New York - pomoč pri iskanju ponudbe

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
V začetku leta 2011 bi si rad ogledal new york, planiram nekje 5 dni. Kje si lahko ogledam kakšna dobre ponudbe oz. kje je precej poceni oz. so akcije?
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.452
24
38
kdaj bi šel? koliko dni?
od kod, pošlji Zs pa tvoj mail...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Če greš res samo v NYC, potem je brezveze, da plačuješ agenciji. Vse kar bodo naredili je, da ti bodo kupili letalsko karto in te vozili okrog po muzejih. To lahko s precej malo truda narediš tudi sam.

Poglej si te ponudbe, poglej si Lonely Planet, nato pa splaniraj, kar ti je všeč, kupi letalsko karto, rezerviraj hotel/hostel, zrihtaj si vizum preko neta in uživaj!
 

Cooper

Pripravnik
27. jan 2009
498
0
16
Ljubljana
Za ZDA ni vize, se je pa potrebno registrirat na program Visa Waiver (https://esta.cbp.dhs.gov/), če se ne, te namreč niti na letalo v Evropi ne spustijo.
Sicer pa je obisk NY s finančnega vidika vsaj pol cenejši, če si pot splaniraš sam. Ni težko, pa vse lahko narediš preko neta.
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik Cooper pravi:
Za ZDA ni vize, se je pa potrebno registrirat na program Visa Waiver (https://esta.cbp.dhs.gov/), če se ne, te namreč niti na letalo v Evropi ne spustijo.
Sicer pa je obisk NY s finančnega vidika vsaj pol cenejši, če si pot splaniraš sam. Ni težko, pa vse lahko narediš preko neta.

To sem mislil. Samo kolikor vem, je to sedaj treba plačat. Tako da bom mirno temu rekel vizum.
 

Fiat007

Fizikalc
1. apr 2009
1.065
0
36
43
Gorenjska in okolica (Bled)
Čim prej kupi karto.
Jaz priporočam hotel Portlan, ki je nekaj metrov stran od Times Squara. Trenutno se da tam dobiti res dobre raitinge, ker je hotel v fazi prenavljanja. Torej, če te ne moti, da je pač recepcija malo "podrta" in da so hodniki malo prašni, potem boš imel super lokacijo za zmerno ceno. V sobah ni nobenega videza, da se v hotelu karkoli dela. Res da so sobe malo manjše, ampak tudi to se da preživeti.
Za ogled New Yorka svetujem podzemno železnico, ali pa njihove sightseeing avtobuse. Gre za "hop on - hop off" varianto. Pomeni, da ti avobusi vozijo po določeni liniji (dobiš zemljevid) in se ustavlajjo na najbolj pomembnih točkah. Lahko greš dol in si malo razgledaš ter počakaš na naslednjega, greš gor in nadaljuješ. Relativno poceni varianta. Če boš izbral to, absolutno svetujem, da vzameš tudi nočno turo do Brooklyna. Razgled na mesto je res res fenomenalen.
Odsvetujem ogled muzeja voščenih lutk. Vstopnina je full draga, sam muzej je pa absolutno pod nivojem. Meni osebno so bile vse lutke približek realnosti, kar vidiš po televiziji.
Pojdi v M&M's store na Times Squaru, ki je res zanimiva.

Za kaj več pa vprašaj
smile-1.gif
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Torej, vsekakor ne mislim iti preko agencije, razen če bi RES dobil eno super ponudbo. Pomnim se lani, so ponujali za manj kot 600 eur karto + hotel za 4 dni, je bila pa to ena specialna zadeva in je bilo vse skupaj ceneje kot sama karta. Točno kdaj bom šel še ne vem, se bom pa prilagodil ugodni ponudbi, ker imam pač tako službo, da si to lahko privoščim. Gre za to, da samo govorim in sanjam, da bom šel ta čez, pa se to predolgo vleče in eden od planov v 2011 je New York realizirat. To pomeni, da v kolikor najdem dobro ponudbo, takoj pakiram. Fiat007, hvala za nasvet. Bom malo preveril in povprašal glede hotela.
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Če ti glede udobja zadostuje tudi hostel, priporočam Hostelling international NY na SZ Central Park-a - 1 ulizo stran od SW 1 in 3 ulice od še ene linije. Ugodne karte so z Dunaja in Munchna. Jaz bi počakal na pomlad :).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Cooper pravi:
Za ZDA ni vize, se je pa potrebno registrirat na program Visa Waiver (https://esta.cbp.dhs.gov/), če se ne, te namreč niti na letalo v Evropi ne spustijo.

