Neurja 2015

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik SpidiGonzalez pravi:
Ne samo da imajo napovedi totalno v spolovilih, še radar jim je šel tja.

To je že stalna praksa. Za vsako malo večjo lokalno plohico nad radarjem jim ta mrkne. Oz. ponavadi tak oba izklopijo, da jim nebi opreme streskal
evil.gif
.
Ponavadi je tako, da začnejo kaka 2 ali 3 dni prej, ko se kaže na nevihte, strašiti z neurji, točo, da ko bereš imaš občutek, da bo konec sveta. In na koncu še začne strašiti ARSO. Potem na koncu pa še veter ne popiha, kaj šele da bi kaj od neurij bilo. Na koncu so pa neurja ravno takrat, ko ni izdanega nobenega opozorila.
Se vpraša kdo zakaj, bi sploh pravilno napovedali vreme, če jim to ni treba. Sej pri nas nimamo nobene gospodarske dejavnosti, ki bi zahtevala natančno napoved vremena.
Konec koncev pa tud nimajo pravih modelov. Če je verjeti temu, kar sem bral v eni reviji pred leti, da je ALADIN zelo dober za napovedi za ravnine, kot je npr. panonska nižina. Za hribovit svet, pa naj nebi bil zanesljiv, ker ne upošteva Karavank in Pohorja, kaj šele gorovja južno. In zato lahko največkrat mimo usekajo za notranjost Slovenije, Štajersko. Kolikor jaz spremljam napovedi, da največkrat pravilno napovedo vreme za Zahodni del Slovenije in Prekmurje. Ostalo jaz jemljem z rezervo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.821
651
113
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Kaj pa če si kmetovalec in ne veš kdaj bo dobro vreme. Ali pa športne in družabne prireditve na prostem.

Za prireditve ti napovedi itak ne koristijo, saj se nevadno planirajo za več tednov, včasih celo več mesecev vnaprej. Kmetom pa še vedno ostane 100-letna pratika
evil.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.756
-8.625
113
Verjetno si si slabo zapomnil, ali pa je bil članek narobe napisan.
Aladin vsekakor upošteva vso hribovje. Se pa kratkoročne modele, kamor spada tudi aladin, v grobem deli na 2 skupine(hidrostatski in nehidrostatski). Ena je super za napovedi front, ciklonov, zmernega deževja itd(sem spada tudi aladin) druga grupa pa bolje zadane nevihte, predfrontalne padavine itd(razni wrf-ji itd)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.259
6.465
113
pri taščici
Ja, samo ce dezja ni napovedanega, potem ne pripravljaš vseh dežnih "rekvizitov" po nepotrebnem. In ko te ob 9 zvecer dobi dez, zna biti pestro. Tako je bilo letos pri nas na veselici.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.259
6.465
113
pri taščici
ZA ponoči in jutri je erjavec na poptv napovedal precej dežja v osrednji in vzhodni sloveniji.
me prav zanima koliko ga bo. (in kje)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Kaj pa če si kmetovalec in ne veš kdaj bo dobro vreme...

Verjemi, da so današnji kmetovalci, sploh v primerjavi s povprečnim alterašem, bistveno bolj pismeni in razgledani in razumejo vremenske napovedi.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
brezdelnezi iz arsa spet niste znali napovedati vremena za en dan vnaprej. bravo! cestitke!
zmaga.gif
jest5 ti se pa ne oglasaj oz. povej kaj konkretnega brez komunisticnih floskul kaj je slo tokrat narobe.
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.684
14
38
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
brezdelnezi iz arsa spet niste znali napovedati vremena za en dan vnaprej. bravo! cestitke!
zmaga.gif
jest5 ti se pa ne oglasaj oz. povej kaj konkretnega brez komunisticnih floskul kaj je slo tokrat narobe.

To niso brezdelneži, to so šlogarji, ki molzejo davkoplačevalce
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.639
1.348
113
Citat:
Vremenska napoved
Četrtek, 20.8.2015 ob 19h
NAPOVED ZA SLOVENIJO
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, ob morju okoli 17 stopinj.

Jutri bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo, popoldne bodo krajevne plohe, na Primorskem tudi posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 23, na Primorskem do 27 stopinj C.

OBETI
V soboto in nedeljo bo povečini sončno. Zjutraj bo po nižinah megla. V ponedeljek se bo pooblačilo, popoldne bo v zahodnih in osrednjih krajih pričelo deževati. Zapihal bo jugozahodni veter.

VREMENSKA SLIKA
Nad Skandinavijo in Baltikom je območje visokega zračnega tlaka, drugod pa območje enakomernega zračnega tlaka. V višinah se nad našimi kraji zadržuje razmeroma hladen in tudi malo bolj vlažen zrak.

NAPOVED ZA SOSEDNJE POKRAJINE
Jutri bo ob Jadranu deloma jasno, drugod pa spremenljivo oblačno. Predvsem v Avstriji in Italiji bodo krajevne plohe. Ob severnem Jadranu bo še pihala šibka do zmerna burja.

Trenutno:
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Kakšna pa je bila napoved?

pri dnevniku na slo1 je bila napoved za danes soncno, tudi popoldan. tole kar je prilepil kolega zgoraj je popravljena napoved. bodisi jo je popravil sam, bodisi je poiskal arhiv, ki so ga popravili.

sem prevozil polovico slovenije in nisem videl tud kurca od sonca, vecinoma dezuje od poldneva dalje.
zanimivo, da po svetu vremenarji vecinoma odgovarjajo za svoje napake, tudi z odpovedjo delovnega razmerja, pri nas pa klasika. zavarovani bolj kot kocevski medvedje.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Daj si poglej še enkrat - sem sedaj pogledal posnetek "Vremena" na RTV SLO včeraj ob 19.00 - napoved je identična ARSOtovi.

Reci zbogom svoji kredibilnosti.