New York - pomoč pri iskanju ponudbe

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
airbnb; mi (smo trije) plačujemo 85$ na dan za dvosobno stanovanje s kuhinjo in kopalnico, wifi, klima, ogrevanje (trenutno je zjutraj kar mrzlo; ni za kratke hlače, šlape...
smile-1.gif
v soboto je bilo pa vroče... ); v brooklynu (z A si v 10 min v spodnjem Manhattnu);


LP iz NY
 
Nazadnje urejeno:

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Odvisno koliko časa imaš na voljo in kaj te zanima; spisek znamenitosti je znan; kip svobode je zaprt (obnova); gor sicer vozijo trajekti,.. a ni kaj videti; mimo pelje trajekt na Staten Island, ki je brezplačen.

Drugač pa priporočam spodnji Manh (imaš vse blizu), Williamsburg, East village (oboje polno lokalov in nočnega življenja), na Brighton beach imaš ruse, chinatown je ok (za it kaj pojest) le noben ne zna angleško
smile-1.gif

little italy je brezveze
Srednji in zgornji manh je malo bolj nobel; večina muzejev je gor (nekateri imajo ob petkih popoldan zastonj vstop, drugi imajo le priporočeno "donacijo" - daj kaj daš sistem.. zgooglaj); central park je ok; harlem je "popucan",...
meatpacking district /chelsea je ok a "malo" dražje kot prej omenjeni williamsburg in east village.

Kupi si metro card (velja za bus in metro) in odkrivaj; sprememba je vsake 2 ulici; na vsakih 10 pa padeš v nov svet.

uživaj!

edit: v okolici empire state buildinga so tipčki, ki "snubijo" za express tickets na ESB; njihov argument je, da je vrsta za čakat uro pa pol... in da je bolje dati 50$ in it takoj gor. No - danes vrste ni bilo; vstopnica stane 23$,... razgled je ok, če ni slabo vreme (povejo na vhodu). Tipčke zunaj pa ignoriraj.
 
Nazadnje urejeno:

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Vsekakor si kupi city pass, cena 87$, prišparaš pa na ceni že z ogledom empire state buildinga, ter top of the rock...nato pa še recimo ellis island, ter Liberty Island; Drugače pa odkrivaj, poglej si stadione, galerije, muzeje->history museum; potem tudi 9/11 memorial...

ter pa šhoping-> Century 21, coat factory

metro->tedenska karta stane 29$
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
na empire grem, na top of the rock pa se ne vem.
placano imam tudi boat tour, za ostalo pa se delam plane.
vsi hinti so dobrodosli.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
No meni osebno je bil lepši top of the rock! Sicer pa pojdi na enega ponoči, enega pa podnevi
wink-1.gif


če te še kaj zanima vprašaj
wink-1.gif
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
Ne vem; če se ti gleda znamenitosti si kupi city pass,...
boat tour zna bit ok, ker je perspektiva druga; mi nismo šli; smo uporabljali public transport;

probi se zgubit,... in uživaj;
smile-1.gif
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
ksz

Jaz sem bil lani oktobra in sem šel:
- Empire State Building (podnevi)
- Top Of The Rock (ponoči)
- Liberty Island
- Ellis Island
- vožnja s kolesom po Brooklynu
- vožnja s kolesom čez Brookly Bridge
- vožnja s kolesom po Central Parku
- vožnja z Water Taxi
- Madame Tussauds
- Radio City Hall
- razstava teles Bodies
- v živo ogled oddaje Late Show wit David Letterman (karte delijo na Times Square)
- Intrepid Sea-Air-Space muzej (letalonosilka in podmornica)
- itd.

Sej je še miljon drugih stvari ampak te so najbolj pomembne in te se zaj na hitro spomnim

Ob tem pa še priporočam shopping na Times Square in v veleblagovnici Macy's. Cene so glede na slovenske, odlične. Pa dobro je zaviti tudi v kaki pub oz. kaki drugi nočni lokal.

Seveda obvezno priporočam nakup tedenske vozovnice za podzemno železnico in New York Citypass kartice kjer imaš vklučene vstopnine za vse stvari, ki si jih je "potrebno" v NY pogledat. V večini primerov je tudi tako, da imajo za lastnike te kartice posebej okence in ne rabiš čakat v vrsti, da dobiš karte za ogled posametnih stvari. Midva s kolegom sma na račun te kartice prišparala precej denarja in časa.
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Kako je s posojo koles? Verjetno samo prideš in rentaš?
Hvala za predloge, se priporočam še za kakšnega.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
Midva sva si kolo sposodla v Brooklynu ob pomolu Water Taxija. Drugače pa si jih lahko čisto spodaj na Manhattanu, kjer se vkrcaš na taxi za Liberty Island.

Rentaš pa preko Citypass kartice.
 

marjan

Pripravnik
25. jul 2007
799
3
18
Septembra, oktobra bi šel za 5 dni v NYC pa karte pod 600€ nisem našel (bližnja letališča). Kakšna je neka normalna cena za ta termin?

Tisti ki letite iz benetk; kako potujete tja? Iz lj do tja je 250km... Če te nekdo pelje in pride iskat je to 1000km kar pa ni glih zastonj.
Malo sem gledal go opti- kakšne izkušnje?
 

gorazdo

Pripravnik
6. avg 2007
323
1
18
Ljubljana
moje izkušnje:
goopti je ok, če si "prvi" - tisti, po katerem se ravna prevoz. Tisti, ki jih priklučujejo "tvojemu" prevozu, lahko čakajo nanj (recimo 2, 3 ure). Mi smo bili zadovoljni (povratna cca 43€ na osebo, čakali praktično nismo nič); rezervirali smo dobra 2 meseca prej (smo bili prvi?). En tipček iz Kranja (varjanta last minute) je plačal skoraj 80 EUR.

za karto kontaktiraj še avioborza.si; več lahko za ZS.
so pa karte vedno mal gemblinga. Nas je na koncu prišlo (Benetke - Lizbona - Newark aprila 480 eur; TAP Portugal); s tem da so nas tja grede častili še en dan hotela v Lizboni (kar ni bilo slabo - lahko še malo ošvrkneš Lizbono).
 

VinS

Pripravnik
27. jan 2012
359
0
16
Obišči stran
Citat:
Uporabnik marjan pravi:
Septembra, oktobra bi šel za 5 dni v NYC pa karte pod 600€ nisem našel (bližnja letališča). Kakšna je neka normalna cena za ta termin?

Tisti ki letite iz benetk; kako potujete tja? Iz lj do tja je 250km... Če te nekdo pelje in pride iskat je to 1000km kar pa ni glih zastonj.
Malo sem gledal go opti- kakšne izkušnje?

Z Airfrance imaš praktičnoi cel september in oktober karte za 538€ iz Benetk, iz Trsta pa se malce slabša povezava dobi v večini terminov za 565€. Munchen in Budimpešta sta sicer še nekaj ceneje, a se ne splača zaradi oddaljenosti. Potem je še Zagreb za 591/600€, Graz za 621€, edino Ljubljana je precej dražja s skoraj 750€.