[NAVIGACIJA] I-GO novosti

22. jul 2007
13.277
1.580
113
124
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
Samo skopiraš v \content\building. Zgleda pa takole:
618460-Screen032.png

zanimivo v verziji 8.0 prikazuje bencinske, v 8.3 pa ne, sem mislil da so building univerzalne za obe verziji programaLPWWY
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Screenshot je iz verzije 8.3.2.73871, tako da preveri pri sebi, katero verzijo uporabljaš.
LP
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.640
6.880
113
Mape 2008.10 sta v dveh verzijah, za 8.0 in za 8.3, tako da je potrebno paziti, katera verzija se uporabi.

Navteq je še vedno boljša, ampak kaj, ko je stara že več kot pol leta.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Se strinjam za mape, ampak govara je o prikazovanju #d bencinskih črpalk. Meni dela prikaz tako v 8.0 kot tudi v 8.3.2. Glede Navteq Q3 in TA 2008.10 pa ima TA mapa vrisan del nove avtoceste MB-Lenart, predor Šentvid, v moji ulici ima TA mapa pravilno številčenje, Navteq pa ne (tudi v Garmin CN 2009.1 je ista napaka, saj gre za isti source). TA 2008.10 je velik napredek glede 2008.07, ampak vseeno je še za SLO AR zakon. Bomo videli kaj bo z 2009 mapami, res bi bil vesel, da bi se lahko končno poslovil od zastarelega Garmin MobileXT vmesnika.
LP
 

dejan_mik

Pripravnik
16. apr 2008
110
0
16
No, 2008.10_090218 res ni noben napredek (gledal Gorenjsko). Avtoceste ni podaljšane, pa še druge cvetke ostajajo
13.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.640
6.880
113
Šentvid je res velik plus, ker bi tujci lahko fajn "najebali", ampak določeni predori na relaciji MB LJ sploh niso vrisani in se pelješ "čez hrib" - velik minus.

V mojem kraju imajo tudi velko bolj izrisane ulice, a kaj ko so vse nepoimenovane in tudi bližji večji kraj ima samo 2 ulici, a ima več kot 2000 prebivalcev.

AR je za moje pojme še vedno bog i batina, ša posebaj, če gre nekdo v rovte, čeprav sem doživel, da so zatajile vse navigacje, kar jih imam. Še vedno najboljša opcija spraševanje lokalnega prebivalsta
wink-1.gif
 

denzel22

Zelenc'
2. mar 2009
17
0
1
res me zanima, zakaj igo ne naredi boljše pokritosti slovenije???

saj imajo google earth in imajo slovenijo vrisano v nulo!!! (100%)

Imajo tudi adrio route, s katero bi si lahko pomagali in karto nekako "prerisali"...zakaj tega ne naredijo?

fajn bi bilo, če bi obstajal kak converter kart...npr AR - IGO
smile-1.gif
 

dejan_mik

Pripravnik
16. apr 2008
110
0
16
Citat:
Uporabnik denzel22 pravi:
res me zanima, zakaj igo ne naredi boljše pokritosti slovenije???

saj imajo google earth in imajo slovenijo vrisano v nulo!!! (100%)

Imajo tudi adrio route, s katero bi si lahko pomagali in karto nekako "prerisali"...zakaj tega ne naredijo?

fajn bi bilo, če bi obstajal kak converter kart...npr AR - IGO
smile-1.gif

Ja zihr da bojo kr kopirali od nekoga. Od tožb lahko sam štacuno zaprejo.
grims-1.gif

Uporabniki IGO smo pač obsojeni na zaenkrat slabe karte, samo imamo pa zakon vmesnik. Kle se pa Garmin gladko skrije. Pa da nau kdo mislil da kar na pamet pišem, imam oba in uporabljam oba!
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.948
1.830
113
meni se je garmin na n95 tak hudo vsedel v dno želodca, da ga v življenju več ne povoham. Igo pa je čista zmaga in z lahkoto požerem pomanjkljivosti, ki jih imajo karte.
 

ecan

Pripravnik
11. avg 2007
371
0
16
Pridružujem se mnenju Steve. Imam tako Adrio kot Igo. Uporabljam pa izključno Igo, Adria mi služi samo občasno za lokacijo POI točk. (ker jih ima več). Ne vem zakaj nekateri tako jamrate čez Igo karte. Tudi z njimi pridem brez problema na cilj, če pa je lokacija naslova pomanjkljiva pa uporabim TIS pa je problem rešen.
 

denzel22

Zelenc'
2. mar 2009
17
0
1
ja sej se strinjam, tudi sam uporabljam igo in garmin, mi je igo zelo všeč.

kako misliš glede tožb? sej itak ne morejo drugačne karte naredit kot adria route! kako bodo pa drugače naredili, če pa je zemljevid slovenije samo en
smile-1.gif
če me razumeš?

sej ni treba identično, lahko kak meter zamika naredijo :p
jok3..

upam, da bodo kmalu izdali Q1 2009 za slovenijo in da bo vsaj 10% več pokrita.
a se kej ve, kdaj izidejo nove karte za igo 8.3.2.?

lp
 
22. jul 2007
13.277
1.580
113
124
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
Screenshot je iz verzije 8.3.2.73871, tako da preveri pri sebi, katero verzijo uporabljaš.
LP
uporabljam 8.3.3 64873 rel.13. nov., dosedaj sem mislil da so building univerzalne
bonk.gif
LPWWY
 

dejan_mik

Pripravnik
16. apr 2008
110
0
16
Citat:
Uporabnik denzel22 pravi:
ja sej se strinjam, tudi sam uporabljam igo in garmin, mi je igo zelo všeč.

