Neurja 2015

I

Izbrisan uporabnik #9334

Včeraj se ni čisto nobena napoved izpolnila.
Napovedana je bila pooblačitev v ponedeljek popoldne in padavine čez celo Slo v noči na torek in naprej včeraj ( torek) cel dan.

Šele včeraj popoldne so prišli oblaki, torej z zakasnitvijo enega dneva!
shocked-1.gif
Pri nas v posavju se je vscalo nekje ob 6h zvečer za 5 minut, pa še enkrat pozneje malce ... niti slučajno podobno napovedi.

Sem včeraj prevozil pol Slo in je sijalo ljubo sonce še ob 12h v Ljubljani in Celju - in povsod proti vzhodu! Šele potem so pričeli prihajati oblaki.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje uredil moderator:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Najavljen je bil za celo državo v noči iz ponedeljka na torek. In potem v torek cel dan!

Tudi če računaš na napako - itak sem dresiran že celo življenje in iz izkušenj vem, da nikoli nobena napoved ni bila 100%, pa je taka oblika napovedi padavin malo bolj resna. Ne pa samo ena plohca za 5 minut!
rolleyes-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

In - ja! Se strinjam, da ga na meteorološkem malce biksajo.

Pred 20 leti sem klical tja gor in dobil dežurnega - Pečenka. Sem rekel, da rabim 14 dni suhega vremena, ker bom betoniral. On je rekel, da bo "drago"
grin1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.625
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Najavljen je bil za celo državo v noči iz ponedeljka na torek. In potem v torek cel dan!
Ne, to ni res

Citat:

Ponedeljek, 24.8.2015 ob 7h
NAPOVED ZA SLOVENIJO

Danes bo sprva delno jasno, le na zahodu bo pretežno oblačno. Čez dan bo oblačnost od zahoda naraščala. Proti poldnevu se bodo predvsem v zahodnih krajih začele pojavljati padavine, možne bodo posamezne nevihte. Ob morju bo večinoma suho. Kakšna kaplja bo lahko prehodno padla tudi drugod. Pihal bo jugozahodni veter, ob morju jugo.

Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 27, v Posočju in v gornjesavski dolini okoli 20 stopinj C

Jutri bo oblačno. Padavine, deloma nevihte, se bodo začele pojavljati vse bolj proti vzhodu. Najmanj dežja bo na severovzhodu in ponekod na jugu države. Popoldne bo zapihal severovzhodnik, jugo ob morju pa bo ponehal.

Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, na Primorskem do okoli 19, najvišje dnevne od 18 do 23, na Primorskem in v jugovzhodnih krajih do okoli 26 stopinj C.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.625
113
Lisci je jutranja nevihta skurila povezavo, na pasji ravni pa kao telekom tudi že nekaj dni servisira.
Tako pravijo na zevs forumu.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Včeraj se ni čisto nobena napoved izpolnila.
Napovedana je bila pooblačitev v ponedeljek popoldne in padavine čez celo Slo v noči na torek in naprej včeraj ( torek) cel dan.

Šele včeraj popoldne so prišli oblaki, torej z zakasnitvijo enega dneva!
shocked-1.gif
Pri nas v posavju se je vscalo nekje ob 6h zvečer za 5 minut, pa še enkrat pozneje malce ... niti slučajno podobno napovedi.

Sem včeraj prevozil pol Slo in je sijalo ljubo sonce še ob 12h v Ljubljani in Celju - in povsod proti vzhodu! Šele potem so pričeli prihajati oblaki.
rolleyes-1.gif
No, okoli enih je v Lj padalo. In proti dolenjski ni bilo glih sonca ...
 

burst

Pripravnik
12. nov 2014
831
0
16
Level 3 za jutri dopoldan razsirjen se na Hrvasko in Bosno. Kdor je z barko ostal v Dalmaciji na morju, je gotof...
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Trenutno je na Pagu oblacno, se pa slisi grmenje z juga.
Veliki del noci je bilo le vetrovno, proti severu se je videlo bliskanje strel, le proti jutru je dezevalo.

Se pa vidi na italijanskem radarju, da se bliza nekaj konkretnega, upam, da bo slo juzno od nas.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Citat:
Uporabnik burst pravi:
Gledam avstrijsko animacijo za dez in opazim mocne padavine v Italiji in nato cez Jadran na Balkan.

Grem na estofex.org in vidim veliko obmocje okoli Rima z alarmom tretje stopnje.
Nazadnje je bilo te stopnje gor v Belgiji, ko je bilo kar nekaj mrtvih, ce prav vem.

http://www.estofex.org/cgi-bin...ormforecast.xml

ko je na Estofex-u TROJKA, je ponavad pizdarija, edinkrat ko se spomnim za SLO, je bilo 13. Julija 2008, ko je "zrušlo" vasico Gozd nad Kamnikom...

če je 3, pol se sam nekam na varno spravt...
shocked-1.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
2015090606_201509042200_3_stormforecast.xml.png


LLS is expected to exceed 15m/s so a waterspout / tornado outbreak is forecast, especially for Croatia's coast.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.363
157
63
37
V okolici Zadra je bil baje samo malo bolj na hard dež. Jaz sem pa že žlahto plašil kaj vse bo lahko - so namreč v kampu.
smile-1.gif