[NAVIGACIJA] I-GO novosti

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
1. tmc še vedno deluje androidašem preko wi-fi povezave, torej preko web servisa naviextras.com..
smile-1.gif

2. Still mistery..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja saj na iPhonu tudi dela preko WiFi oz. data povezave in je recimo +- natančen - nič bolj in nič manj kot pred "dogodkom", ampak kolikor jaz razumem jim kaže dogodke tudi na namenskih napravah na bazi Winsow, al narobe razumem?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
OK misferštendnis očitno.

Sem šel sedaj na telefon pogledat in meni v SLO ne kaže nobenega sneženja ampak v Italiji na prelazu Mte Croce v Avstrijo..
Je pa res da je 190 dogodkov trenutno in se očitno samo nalagajo, briše pa jih nihče. Promet.si jih trenutno kaže cca 35.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Pri meni pa zadeva deluje relativno solidno (govorimo za Slovenijo). Je pa vmes nekaj starih dogodkov.
Sem pa sedajle pogledal in se mi zdi, da je tudi tisti sneg izginil
cheer.gif

Tudi tista dela v Stahovici so izginila
evil.gif

Pa tudi nesreče tam dol pod Novim mestom ni več - ali to pomeni, da se je zadeva uredila?
cool-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi jaz imam premium licenco
smile-1.gif


BTW: a kdo ve po kakem ključu kaže dogodke tudi v A? A je tudi tukaj zdaj enak sistem kot za POI - cca 350 km polmera? Poti sploh nimam določene.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja to je za sys fajl, kaj pa koliko je defolt?

A so že kakšne izkušnje koliko ti ti prenosi (data transfer, wifi vem da nič) v tujini posesajo denarja?
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.425
780
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Saj je dokaj simpl
smile-1.gif


pomoč-->o programu-->več-->statistika omrež. prometa. Tukaj se lepo vidi koliko kb prenosa si naredil. Ovrednotiš pa jih s tarifo svojega mobilnega operaterja.

lahko si pa nastaviš tudi limit za prenešene podatke na mesečni ravni:
več-->nastavitve-->Upravljanje pasovne širine
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Predvidevam, da ne govoriš o Primotu (no vsaj na iPhonu tega ne najdem), pa tudi telefon ima drugače to rešeno (BTW od JB mu nekatere statistike ne delajo več
frown-1.gif
).
Saj ne gre za nastavitve, čisto tako me zanima če je kdo že probal in bil prijetno ali neprijetno presenečen ob prejemu računa.
wink-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Na Androidu je tako, kot je bilo napisano.

Sam sem malo spremljal in prenos podatkov je relativno majhen. Je pa (vsaj na Androidu) pri gostovanju prenos podatkov privzeto itak izključen za vse aplikacije. In če vključiš, moraš biti previden, kaj vse imaš nastavljeno, da se posodobi
evil.gif

Če pa imaš vse skupaj pod kontrolo, pa je prenos res sprejemljiv. Pa še to - dokler si v Sloveniji in preden prestopiš mejo, imaš itak nekako zadnje podatke. Razen kakšne nesreče ali kolone, bo vsaj dela na cesti moralo pokriti tudi, če se pelješ kam.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A bi rad imel to na zaslonu al nastavil tista tri polja spodaj desno?
Za nastavitev polj moraš ravno prav dolgo držat na enem od polj pa se odpre meni za spremembo. Za potovalni računalnik pa nimam zdaj pri roki navadnega Prima, na iPhone Primo pa ne najdem.
frown-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Ne polja, polja vem, kje se nastavijo. Celoten ta pogled bi imel, da kaže hitrost, nadmorsko višino...preveoženo pot, koliko poti od tega se je stalo, etc...

Da imam nekaj za počet, ko se vozim do znanih destinacij in navigacije ravno ne potrebujem, je pa pač toliko, da mine čas, ko se človek znajde v koloni
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Sem šel pogledat še ven na namensko napravo pa ne najdem bord kompjuterja; tako da predlagam kak časopis al pa tablico za cajt zabijat.
smile-1.gif


V bistvu ima Primo g GJ skinom vse te podatke že na zaslonu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.872
113
Čudno, igo 8 je to 100% imel, zanimvio da primo nima, ponavadi dodajo stvari v novih verzijah ne odvzamejo
smile-1.gif


Skin mi je premali, ker imam primo na telefonu. Bom že preživel, me je zanimalo če tega res ni ali ne najdem.