[NAVIGACIJA] Navigon MN6

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
Pred dnevi sem si k navigaviji (2110) v kateri je 2gb SD kartica dokupil 4gb kartico, na to novo kartico sem nato posnel vse mape in POI točke tako da zadeva deluje pravilno. Opažam pa, da z novo kartico naprava deluje malce počasneje, zamima me koliko ima na hitrost dejansko vpliva sama kartica?
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Pomoje je vse odvisno od hitrosti kartice, saj se mae berejo direktno iz nje. Še kjerkoli sem uporabljal SD kartice, je bilo prekleto važno kaj in kje si kupil.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik elrado pravi:
Pomoje je vse odvisno od hitrosti kartice, saj se mae berejo direktno iz nje. Še kjerkoli sem uporabljal SD kartice, je bilo prekleto važno kaj in kje si kupil.
Preberi si test vpliva pri Garminu. Isto je.

KLIK
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
No po tvojem linku sem videl da nek manjši vpliv obstaja, vendar pa ni neke bistevene razlike.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik elrado pravi:
Zakaj pa naj bi potem blazetu delalo vse skupaj precej počasneje.
probal sem tudi iGO navigacije in tudi navigon 2100 pa so bili rezultati popolnoma enaki. Navigacije ne delajo s polno hitrostjo čitalca.
Garmin je bil pač zgolj referenca ker ga vsi poznajo.
 

andyy

Pripravnik
17. avg 2007
43
4
8
Sem si naložil navigon navigacijo na n95 in sicer verzijo 6.7.2 (ta ki pride zraven nekega Samsunga na dvdju, vendar dela tud na n95). Zanima me, katera je najnovejša karta, ki ima najbolje pokrito slovenijo in bi delala na tem. Trenutno imam neko Eastern Europe, ki piše v programu da je kao navteq 2008, nč pa kej bolj natančno. So pa ulice in hišne številke vse not (ne vem sicer al na pravih mestih, sam not so). Hvala za odgovor!
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Navteq 2008 ima super pokrito Slovenijo. Njegoev mape uporabljata tako garmin kot Navigon, pa še kdo.

LP
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
ksz

Preteklih 8 dni sem na Irskem uporabljal Navigon 6 na telefonu Nokia N95 v kombinaciji z mapo British Isles in sem izredno pozitivno presenečen. Program je (po moji presoji) veliko boljši od Garmina. Bolj prijetno glasovno vodenje, hitro preračunavanje brez bednega komentarja "PRERAČUNAVAM!", preglednejši vmesnik ipd. Pogrešal sem edino kakšen Roadblock in alternativno pot v stilu TomTom-a.
 

blaze

Zelenc'
21. feb 2008
18
0
1
Še ena moja dobra izkušnja z Navigonom.

Preteklih 16 dni sem omenjeno navigacijo ( 2110 ) uporabljal na potovanju po Korziki, še enkrat več se je navigacija izkazala kot dobra, saj je tut na omenjene področju, za katerega so značilne dokaj slabe ceste svoje delo poravljala več kot odlično. Za razliko od soseda v kampu, ki pa je uporabljal garmina in je dejal, da se mu pogosto enostavno izgubi in podobne težave, kar pa se pri meni ni dogajalo. Stvar, ki pa jo želim pograjat oz. pred katero vas morem opozorit pa so te dodatne POI točke iz poiplaza( kampi, plaže,...).

Zakaj?... Pred odhodom na dopust sem kar nekaj dni porabil za preučitev kako naložiti točke na omenjeno napravo, končno mi uspe in ves vesel se odpravim na morje. Na sami Korziki pa ugotovim, da so točke narejene resnično pomankljivo in nenatančno, saj je manjkalo kar nekaj znanih tako plaž kot tudi kampov. Stvar ki pa me je še najbolj motila pa je, da so tudi tisti kampi in plaže, ki pa so bili vnešeni bili nenatančni, skratka vnešene so bile napačne oz. nenatančne koordinate. Tako se nam je zgodilo, da so bile od 4 kampov na Korziki v katerih smo letovali, kar za 3 kampe koordinate nenatančne, tako da so bile vsaj za nas te dodatne točke skoraj neuporabne. Res pa je da je to samo moja izkušnja iz Korzike in ne vem kako je za druge države.

Drugače pa je skupna ocena še enkrat več pozitivna in samo potrjuje mojo pravilno odločitev o nakupu.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
I tried to use Kingston SD4/4GB (4GB class 4) SDHC memory card with Navigon 2100 w/o success (FAT and FAT32) so I thought that Navgon 2100 may not support SDHC memory card. Today, I saw Sharkonwheels post that he was able to get Navigon 2100 to work with Sandisk SDHC card in FAT format (but not FAT32).

So I formatted the SDHC card again as FAT (Right mouse "My Computer" and select Manage then "Disk Management" and ignore Allocation size >32K warning when you select FAT format). When Navigon bootup, I got the "Please insert the memory card" message but it re-boot itself and the second boot go through and the GPS seem to work properly. The "Please insert the memory card" message shows up every time I do the 6-second power OFF/ON sequence.

Then I tried a second memory card (also Kingston SD4/4GB) that worked perfectly in my Canon SD1000 camera. This time I leave the format as FAT32. Again, I got the double reboots problem and the GPS works after the second reboot.

It seems that Navigon 2100 is sensitive to the SDHC memory card used (timing?). I am eager to learn your experience with SDHC card and whether there is a way to avoid the "Please insert the memory card" problem.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Da ne odpiram nove teme. Vceraj presedlal iz neke 6.1 al kaj vem katere verzije na 6.5.1 in je na mojem Tytn-u II zadeva precej pocasna. Ima se kdo tezave? Me je ze malo strah, da bo sedmica za PDA porazna!
rolleyes-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
sedmica bo kvečjemu precej hitrejša
Sej tud za PNA naprave je 6.5 precej počasna zadeva.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Upam, da res. Cudno, da je IFA ze dva dni pa nobenih novic o sedmici za PDA. In upam, da ne pozabijo na reality view!
tongue-1.gif
 

motion

Zelenc'
12. sep 2008
1
0
1
Prosim za pomoč na N95 8gb sem si naložil MN6 Navigon Aplikacija zalaufa potem me vpraša za navigon id številko prosim če kdo ve naj mi sporoči L.p.
 

wada

Zelenc'
22. feb 2009
1
0
1
Navigon, mi ne najde satelitov, lahko stojiš na vrhu hriba , pod njim ali na sredi ceste, NIČ - ne najde,kot da ne bi bolo GPS naloženega.Ve mogoče gdo kako to urediti, al ga bo treba vreči v kanto.
Za pomoč se najlepše zahvaljujem.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Evo jaz tudi pičim naslednji teden na Korziko. Z menoj gre tudi navigon 2310. Daj povej, a imaš na tvoji napravi MN7 verzijo? S katerim programom si dodal POI-je?