[NAVIGACIJA] I-GO novosti

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
kar 25 MB je seda slovenija
smile-1.gif


kolko % pa je pokrita?

a je sedaj vsa ali lahko pričakujemo še kako novejšo dopolnjeno izdajo :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.640
6.880
113
Štajerska avtocesta je relativno boga. Tunelov sploh nič, nadvozov pa tudi ne.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Kako je pa v primerjavi z AdriaRovte?

Na mojem koncu je pokritost ista kor pri AR. Pri Dolenjem Kronovem manjka del stare "avtoceste". So jo na Monolitu kar poradirali.
 

dejan_mik

Pripravnik
16. apr 2008
110
0
16
No, po podrobnem pregledu sem pa zdej zelo kritičen.
1. V manjših naseljih (mest nisem gledal) je 3D navigacija neuporabna: objektov ni (kot pri 2D, kar je logično), karta pa je zelo nepopolna glede uličic (Teleatlas je tu No. 1). Gledano vse skupaj: preklop na 2D in zbranost pri iskanju: moraš kr predvidevati kako se do posamezne bajte pride.
2. Oznake za glavno cesto (obarvanost cest) so spet kr neki; odsek ja, potem ne, posamezna ulica (ki btw. ni glavna cesta) itn.

Zaključek: Karta je glede stanja pravih glavnih cest še boljša od Navteq-ove, glede malih naselij pa približno enako razočaranje. Tu je Teleatlasova karta No. 1. Da ne bo pomot: tu ne mislim na iskanje ampak na dejansko stanje ulic.

Still waiting for the better one
frown-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Tako je...prej z teleatlasovo karto 2008.10 mi ni našlo mojega naslova doma v Izoli (center)...niti od službe v ljubljani..

Sedaj s to karto od monolita pa mi najde moj naslov v nulo, vse ulice okoli mojega naslova so pravilno poimenovane in oštevilčene...je pa to na primorskem. Koliko sem gledal so tudi krožna križišča čisto VSA vrisana, tudi ta "začasna", ki jih imajo v Kopru in Izoli. Je pa še vedno zanimivo in čudno, da npr NE najde določene številke na Šmartinski cesti v Ljubljani
frown-1.gif

Halo pa saj to je Ljubljana, to bi ja moglo najt saj je šmartinka ena izmed glavnih cest.

V vasi Seča oz Piran pa najde zelo veliko naslovov in številke so tudi super označene.

Zaključek: Kolikor sem uspel testirat zadevo in preiskati naslove bi rekel, da je pokritsot cest približno 90%. Pokritost številk po naslovih pa nekje 65% - moje mnenje seveda
smile-1.gif


Je pa vsekakor boljša tale 2009.02 kot pa 2009.10 mar ne?
Primorski konec je zelo odlično pokit :D

Vsaj več zadev najde, bolj podrobne naslove, res pa lahko upamo, da bodo izdali še kak novejši zemljevid, saj se po mojem trudijo, da bi ugodili uporabnikom
smile-1.gif


Super je, jaz sem zadovoljen z pokritostjo, me pa zanima kako se zadeva obnaša na avtocestah in podobno.
cheer.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Hmm.se mi je kar zdelo ja, da bodo na AC izginile table in napotki
frown-1.gif
samo nevem zakaj? tisto je bilo prav fajn pri teleatlasu.

a se da naredit, da bi npr uporabljali tole karto od monolite, ampak da bi se nekako "dodalo" v to karto še te karte na AC?

Matjaz1974: verjetno so po izdaji tega zemljevida za igo še popravljali in napake popravili in naknadno na svoji spletni strani popravili zemljevid, tako da po mojem ob naslednjemu izidu z popravljenimi kartami bo tudi tvoj naslov točno najden v karti za igo
smile-1.gif


Vsaj upam, da gredo po temu postopku :)
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Sylver, na Šmartinki še sami ne vedo (vemo) kje je kaj in kera številka je, te ni en teden pa je vse na glavo obrnjeno tam. Pridem v Piran po dvajsetih letih in so ulice še vedno tam, kjer so bile, tko da, ne se čudit.

Drugače pa, !!!zemljevid!!! (in ne mapa) ima, vsaj v mojem primeru bolj razdelane hišne številke in tudi enosmerne ulice so ponekod popravljene. Zemljevid za Hrvaško pa je sploh napredek, v Čakovcu, Varaždino in posebno Koprivnici so kar naenkrat dobili več kot tri ulice.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Verjamem glede Šmartinke. No kakor koli že upam, dabodo ob naslednjemu izidu dodali še table na avtocestah saj so res super ob sami navigaciji
smile-1.gif


A je morda kdo med uporabniki tukaj zaposlen na Monolitu, da bi nam podal morda več informacij?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.640
6.880
113
Sploh nisem opazil, da ni teh tabl na AC, sicer je fajn funkcija, a za moje pojme neuporabna, saj zgrešiti izvoz na AC je skoraj nemogoče. Mogoče pogrešam pasove na dvopasovnicah v LJ, kot so recimo bili pri navteq, ampak tudi to ni blazno pomembno.

Me pa motijo narobe vrisani tuneli...

Katere 3D zemljevide pa uporabljate, jaz sem do zdaj od NASE, pa mi zadeva fajn obremeni bogi dlančnik, je na voljo kakšna manjša zadevica?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Mislim, da je na voljo le od NASE 3d pokritost, tudi sam jo uporabljam in priznam, da mi tudi dosti delovnega pomnilnika požre.

Je pa super zadevica, vsi hribi in reke oz morja so pravilno vrisane.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.640
6.880
113
Ram niti ni problem, ga je na voljo dovolj, a gleda je procesorska moč problematična...

Res je, da je lepo, a je malo "čudno" ko se skozi trojanski predor človek pelje preko hriba
smile-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Hehehe ja včeraj sem se peljal skozi šentvidski predor in me je kar čez hrib peljalo
smile-1.gif
:)

Blo bi res fajn, da bi pri 3D pogledu bil narisan prav tunel, skozi katerega te pelje....prav tako hrib in tunel v katerega se pelješ.

Morda kdaj v prihodnosti

Lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.640
6.880
113
Ja pri navteq je bilo ok...pač se je "naredila tema" in si šel skozi..ne pa prek.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
No glih zdaj sem v službi in se imam čas ukvarjati s tem.

Je zanimivo še nekaj.....npr od teleatlasa je 2008.10 zemljevid velike le 7MB, tale od monolita pa je velika kar 24MB.

Zakaj taka razlika? Saj ni možno, da bi kar 3x več zasedla samo boljša pokritost zemljevida (saj vnos podrobnejših ulic in cest ne bi mogla zasedet 3x več kot sedanja od teleatlasa).

Po mojem je tukaj razlika v formatu zemljevida. Pač teleatlas oz navteq uporabljajo drugačen format kot monolit.

Naj me kdo popravi če se motim?