To vem. Sam ni mi bilo janso, a Jernej na to misli ali res na kako vizo ...
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
lahko kdo prilepi linke za te ultra ugodne ponudbe avionskih kart, v tem primeru za NY.
To smo že mnogokrat predebatirali, pa nikjer ne najdem nič pametnega.
Na eDreams najdem najugodnejšo za 568,98€, ampak piše da service fees niso vključeni, ne vem pa koliko so?
shocked-1.gif

Bom že dobil prave ponudbe, zanima pa me kje sami bookirate overseas karte.
Nazadnje sem dobil najugodneje karte na explora.si in sicer za Brazilijo.
grims-1.gif
..ampak to je že par let nazaj...

OUTBOUND:
Departure 23:10 Pet 22-apr Venice - Marco Polo (VCE) Italy British Airways
Arrival 00:15 Sob 23-apr London - Gatwick (LGW) N United Kingdom & N. Ireland Class: Economy Plane: 734

Departure 08:30 Sob 23-apr London - Heathrow (LHR) 5 United Kingdom & N. Ireland British Airways
Arrival 11:00 Sob 23-apr New York - John F Kennedy Intl Airport (JFK) 7 United States Class: Economy Plane: 744

INBOUND Duration of the trip: 14 hours 15 minutes
Departure 20:40 Tor 3-maj New York - John F Kennedy Intl Airport (JFK) 7 United States British Airways
Arrival 08:35 Sre 4-maj London - Heathrow (LHR) 5 United Kingdom & N. Ireland Class: Economy Plane: 744

Departure 13:50 Sre 4-maj London - Gatwick (LGW) N United Kingdom & N. Ireland British Airways
Arrival 16:55 Sre 4-maj Venice - Marco Polo (VCE) Italy Class: Economy Plane: 734
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Odklop.com
Explora.si

Potem pa še malo pokliči direktno na prevoznike (Airfrance, Emirates (to v tvojem primeru odpade), Lufthansa, KLM...).

To je to. Nižje kot to enostavno za dani termin ne bo šlo, razen ob kakšni akciji.
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
434 z Dunaja 19.1 do 26.1, lufthansa.

govolo.at

380, ce te ne moti iz s Trsta z Delto in Alitalia.

LP

LP
 
29. nov 2010
20
0
1
Zdravo.
Kar nekaj sem prepotoval in doslej sem vedno najugodnejše vozovnice dobil direktno pri letalskih družbah (in ne pri expediji, mobissimo, travelocity itd.) Kaj šele na Kompasu...
Sledeči podatki so prav tako iz www strani letalskih družb:
V New York te iz Benetk zelo ugodno odpelje Iberia (391€ povratno v začetku aprila, prestopaš v Madridu) Slabost je, da ne strežejo hrane na evropskih letih, letala so nova a ne vrhunec udobja. Strežejo pa mehiško / kolumbijsko pivo! Ole!. Tudi KLM ni od muh (400 €, prestop Amsterdam, kraaaasni stewardi, odličen vanilijev sladoled s pogledom na Atlantik ), prav tako iz Benetk. Iz Dunaja pride približno 500€ Virgin Atlantic, prestopanje v Londonu, zelo udobni so. Potem se pa poigraj še z Airfrance.com Austrian, Luftwaffe, amerikanci: Continental iz Benetk približno 440€ + Delta, poglej še k TAP Portugal, iz Zagreba letijo in imajo lahko kaj ugodnega.

British airways so zoprni, ker imaš lahko povezovalni let iz drugega letališča kot je tisto, na katerem si pristal v Londonu (Gatwick/Heathrow, cena avtobusa ni všteta v ceno letalske vozovnice in je draga)+ Britanci zadnje čase nagnusno radi stavkajo. Slednje velja tudi za Italiane, zato ponudbe Alitalie dvakrat pretehtaj.

Iz bližnjih telališč te popelje še Swiss, ki pa je tako drag, da se ti že splača potovanje začet iz LJU.

Še to: ko kupuješ elektronsko vozovnico v obrazec na www strani ne vpisuj šumnikov, če jih imaš v imenu, ker te bo računalnik genialno preimenoval v čudo božje. In potem te bodo na letališču lepo gledal. LE C,Z,S!!!
Imetnik kreditne kartice, s katero je plačana vozovnica, mora biti eden od potnikov, sicer je lahko no-go! Po možnosti, ko se vračaš iz Amerike...
Pa še to: bodi pozoren, katero letališče v NY je odhodno- velike kampanije letijo na vsa 3, zlahka je drugo kot tisto, na katerega si priletel.

Zadosti bodi, srečno pot.
 

grobo

Pripravnik
23. jul 2007
893
0
16
Za odhod načeloma ni panike s kje greš - itak so vsi načeloma lahko dosegljivi
Jaz sem relativno ugodno (vsi termini zasedeni) letalsko dobil v TA Escape - Dunaj - London - NY za 480€
 

iii

Pripravnik
1. avg 2007
459
7
18
Če bi se kdo hotel peljati z A380 - Lufthansa ma ravno neko " akcijo " - za 600eur iz Ljubljane preko Frankufurta.
 
Nazadnje urejeno: