Neurja 2016

gr69

Guru
15. dec 2009
11.403
2.480
113
še v SLO - ampak komaj
ksz

Rahli dežek.
cheer.gif
 

ivi

Pripravnik
19. avg 2007
466
17
18
Jap v Velenju je bila konkretna toča velikosti jajca. Sprva na suho kasneje z dežjem in močnim vetrom. Kar nekaj avtov ima konkretne poškodbe zaradi te nadloge. Je pa prišlo tako na hitro, da enostavno ni bilo časa karkoli ukrepat.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.663
6.057
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Tresla se je gora, rodila se je mis
smile-1.gif
Ne hvali dneva pred nočjo. Zaenkrat je lepo mirno zacel padat dež. Kaj bo pa noc prinesla bom oa slišal. Sem si odprl okna v hiši ker bi rad klimi dal malo oddiha. Pa zrak med in po dezju je nek tak "poseben" kar naj pride v hišo. Uoam da mi ne bo treba prehitro zapirati oken....
 

hgard

Guru
22. jul 2007
4.047
511
113
Čudno je danes tole. Dejansko dežuje le, ko je na radarju rdeče. Vse ostalo je bilo le nekaj kapelj.
 
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Obcasno se rahel hladen vetric sprehodi po hisi, v daljavi pa bliskanje in grmenje.

jp sm bil kako urco nazaj v bližini Nove Gorice. Bliskalo za se zmešat, potem pa je menda tud konkreten dež prišel. Na poti domov proti Ajdovščini dežj ani bilo dosti, je pa pihalo"tisto toplo", ko veš da nekej ornk seka

uglavnm mi mamo sedaj rahel dežek, zaenkrat nismo še nič kasirali, upam da bo šlo tako skozi
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.663
6.057
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Glede na to, da so napovedali in na arso že nekaj strašijo z rdečimi alarmi, sem prepričan, da ne bo nič hujšega. Ker najhujše jih običajno preseneti ...
aplauz.gif

Upam da imas prav
Lahko bi rekli, da si imel prav (nekaj lokalnih izjem). Na sreco. Ampak naj jim bo. Zaradi teh lokalnih izjem so lahko upravičeno dali oranžni alarm. Recimo da so ga manj kisknili kot takrat ko so napovedali snega toliko da so vnaprej zaprli sole in ceste, potem pa od tistega ni bilo praktično nic.
bonk.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.403
2.480
113
še v SLO - ampak komaj
A to takrat, ko so tudi Italijani meje zaprli?

Dokler ostale službe in tudi običajni folk ne bo razumel, da je vremenska napoved samo "ugibanje" in da za posledice vremena ni odgovoren ARSO ampak šef od 32tke ozr. skupek fizikalnih in geoloških, hidroloških in kaj še vem kakšnih faktorjev, bo pač tako kot je - vedno bo nekdo drug kriv.

Se pa je k sreči tudi na našem koncu izteklo optimalno - enakomeren dež ponoči - brez "orkanskega" vetra in brez toče.
cheer.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.466
-8.395
113
Jaz bom pa že jutri moral znova zalaufati cev za zalivanje
crazy1.gif

Malenkost, ki je padla, bo že danes posušil veter.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.922
3.943
113
Malenkost ki je padla ni zalila nič. Sam sem danes eno uro prej ustal da sem zalival!
tongue-1.gif


Je pa bilo zanimivo spremljat padavine ki so se obešale vedno na isto lokacijo, recimo Bovec je dobil 60mm padavin naprej proti Trenti še malce več (tudi gasilci so imeli nekaj dela), Tolmin malo južneje cca. 5mm!
rolleyes-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.466
-8.395
113
Eh nič zanimivega, tukaj je tole standard. Čez Pokljuko do Jesenic dež, z Jelovice čez Radovljico dež, tukaj pa jasnina med oblaki
grin1.gif
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.689
510
113
41
povsod malo
Mal pa je blo
Vetrolom
18.7.2016 20:45

LUKOVICA
Ob 20.45 je v Rafolčah, občina Lukovica, močan sunek veter podrl drevo, ki je padlo na električne vodnike in jih pretrgalo. Posredovali so gasilci PGD Prevoje, ki so skupaj z vzdrževalcem cest odstranili podrto drevo. Dežurni Elektro Ljubljana pa so poskrbeli za pretrgane električne vodnike.

18.7.2016 21:16

LITIJA
več dreves na cesti Ribče proti Spodnjemu Prekarju.

Požari cevovodih, komunikacijskih omrežjih in elektroenergetskih vodih
18.7.2016 21:40

DOMŽALE
Iskrijo se električni vodniki