Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
V privatni firmi (d.o.o.) je direktor rekel, da regresa ne more izplačat, ker ni denarja... no komu to mar... prijaviti bi moral nelikvidnost firme, ki pa ji sploh ne gre slabo, če pogledam, koliko robe se proda. Drugo vprašanje je, kam gre ta denar.
Če noče on prijaviti nelikvidnosti, bomo pa mi njega zaradi kršenja zakona.
Torej kam se obrniti, kam podati prijavo. Če nima za delavce, bo imel pa za kazen.
Ne bom pisal o regresu, vendar ti predlagam, da se o posameznih zadevah podučiš in o tem pogovoriš s svojim nadrejenim. Pa saj smo vendar ljudje, se znamo pogovarjati. Vprašaj ga kar te zanima. Te zanimajo finance v podjetju? Zakaj enostavno ne vprašaš kako/kaj/zakaj?
No, saj ne vem, lahko, da imate malo čudne šefe, ki še sami nimajo zadostnega znanja, vendar je delitev znanja v podjetjih ključnega pomena. Morda ti bo pogovor razjasnil stvari zaradi katerih se jeziš.
Kar se tiče pa same insolventnosti podjetja, je le-ta zakonsko regulirana (za začetek poglej 14. člen ZFPPIPP), vendar če izkazi kažejo, da je vrednost premoženja podjetja večja od vsote njegovih obveznosti, potem ne krši zakona. Tukaj je še nekaj drugih pogojev, vendar jih namenoma spuščam.
Lahko se pa spomnimo primera Mure, kjer so svoje premoženje izakzovali za skoraj 10x več kot je bila dejanska vrednost. Vse do svojega bridkega konca, dokler stečajni upravitelj pozneje ni tega pokazal - dejanske vrednosti premoženja podjetja. Ugotovitve so bile seveda šokantne.
Morda te bo piramida družbene odgovornosti podjetja pripeljala do razumnejšega pristopa k celotni situaciji: