Nokia brezplačna turn by turn vodena navigacija

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.879
625
113
Tole bo verjetno zanimivo za koga.
grims-1.gif


Citat:
Nokia offering free turn-by-turn navigation on smartphones globally (updated)

Man, you thought Garmin and TomTom were in trouble when Google announced its free Navigation service... wait until investors hear Nokia's news. Reuters is reporting that Nokia will offer free navigation on its smartphones. However, instead of just the US (the current Google limitation sans hacking), Nokia will be demonstrating its reach by offering free turn-by-turn directions in 74 countries in 46 languages -- a move that should cover 20 million smartphones globally with Ovi Maps available in over 180 countries. Damn.

Update: The original San Francisco Chronicle report has been pulled but Google cache caught a bit more saying that Nokia's navigation service is "capable of operating completely offline" unlike Google Navigation which requires data connectivity.

Update 2: Nokia just made the download link live. Hey, where's the N97 and N900 love?

http://www.engadget.com/2010/01/21/nokia-offering-free-turn-by-turn-navigation-on-smartphones-globa/

Download:
http://maps.nokia.com/explore-services/ovi-maps
 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
41
Ni v tistem popupu ki se pojavi (tam so pač najnovejši modeli), če pa klikneš na Visit Maps Support pa lahko izbereš E71. Sam še probal nisem ker imam spominsko polno skoraj do zadnjega bita bom pa vsekakor proti večeru se malo poigral s tem.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Citat:
Uporabnik Moongoose pravi:
Ni v tistem popupu ki se pojavi (tam so pač najnovejši modeli), če pa klikneš na Visit Maps Support pa lahko izbereš E71. Sam še probal nisem ker imam spominsko polno skoraj do zadnjega bita bom pa vsekakor proti večeru se malo poigral s tem.
Al sem jaz glup al pa česa ne razumem, menda bo za E71 šele kasneje ta free verzija.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Pa maš Ovi maps 3.0 ali 3.3 ?

Ker meni je posnelo 3.0 in ko sem zagnal navigacijo mi je napisalo da mam 90 dni free - poskusna licenca.
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Free for lifetime je samo za tiste telefone, ki so našteti takoj na začetku in lahko uporabljajo Maps 3.3. Za ostale ni bistvenih sprememb.
Če imaš pri downloadu možnost vnosa telefonske številke potem za tvoj telefon velja, da boš dobil link za Maps 3.3.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Jaz sem downlodal za N79, ki ni na seznamu, dobil link preko SMS in sedaj nič ne sprašuje za kakšno preverjane licenc. Ko pa sem imel gor verzijo za 90 dni, pa je zadevo vsak dan preverjalo.
Instalacija je stare fajle pobrisala in naložila gor nove.

Je pa stvar praktična, če ne druga, ker zdaj ne rabimo več iskat drugih navigacij za Symbian, pa predvidevamo lahko tudi redne nadgradnje. Zame super!
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Jaz sem downlodal za N79, ki ni na seznamu, dobil link preko SMS in sedaj nič ne sprašuje za kakšno preverjane licenc. Ko pa sem imel gor verzijo za 90 dni, pa je zadevo vsak dan preverjalo.
Instalacija je stare fajle pobrisala in naložila gor nove.

Je pa stvar praktična, če ne druga, ker zdaj ne rabimo več iskat drugih navigacij za Symbian, pa predvidevamo lahko tudi redne nadgradnje. Zame super!

Ne samo da je zastonj. Povezali so se z Lonely Planet, Michelin Guides, napovedniki dogodkov, lokacijskimi servisi,
http://noknok.tv/2010/01/22/wh...%28NokNok.tv%29
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Zadeva pozna slovenščino in slovenske govorne ukaze?

Lp

Prejšnja verzija je govorila slovensko. En tak lep žesnki glasek ti rekel da moraš biti na desnem pasu in čez x metrov zaviti desno.
Da bi razumela tvoje govorne komande pa ne.
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.734
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Ima slovenske ukaze, lahko si pa naložiš kateregakoli, ki so na razpolago.

Ma pa tudi zanimivo funkcijo, da lahko na Facebook pošiljaš svojo lokacijo in kakšno slikco od tam.


Katere karte so boljše, je pa treba sprobat, ampak jaz bom zdaj raje uporabljal to kot Garmin ali Sygic. Če ne druga, mi ne bo treba iskat rešitev na pašnikih.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
kako mi pol dela turn by turn nokijina navigacija brez aktivacije, kakršnega koli vpisa česarkoli, kamorkoli? preprosto dela.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Hvala.

Se splača nalag gor to ali so karte od Garmina boljše.

Lp

Garminove karte pozanam samo iz Nuvi-ja. In če primerjam karte za SLO na Garminu in na moji N95 potem je N95 ččisto primerljiva, grafika pa mi je bolj všeč.

Sicer pa Garmin kupuje karte od Nokie (ali Tom Toma)