[NAVIGACIJA] TomTom

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
@bane
Templ je verjetno mislil na A-GPS, s temi pa res ne dela. Eni dlančniki imajo vgrajen čisto normalni GPS, medtem ko
imajo GSM (N95, kakšne motorole...) vgrajen A-GPS in s temi napravami TOMTOM ne dela.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Bodite natančni
wink-1.gif

TomTom DELA z vgrajenim GPS na napravah z Windows Mobile
NE DELA pa z vgrajenim GPS na Symbian telefonih!
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Moja napaka, da nisem dodal da ne dela na N95. Hvala za pojasnilo, kajti nikjer nisem zasledil (ali pa sem spregledal) da na določenih vgrajenih GPS-id deluj. Se oproščam.
 
Nazadnje urejeno:

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
@Perica
Mislim da ne poznaš razlike med GPS in A-GPS. Dlančniki imajo vgrajen tapravi GPS (ista finta kak modrozobi GPS), medtem ko imajo symbian naprave neki hibrid in na teh ne dela tomtom, mislim da redkokatera navigacija dela - garmin je med tistimi ki delajo, za ostale pa ne vem.
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Res ne poznam tako dobro teh razlik- drugače v službi uporabljamo samo normalne GPS naprave. Na žalost si ne lastim dlančnika,ampak SE P1. Sicer pa vsako novo znanje je dobrodošlo, tudi če te včasih kritizirajo. Res pa je da nisem imel namena zavajat uporabnikov foruma
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.122
10
38
Pa dej ti meni strokovno razlozi razliko! Garmin uporablja satelitsko navigacijo in ne carovnije. Potemtakem je garmin vsemogocen in lovi signal brez gps-a medtem ko ostali ne.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik Borca pravi:
@Perica
Mislim da ne poznaš razlike med GPS in A-GPS. Dlančniki imajo vgrajen tapravi GPS (ista finta kak modrozobi GPS), medtem ko imajo symbian naprave neki hibrid in na teh ne dela tomtom, mislim da redkokatera navigacija dela - garmin je med tistimi ki delajo, za ostale pa ne vem.
Ti še manj
wink-1.gif
. Tudi A-GPS je popolnoma navaden GPS, le da operacijski sistem telefona LAHKO (odvisno od programa) pomaga še s podatki, ki jih dobi od operaterja (A = assisted).
Problem pa ni v tistem "A" ampak zgolj v "com portu" na katerem deluje vgrajen sprejemnik. Če bi za symbian obstajal kakšen gps proxy, potem tudi to ne bi bil več tak problem...
 

vojec

Zelenc'
16. jan 2008
26
0
1
@Borca,
hvala za odgovor in nasvet. Sem ugotovil predno zaženem TomTom sem moral naložiti program od Gset in ga vključiti (vzpostavljena povezava) in nato navigacijo. Zanima me omenil si da je SLO pokritost pri TomTom skoraj enaka kot iGO. Ko sem primerjal mape ex Yu sem opazil, bda pa je pokritost s tomtom-om v primerjavi z iGO-om boljša...
 

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
JA v SLO in CRO je pokritost tako rekoč ista, malo drugače je v BIH, kjer je karta od IGO-ja boljša. Tak da je v principu glede pokritosti pri nas vseeno, drugo je, da se pri tomtom-u ne da navigirat iz posamezne karte na neko drugo (mpr. Easter Europe v West Europe), medtem ko je to pri IGO urejeno lepo enostavno, s kartami posameznih držav, ki morajo biti istih verzij.
@monaco
JA maš prav, hehe vedel pa sem da ne dela in to tudi povedal, kar je zanimalo Perico.
 

daver

Pripravnik
30. dec 2007
76
0
6
Velenje
Mene pa zanima sledeče...
Imam dlančnik ipaq h5450 in naloženega tomtom navigator 6 + east europe. Rad bi dodajal tomtom-u poi stvari, vendar nevem kam???!!
V mapi NAVIGATOR v "program files" so samo tele mape od tomtom-a: "contacts", "itn", "logging", "voices" in nekaj datotek... Torej kam spraviti file od poi?
 
Nazadnje urejeno:

vojec

Zelenc'
16. jan 2008
26
0
1
Primerjal sem tudi SLO vodenje TomTom in IGO ter MioMap. Slednja malo pretiravata z govorom, saj te po moji oceni prevečkrat opozarjata "vozi naravnost"?!. pri TomTom-u je vodenje veliko lepše za ušesa.
Vprašal bi ali obstajajo drugačni skini za TomTom (kot pri iGo), kjer si lahko naložiš skin in menjaš po mili volji?
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Vojec: TomTom velja kot naj-enostavnejša in najbolj user-friendly navigacija z najmanj funkcijami.
Torej tudi skinov ni. Tudi zato jo pa naredi navigacijo enostavno. Če hočeš več, uporabljaj miomap/igo.
Da se sicer Menuje po svoje zložit skupaj, a je to bolj brezveze kot ne.
SLO vodenja tudi ni, ker se ga ne da tako enostavno implementirat kot v druge programe. Potrebno bo počakati na TomTom.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
PI fajle .ov2 in .bmp shraniš v mapo od karte za katero so POIji.
Če imaš POI fajle za SLO, potem zadevo skopiraš v EE mapo.
 

daver

Pripravnik
30. dec 2007
76
0
6
Velenje
Citat:
Uporabnik HITMAN pravi:
PI fajle .ov2 in .bmp shraniš v mapo od karte za katero so POIji.
Če imaš POI fajle za SLO, potem zadevo skopiraš v EE mapo.

Dela
cheer.gif


Sam še nekaj, kaj ima tomtom pokrito hrvaško obalo? Za ppc.

lp
 
Nazadnje urejeno:

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik MiKi5 pravi:

SLO vodenja tudi ni, ker se ga ne da tako enostavno implementirat kot v druge programe. Potrebno bo počakati na TomTom.
Naredit svoje vodenje je za TomTom verjetno najlaže med vsemi navi sistemi. Imaš na netu cel kup tutorialov. Tudi za TomTom smo ga še takrat na mobisuxu naredili - glas pa so posneli Tanja iz MojRadio Velenje (ista kot za mio), njen sodelavec Tom (ki ga zaradi velenjskega naglasa nihče noče poslušat), pa še forumaš iz caravaning.si je zrihtal studijski posnetek, ki smo ga implementirali. Tako da obstajajo najmanj 3 vodenja v slovenščini!
 
22. jul 2007
12.976
1.378
113
123
prosil bi kakšnega uporabnika tega programa-symbian ver., če bi lahko naredil printscreen strukture map tomtom-a na njegovi kartici, kateri v programu lahko uporablja več kart naenkrat, ker mi nikakor ne uspe naložit pravilno več kart , da bi jih lahko uporabljal oz. preklapljal v manage map, upam da se razumemoLPWWY
confused-1.gif