrebo mi je neznanka. Ni pa šlo za mojo, ampak kolegovo ženo, ki je pač rabla svojega deca zraven, da je uspel prepričat ginekologa, da zabriše Mireno ven. Če ne bi bral selektivno bi to videl. Sama si pa ženska materničnega vložka ne more odstranit, tko da ne vem kje si ti videl jokajočo in cincajočo žensko v tem primeru.
Za vse ostalo bo pa čas pokazal, kok boš ti znal bit odločen in brez temnih misli, ko te življenje pripelje v določene situacije in kok ne in kok bo vajina veza to prenesla. V dobrih zakonih se partnerji dopolnjujemo. Zaenkrat si še v Angus modu in niti nimaš pojma kaj te čaka, če se bo kaj prijelo.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
ca v tem smislu: Greš do osebnega zdravnika, da bi rad naredil vazektomijo (verjetno ti izda napotnico), nato se pofočkaš tam, kjer to delajo (odvisno od lokacije..pokukaj na netu - LJ je v prostorih stare porodnišnice) kjer te naročijo k psihologu na razgovor. Ko daš to mimo se pol leta počaka, če si vmes premisliš, nato te naročijo na poseg (kjer se čaka še pol leta do leta).
Poseg traja cca 15 minut, kak teden imaš otečena in modra jajca in to je cca to. Po dveh mesecih (cca) neseš tja kesico sperme, da se pogleda ali je bila prekinitev semenovoda uspešna (kar običajno nobeden ne naredi).
Moj osebni ni nič točnega vedel.
Jaz sem ravno v pol letnem postopku.... Naredil vse od doma:
Poklical sem: https://www.kclj.si/index.php?dir=/pacienti_in_obiskovalci/klinike_in_oddelki/ginekoloska_klinika
So mi poslali na email obrazec, sem ga izpolnil in dodal izjavo, da me naj komisija obravnava.

Čez teden sem dobil odobreno od komisije. Sedaj čakam pol leta, pred posegom moram do osebnega, da mi da napotnico. So mi pa povedali, da je po 6m še 4 mesece čakalne. Da imajo zarad covida zaostanek.... Lahko pa poseg naredim kje drugje, če nimajo čakalne...
Pred posegom imam še en posvet, kako bo potekal poseg in nevarnosti.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Lej, sprašujem za prjatla.
1668163076564.png
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.631
990
113
Čakalne vrste so baje zaradi corone, ker niso delali teh posegov. Pred corono si prišel hitro na vrsto, po sprostitvi je bilo od 6-12 mesecev, trenutno je 3 mesece. Pucajo za nazaj.