Navigacija malo drugače - prevelika hitrost

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Ali ne bi s pomočjo navigacije lažje kontrolirali hitrost - predvsem kršitve v obliki opozoril "prekoračili ste dovoljeno hitrost" Napovedane še večje kazni za prekrške med katere spada tudi prekoračitev hitrosti bi lahko bila tudi predmet večje pozornosti izdelovalcem navigacijske opreme, ki bi lahko (ali že obstaja kaj na tem) tudi temu problemu. Kaj se zgodi vemo sami,malo nepozornosti,zbranosti,kakšen razgovor v avtu,itd in kontrola hitrosti pa smo tam,tako pa bi lahko takoj po prekoračitvi pričelo recim piskat z enakomernim tonom,ali kako še drugače kot prekoračili ste ...dovoljeno hitrost. Zadevca bi se kaj hitro odplačala glede na kazni ki nas bodo še dodatno doletele. Bili bi zelo fino,če bi lahko sam dodal določene odseke z omejitvami,ki sedaj niso zajete,ker nazvsezadnje bi šlo to za znane in ponavljajoče poti,to je tam ko vsak dan vozimo (v službo,pa domov,pa k ljubici,itd). Ima kdo odgovor,katera navigacija pa bi bila za ta namen najidealnejša,to je da ne išče poti ampak bolj skrbi,da ne peljemo prehitro,pa tudi če se oglasi "pazite,čez 50 metrov za leseno uto se ponavadi skrivajo policaji z radarjem"
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.730
50
48
Tole se ne da prebrati .... kak presledek, pika, odstavek ... pa bi bilo veliko boljše.
Če sem te prav zastopil, pa nekatere navigacije to imajo že nekaj časa.
 
Nazadnje urejeno:

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Tudi to da lahko uporabnik sam vstavlja določena opozorila na določenih odsekih cest ?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.384
726
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
je pa res, da je to samo za tiste ki že po defaultu vozijo po pravilih, drugače se ti lahko kaj hitru utrga, če imaš nastavljeno zvočno opozorilo..
smile-1.gif
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.730
50
48
To ja ... sej tolk spet ne pretirat. Pač nastaviš 10% in je OK. Tolk mislim, da tudi policaji tolerirajo.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Citat:
Uporabnik mamomu pravi:
to imajo vdelane vse navigacije z igo8, igo amigo in igo primo programom

Za garmin 350 že ugotavljam da nima vdelano,pa še kdo verjetno
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.065
399
83
44
dolenska
Jah ta ženšče je prov sitna že
smirk-1.gif
. Skoz teži, da sem prekoračil hitrost.
Je pa fina stvar, ja. Sploh, ko se voziš po neznanih koncih, pa ne veš kje stojijo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.384
726
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
...s predpostavko, da so omejitve vpisane dokaj točno, saj ti lahko precej hitro poči film, če vidiš na cesti znak za omejitev 70, tebi pa se že pri 55 baba iz navigacije dere ko zmešana, ker je recimo na karti vpisana omejitev 50 na tem delu. Da pa ti zaraven še žena slučajno tečnari zaradi kake malenkosti, npr, ker ji nisi gum na avtu menjal pravi cajt....Zdaj me itak ne gane več, saj imam zvočno opozorilo itak izključeno. Samo pogruntat še moram, kje ja ta gumb na ženi, pa smo zmagali!
confused-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

rasin

Pripravnik
21. sep 2009
72
7
8
A ima garmin nüvi 1300 to možnost zvočnega opozorila za hitrost.Sam namreč ne najdem zato bi prosil izkušene mačke da mi povejo a obstaja ali ne
 

andrej2001

Zelenc'
27. dec 2010
2
0
1
Pri Mio navigacijah imaš zelo precizno opozarjanje za prekoračitev hitrosti, še posebej na novi seriji S600, neverjetno je kako natančno spreminja opozorila v meter poravnano z znaki ob cesti, res prijetno presenečenje:))
 

Kaiser

Pripravnik
25. jul 2009
149
0
16
Citat:
Uporabnik rasin pravi:
A ima garmin nüvi 1300 to možnost zvočnega opozorila za hitrost.Sam namreč ne najdem zato bi prosil izkušene mačke da mi povejo a obstaja ali ne

Mislim da nima, bi pa to tudi meni prav prišlo, saj sem ga prav s tem namenom nabavil (sem prislužil že 11 piko
frown-1.gif
 

cordo

Pripravnik
21. maj 2008
52
0
6
poglej najprej na debato o podpori nuvija 1300 junction view... Tisto naložiš po navodilih in pol dela prikaz omejitve. Preverjeno in zelo uporabno.