[NAVIGACIJA] Navigon MN6

ceko

gps navigator
21. jul 2007
184
0
16
Ena izmed ostalih konkurentov je tudi navigacija Navigon. Prepoznamo jo po odličnim grafičnim prikazom in otročje lahkim upravljanjem.



Nekaj lastnosti navigacije:



Kompatibilnost: Tako za PocketPC kot za PNA (navigacije)

Slovenski prevod/vodenje: NE

Kartografija: Zelo dobra pokritost celotne evrope (SLO-42%)

Pogled navigiranja: 2D in 3D

Navigacija "Turn By Turn"





000840667.jpg
000840751.jpg
000840825.jpg
000841079.jpg
000841224.jpg
000842217.jpg




Po mojem mnenju zelo dober navigacijski program.



Poglejte si še nekatere ostale navigacijske programe:

TomTom

iGO
 
Nazadnje uredil moderator:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Oprosti za pozen reply, samo tale tvoj post pa izgleda kot ziva zastonjska reklama. In Navigon marsikje pogori, nazalost. Sem z veseljem uporabljal peto različico, šesta je bila tako svinjsko pocasna (400 Mhz PDA), da je sel nazaj v predal. Kar pa se tice pokritosti, niti slucajno to ni 42%, se mi zdi, da je tudi uraden podatek okoli 30%, kar pa je dalec od dobre pokritosti Slovenije. Sem imel moznost zadevo sprobat, pol cest, ki jih ima TT EE kartografija s 42% pokritosti, ni v Navigonu vrisanih. Sicer na Comtronu obljubljajo 100% pokritost, samo se mi zdi, da je to ziv nateg, pa verjetno tudi TT do konca leta ne bo 100%. Nazalost.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Sprobal in mi ni všeč. Moti me zelo malo nastavitev, oz. možnosti prilagajanja. Nisem našel možnosti, da ugotovim katero verzijo sem sploh naložil. Izris poti je zatikajoč (HTC P3600). Moti me tudi način izrisavanja sledi vožnje. Ko zaviješ v križišču desno, se sicer zemljevid obrne, vendar sled za tabo kar izgine. Verjetno so s tem zmanjšali obremenitev procesorja. Karte se mi zdi, da so TA 2007.01, vsaj jaz nisem opazil kakšnih večjih razlik. Vodenje poteka na nivoju TomToma, za moj okus zelo dobro.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Oprosti za pozen reply, samo tale tvoj post pa izgleda kot ziva zastonjska reklama. In Navigon marsikje pogori, nazalost. Sem z veseljem uporabljal peto različico, šesta je bila tako svinjsko pocasna (400 Mhz PDA), da je sel nazaj v predal. Kar pa se tice pokritosti, niti slucajno to ni 42%, se mi zdi, da je tudi uraden podatek okoli 30%, kar pa je dalec od dobre pokritosti Slovenije. Sem imel moznost zadevo sprobat, pol cest, ki jih ima TT EE kartografija s 42% pokritosti, ni v Navigonu vrisanih. Sicer na Comtronu obljubljajo 100% pokritost, samo se mi zdi, da je to ziv nateg, pa verjetno tudi TT do konca leta ne bo 100%. Nazalost.

Ti si imel verjetno na preskusu razlicico iz "tapoceni" stacun... Jaz sem pri kolegu iz Nemcije imel priliko sprobat (resda samo zelo kratek cas) Navigonov napravo (namenska... nekaj podobnega kot TomTom Go) ... in tam je bila hitrost delovanja cisto spodobna... res pa so karte za SLO slabe... na podobnem nivoju kot pri Route 66 ...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Tudi jaz sem imel priloznost sprobat ga na PNA napravi, kjer deluje hitreje ampak se vedno se mi zdi, da precej pocasneje kot petica. Tudi po internetu je precej ljudi, ki se pritozuje nad tem.
 

Manfred

Zelenc'
7. avg 2007
24
0
1
Pozdravljeni !

Ravno kolebam med Navigon 3110 in Garmin nuvi 250. Nekako sem se bolj začel nagibat k Navigonu ampak bi še rad slišal kakšno je vaše mnenje. Na tujih forumih nisem opazil, da bi PNA 3310 imela počasno odzivanje ali kaj podobnega ampak so bolj ali manj pozitivne ocene.
Za vse informacije se vam zahvaljujem !

Manfred
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Meni se Navigon ni zdel vrhunec hitrosti, ni pa spet svinjsko pocasen. Za normalno uporabo cisto ok. Samo karta SLo je trenutno precej v podnu. Obljubljajo 100% pokritost do konca leta, upam le, da ima Comtron dovolj cahunas, da ne bo ljudi nategnil. Jaz bi pocakal, da pride konkretna SLO karta in se potem odlocil med TomTom in Navigonom, na garmina pa pozabil. Ce ne potrebujes Slovenije pa se ozri za enim od omenjenih dveh, ebay najde dokaj ugodno robo.
 

Manfred

Zelenc'
7. avg 2007
24
0
1
Hvala za odgovor !

Ja potreboval bi ga za čisto normalno uporabo, tako da upam, da bo dovolj hiter. Se pa tudi jaz bojim da tole pri Comtronu ni nateg !
 

Manfred

Zelenc'
7. avg 2007
24
0
1
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Prej ali slej bo 100% pokritost, vprasanje pa ce letos kot obljubljajo!

Se strinjam ! Vidim pa da ravno ne navijaš za Garmin-a kot zelo velijko ljudi. Tudi jaz menim čeprav nisem strokovnjak, da je hvala Garminov pretirana. Baje pa TOMTOM kopuje tele atlas tako, da se mi poraja vprašanje kaj se bo zgodilo s kartografijo za katero skrbi tele atlas in s tem povezanimi nadgradnjami v bodoče.
 

Simon1980

Zelenc'
30. sep 2007
5
0
1
obljuba Comshopa niso bile nateg--->karte SLO so posodoblene!

Me pa zanima ali se kdo ukvarja z prevajanjem menijev in glasovnega vodenja v slovenščino?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Navigon uporablja karte Navteq, torej enake kot Garmin v City Navigatorju. Ko bo SLovenija pokrita 100% bodo to iste karte kot v AR (dobavitelj Monolit).

Tomtom pa je kupil firmo teleatlas in uporablja tako teleatlasove kakor navteqove karte.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Slovenija bo s kartografijo 100% pokrita v naslednjem letu. Ko se bo to zgodilo, se bomo lahko pogovarjali samo še o tem, kateri program ima lepšo grafiko in kateri glas za vodenje nam je bolj všeč. Že zdaj glasujem za Tanjo.
grin1.gif