Kontracepcijske tablete ali maternični vložek?

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Bolje, štekam. ;) Moja soproga ni hotela niti slišat od hormonske kontracepcije dokler se bova razmnoževala. Zakaj me nikol niti ni zanimal, sem pač spoštoval to in natikal gumo. Po tem je šla takoj na vložek, ki ji v vseh smislih odgovarja in to je blo to. Tud jest jo namreč samo pogledam in je noseča.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Hej vsem.. Tokrat imam vprašanje bolj za ženske uporabnice foruma.. ;)

Kakšne imate izkušnje z uporabo kontracepcijskih tablet in maternega vložka? Je mogoče katera v življenju že uporabljala oboje? Prednosti/slabosti?

Moja je nekaj let uporabljala kontracepcijske tablete in jih zadnjih nekaj mesecev ne uporablja več, ker je mnenja (in dostikje prebrala), da lahko vplivajo na hormone, naj bi imeli več stranskih učinkov, itd... In tablete gredo skozi prebavila in bog ve, kaj vse je v teh tabletah..

Zadnjič pa ji je ginekolog svetoval tudi maternični vložek (pri katerem naj bi bil mir nekje 5 let) in sedaj jo zanima, če imate tu na forumu kakšne dejanske izkušnje s tem?

Pa hvala lepa za vsa mnenja že vnaprej.. ;)
Mojo bivšo je maternični vložek povsem zjebal. Zato ga je dala takoj ven.

Če sta že dovolj stara in več ne mislita imeti otrok potem je najboljša rešitev, da vzameš ti stvari v svoje roke in greš na Vazektomijo.
Ona zaščite ne bo mogla v nedogled jemati, poseg pri ženskah je precej bolj težak, tako da stari...jajčka na mizo in daj poštimat zadevo ;).
(Vem da si postavil ženskam vprašanje a je v resnici moška zadeva).


(Ostalih odgovorov še nisem bral, če ste dali to že čez...)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Od mojga kolega ženo je enako vložek zjebal, pa ji ga ginekolog ni hotel odstranit vse dokler se tipu ni odpeljalo in je šel v ordinacijo z njo in ponorel.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Če imata dovolj otrok, je najbolje, da si daš ti preščipniti semenovode. Nobenih posledic, samo pozitivno.
Ti si ga kr daj preščipnit, a misliš da ga imajo preščipnjenega tudi vsi ostali?Zagotovo bolj pametno tablete ali vložek. Slednja dva primeta tudi v službi, na službenih zabavah in na sindikalnem :valjamse:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.771
2.655
113
Ti si ga kr daj preščipnit, a misliš da ga imajo preščipnjenega tudi vsi ostali?Zagotovo bolj pametno tablete ali vložek. Slednja dva primeta tudi v službi, na službenih zabavah in na sindikalnem :valjamse:
Saj ti je že Jabe razložila, kako to gre. Če bo ženska zajebala bo že sama zrihtala. Če boš pa ti boš pa v nemilosti oplojene.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Da me ne čudi, da si cel besen, če se pa tud družiš s takimi....
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Da me ne čudi, da si cel besen, če se pa tud družiš s takimi....
...ki se postavijo za svojo žensko? Me ne čudi, da si samski, če tega ne znaš. Sicer ti pa ravno iz tega področja manjka precej izkušenj in nisi ravno človek, ki bi lahko delil nasvete v zvezi s tem. Mislim pa tudi, da bi lahko nehal limat nalepke ljudem in začel pri sebi.
 
  • Ljubezen
Reactions: Kamele0N

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Včeraj mi je spekla angus pleskavice in naredila prilogo......če neb mela ta rdeče bi ji vrnil "uslugo"....polnemu želodčku navkljub :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Lepo od nje. Zdej pa bodi dečko in mi povej, kaj bi naredil, če bi ti cel mesec jokala, da jo boli, ginekolog bi ji pa govoril, da mora potrpet? A) Bi jo božal in ji govoril, da bo vse OK ali B) Bi šel z njo h ginekologu in mu rekel, da naj zadevo spravi ven, ali C) Se bi norčeval in ji rekel, da je bil angus dober?

Ker ko bo, če bo, tale tvoja, ki dobre pleskavice peče, enkrat na porodni mizi s tabo ob strani vsa zadeta, boš ti tisti, ki se boš moral postavit za njo. Podobno bo kdaj ko boš z otrokom pri pametni sestri pri pediatru in podobno. Bistvo napisanega pa ni tisto v kar si se ti po tvoji stari norčkovi navadi vtaknil, ampak to, da vse ženske Mirene ne prenašajo. Če se to zgodi mora vložek takoj ven, kar pa nekateri ginekologi zelo neradi naredijo.
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
509
79
28
Tisti, ki ste opravili vazektomijo, kakšen je postopek? Predvidevam, da se najprej oglasiš pri osebnem zdravniku, kako gre potem naprej in časovno koliko traja?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Lepo od nje. Zdej pa bodi dečko in mi povej, kaj bi naredil, če bi ti cel mesec jokala, da jo boli, ginekolog bi ji pa govoril, da mora potrpet? A) Bi jo božal in ji govoril, da bo vse OK ali B) Bi šel z njo h ginekologu in mu rekel, da naj zadevo spravi ven, ali C) Se bi norčeval in ji rekel, da je bil angus dober?

Ker ko bo, če bo, tale tvoja, ki dobre pleskavice peče, enkrat na porodni mizi s tabo ob strani vsa zadeta, boš ti tisti, ki se boš moral postavit za njo. Podobno bo kdaj ko boš z otrokom pri pametni sestri pri pediatru in podobno. Bistvo napisanega pa ni tisto v kar si se ti po tvoji stari norčkovi navadi vtaknil, ampak to, da vse ženske Mirene ne prenašajo. Če se to zgodi mora vložek takoj ven, kar pa nekateri ginekologi zelo neradi naredijo.
Ej.....a veš da sem mel eno tako k je zmer jokala.....pa stokala.....pa nč nardila!

Hvalabogu je bivša......če bi se takrat po nesreči kaj prijelo....bi bil zdej vs besen pa bi se v vsacga na internetih ventiliral :D
 
  • Haha
Reactions: BojanP

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.901
5.458
113
Tko da......

Vsak je svoje sreče kovač....

.....pa vsak svojo (al pa svojga?!) tlač :norec: