Nokia LUMIA 920 - prvi vtisi

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
50
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Madona, par teh posodobitev je tako osnovnih, da bi jih človek že v začetku pričakoval
smile-1.gif

Boljše to, kot pa da bi bili tiho in pozabili na kupce
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Nekaj mi ni jasno. Kako lahko Apple rukne ven novo verzijo iOS-a in ga imajo skoraj vsi lahko v istem dnevu nameščenega (če se le spravijo naredit upgrade). Pri teh đukcih (Samsung, Nokia itd.) pa rabijo pol leta, da ti ponudijo upgrade?

V čem je point???
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Kdaj ponudijo update in kakšen bo po funcionalnosti, je odvisno od veliko faktorjev.Da pa ga ponudijo samo določenim napravam/modelom pa je stvar različne strojne opreme. Tukaj ima apple veliko prednost.Pametno se je lotil tega problema-kompatibilnosti.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Kdaj ponudijo update in kakšen bo po funcionalnosti, je odvisno od veliko faktorjev.Da pa ga ponudijo samo določenim napravam/modelom pa je stvar različne strojne opreme. Tukaj ima apple veliko prednost.Pametno se je lotil tega problema-kompatibilnosti.

Letos naj bi Apple najavil tri nove modele. Konec kompatibilnosti...
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Kdaj ponudijo update in kakšen bo po funcionalnosti, je odvisno od veliko faktorjev.Da pa ga ponudijo samo določenim napravam/modelom pa je stvar različne strojne opreme. Tukaj ima apple veliko prednost.Pametno se je lotil tega problema-kompatibilnosti.

Letos naj bi Apple najavil tri nove modele. Konec kompatibilnosti...

Sigurno nebojo zasrali svojega koncepta v tolikšni meri, da bi blo slabo za delovanje iOS.Poleg tega pa so 3 (iphone 4/4.8 inči in poceni china iphone) novi modeli samo ugibanje.
smirk-1.gif
Upam pa, da je kaj na tem.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
Kdaj ponudijo update in kakšen bo po funcionalnosti, je odvisno od veliko faktorjev.Da pa ga ponudijo samo določenim napravam/modelom pa je stvar različne strojne opreme. Tukaj ima apple veliko prednost.Pametno se je lotil tega problema-kompatibilnosti.

Letos naj bi Apple najavil tri nove modele. Konec kompatibilnosti...

Ne bo nobenih problemov. Razen če se začuda spomnijo v iOS po 2 letih dati kakšno novost.
grin1.gif
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
saj je opazna razlika v fotkah med lumio in iphonom, se vedno pa od nobenega ni kaj posebno huda, da bi bila uporabna se za kaj drugega kot osebni album. podnevi pa nokia tudi ne izstopa.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Sej zakaj pa uporabljaš fotke, kot za osebno uporabo oz. osebni album?
smile-1.gif

Če se greš profesionalnost pa seveda niso telefoni, ki bi z nekaj milimetrskimi lečami zmogli toliko kot profi fotoaparati - razlika v velikosti je očitna
smile-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Citat:
Uporabnik GrandFelix pravi:
Nekaj mi ni jasno. Kako lahko Apple rukne ven novo verzijo iOS-a in ga imajo skoraj vsi lahko v istem dnevu nameščenega (če se le spravijo naredit upgrade). Pri teh đukcih (Samsung, Nokia itd.) pa rabijo pol leta, da ti ponudijo upgrade?

V čem je point???

Je edini, ki dela vse in house in to veliko pomeni. Microsoft ima na tisoče partnerjev in se mora nanje konkretno "ozirat", drugače bi bili lahko tudi winsi zapeljani tako, da bi se enostavno posodabljali kot telefoni.

Če povedo, da bo nov iOS in ga takoj dajo na voljo, še ne pomeni, da je kar priletel iz neba. Saj točno veš, da bo enkrat iOS 7, tako kot mi vemo, da bo enkrat WP 7.8 na voljo, do takrat pa ostane samo čakanje.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Pri Androidu je stanje katastrofalno, kar se tiče nadgradenj, saj ima verzijo 2.X ali manj še več kot 70 % uporabnikov, katera je stara več kot 2 leti... Zadnjo verzijo pa ima le nekaj % uporavnikov....

android_pie_november_1-520x274.png

slika sicer iz novembra, novejše trenutno nisem najdel...
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
Vpr. koliko telefonov bo sploh dobilo update. Veliko je tudi takih telefonov, ki ne morejo podpirati ICS oz. JB.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja men je S3 grozn, ga pa nisem imel dlje. Nexus 7 mi je OK in mislim, da mi bi bil tudi Nexus 4 oz. nekaj z default Androidom ali pa drug ROM.

Lumie 920 še nimam, ampak ima že iz papirja razvidnih nekaj prednosti. Če uporabljaš ogromno dodatnih appov za to in ono pa priporočam da prej pregledaš windows phone marketplace, da ne bi potem ugotovil, da brez točno določenega appa nemoreš živet.

Drugače pa ne boš dobil nič več SMSov oz. MMSov od vročih bejb in telefonski pogovori bodo zelo podobni sedajnim, internet je pa itak povsod isti.
tongue-1.gif
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Po mojem osebnem mnenju, ki Lumio 920 uporabljam že več kot 1 mesec, nebi šel več na Android ali na S3.
Meni je super telefon, ponuja mi čisto vse, aplikacij je dovolj. Zaenkrat pogrešam le Viber klice, zaenkrat podpira samo SMS - nadgradnja v kratkem, tako da bo tudi to delovalo. Poleg tega morda še google Drive, vendar pa vse prenašam na Microsoftov Skydrive.

Da boljše kamere, kompaktnega ohišja, FB integracije, tekočega delovanja, brez zatikanja in enostavnosti ne omenjam.
 

GrandFelix

Fizikalc
15. feb 2011
1.453
0
36
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Citat:
Uporabnik GrandFelix pravi:
Nekaj mi ni jasno. Kako lahko Apple rukne ven novo verzijo iOS-a in ga imajo skoraj vsi lahko v istem dnevu nameščenega (če se le spravijo naredit upgrade). Pri teh đukcih (Samsung, Nokia itd.) pa rabijo pol leta, da ti ponudijo upgrade?

V čem je point???

Je edini, ki dela vse in house in to veliko pomeni. Microsoft ima na tisoče partnerjev in se mora nanje konkretno "ozirat", drugače bi bili lahko tudi winsi zapeljani tako, da bi se enostavno posodabljali kot telefoni.

Če povedo, da bo nov iOS in ga takoj dajo na voljo, še ne pomeni, da je kar priletel iz neba. Saj točno veš, da bo enkrat iOS 7, tako kot mi vemo, da bo enkrat WP 7.8 na voljo, do takrat pa ostane samo čakanje.

Jasno mi je, da dokler OS ni razvit ne mora bit updejta
smile-1.gif