kako misliš glede tožb? sej itak ne morejo drugačne karte naredit kot adria route! kako bodo pa drugače naredili, če pa je zemljevid slovenije samo en
smile-1.gif
če me razumeš?

sej ni treba identično, lahko kak meter zamika naredijo :p
jok3..

upam, da bodo kmalu izdali Q1 2009 za slovenijo in da bo vsaj 10% več pokrita.
a se kej ve, kdaj izidejo nove karte za igo 8.3.2.?

lp

Q-karte so od Navteqa, kdaj pridejo? Drugače so pa od tega tedna "nove" od Teleatlasa 2008.10, sam kot smo komentirali par postov nazaj: nič novega!
 

gantlej

Pripravnik
17. mar 2009
62
0
6
Citat:
Uporabnik dejan_mik pravi:
Citat:
Uporabnik denzel22 pravi:
ja sej se strinjam, tudi sam uporabljam igo in garmin, mi je igo zelo všeč.

kako misliš glede tožb? sej itak ne morejo drugačne karte naredit kot adria route! kako bodo pa drugače naredili, če pa je zemljevid slovenije samo en
smile-1.gif
če me razumeš?

sej ni treba identično, lahko kak meter zamika naredijo :p
jok3..

upam, da bodo kmalu izdali Q1 2009 za slovenijo in da bo vsaj 10% več pokrita.
a se kej ve, kdaj izidejo nove karte za igo 8.3.2.?

lp

Q-karte so od Navteqa, kdaj pridejo? Drugače so pa od tega tedna "nove" od Teleatlasa 2008.10, sam kot smo komentirali par postov nazaj: nič novega!

se ne morem strinjat, v mojem primeru recmo za mojo ulico je karta 2008.10 boljša kot Q3 od navteqa...pri 2008.10 je moja hišna številka najdena, pri q3 pa ne :p
 

dejan_mik

Pripravnik
16. apr 2008
110
0
16
Glej, to da najde kako hišno številko več je že ok, sam še bolj fajn pa je, da so ceste pravilno vrisane, se ti ne zdi? Tukaj je še vodenje. Par strani nazaj smo komentirali da je Q3 zanič, ker te pelje kr nekam in smo "vsi" nazaj šli na 2008.7 Teleatlasovo karto. Si probal med 2008.7 in 2008.10? Kar se mene tiče niso tolk velik popravil kokr so "ne-popravili", npr. gorenjska avtocesta.
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Meni pri verziji 8.3.2.64873 ne prikazuje 3d petrolovih mest, čeprav sem jih skopiral v mapo building. Kaj storiti da bo prikazovalo (zamenjati verzijo?).

Hvala za pomoč

lp Digital
 

digital24

Pripravnik
30. dec 2008
64
0
6
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik Dare1 pravi:
Screenshot je iz verzije 8.3.2.73871, tako da preveri pri sebi, katero verzijo uporabljaš.
LP
uporabljam 8.3.3 64873 rel.13. nov., dosedaj sem mislil da so building univerzalne
bonk.gif
LPWWY

tudi meni ne prikazuje, verzija programa pa je enaka kot je zgoraj navedena.

lp Digital
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Zgleda, da v karatkem dobimo pokritost Slovenije na ravni AR ter podporo TMC.
cheer.gif

LP

Citat:

Nav N Go Aiming at Complete Coverage of Eastern Europe with Six New Maps
Robert Buranyi, 2009.03.28 11:06

Adding to the existing 12 Eastern European Countries, Nav N Go introduces mapping solutions for Cyprus, the Czech Republic, Slovenia, and three Baltic Nations
Nav N Go Kft, a leading GPS navigation solution provider, today announced a substantial expansion of its Eastern European map coverage to offer an extensive and reliable mapping package for the Eastern European markets. Users can now experience Nav N Go’s famous 3D visualization, landmarks and road elevation in a total of 18 Eastern European countries.

“The new maps for Cyprus, the Czech Republic, Slovenia, Estonia, Latvia and Lithuania represent a major step for Nav N Go in providing the best quality maps for Eastern Europe,” explains Attila Kátai, Nav N Go’s Chief Content Officer. “This expansion is powered by Nav N Go’s map technology subsidiary, Top-Map Zrt., and we remain committed to aggregating the most up-to-date coverage for rapidly developing regions like Central and Eastern Europe.”
Covering approximately 535,000 km of road, the six new maps feature over 80,000 Points of Interest. The extended Eastern European mapping solution will be available for the Nav N Go iGO 8 and iGO amigo software platforms in Q2 2009. Following Nav N Go’s free-of-charge map update offer for its current Eastern European maps on naviextras.com, customers using the new maps for Nav N Go iGO 8 or iGO amigo will also enjoy regular map updates via the company’s update portal in the near future.

Nav N Go also announced the availability of an RDS-TMC service for Slovenia in its navigation software. The company’s hardware partners in this region are now able to launch TMC enabled devices. Based on a new service by TrafficNav and Radiotelevizija Slovenija, the Traffic Message Channel provides users with first-hand information on the traffic situation, congestion and expected delays on their route. With reliable Nav N Go map coverage, users of Nav N Go iGO 8 and iGO amigo are able to re-route without losing time or getting frustrated.