[NAVIGACIJA] I-GO novosti

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Navigacijo sem danes testiral. Zanimivo kar sem odkril:

imel sem 50% baterije na svojemu htc hd, navigavcijo sem uporabljal nekje max 15minut in mi je pokurilo celotno baterijo!! Sem pa imel v 3D pogledu in čisto približano vodenje.

Primer pri kartah od teleatlasa 2008.10 sem pa navigiral nekje 30 minut in mi je porabilo nekje 30% baterije!

Mislim, da ta velikost 25MB zemljevida in podrobnost na veliko vpliva na baterijo.
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
2
18
Kar nekaj zadnjih podverzij 8.3.2 ima podporo za resolucijo 800x480. oz. 480x800. Samo poglej v data.zip in boš videl, da je notri resolucija, ki jo rabi X1. Drugače pa v sys.txt samo vpiši :

[device]
type="ALIAS_XPERIA"

Podatki o napravah so v data.zip \config\devices\, samo najdeš svoj dlančnik in napišeš kodo v sys.txt (če slučajno sam ne najde pravega). Tako je za HTC Touch HD nap:
[device]
type="HTC Touch HD T8282"
 

dejan_mik

Pripravnik
16. apr 2008
110
0
16
Vodenje z novo karto je poraz! Voditi me hoče naokrog, po najbolj glavni cesti kar jih je, ampak to definitivno ni najhitreje, kot imam nastavljeno. Šel nazaj na Teleatlas, zame je (kljub slabši pokritosti in manj novosti pri glavnih cestah) boljša, vsaj pri manjših ulicah, oznakah glavnih cest in vodenju.
 

pcboy

Zelenc'
24. apr 2009
7
0
1
Jaz sem dal kar nazaj tastarega Igota...večino map iz 2008 mi sploh ne prepozna,delajo samo 2009,slovenija 2009 je porazna....ne najde številke v največji ulici v enem od glavnih mest,ki ga je našel že igo8 s starejšimi kartami tako,da bom zaenkrat ostal na tastarih kartah
 

pcboy

Zelenc'
24. apr 2009
7
0
1
na Omnio pa ga sploh ne morem instalirat,ne tako ne drugače kljub navodilom kako naj ga instaliram..Igo 8.3.2..
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
MENI TUDI ne gre inštalirat tale igo. na htc touch hd, .zato ga pa zaganjam kar direktno iz direktorija...

fajn bi bilo, da bi imel inštaliranega, tako bi vsaj ga lahko dodal med bližnjice med programe.

pozna kdo morda kako rešitev?

ko npr inštaliram mi med inštalacijo napiše: there in newer wersion available....in lahko samo OK pritisnem
smile-1.gif
in se nič ne zgodi...zadevo sem pustil stat, čeprav bi jo rad imel med bližnjicami..

a pozna kdo rešitev temu?

hvala in lp
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
ksz. Karto uporabljam na Mio C250 (200mhz, 32mb ram) in iGO Amigo (verzija 8.3
grims-1.gif
- to NI nadgradnja iGO 8 ampak je verzija prilagojena šibkejšim napravam.

Ceste so vrisane zelo dobro tudi na koroškem, vrisana vsa nova krožišča in križišča, tudi hišnih številk je več, toda jaz ji najbolj zamerim, da mojega ranča ne najde stara karta ga pa je. Tolažim se lahko edino s tem, da ga AR ne najde
evil.gif
 

gantlej

Pripravnik
17. mar 2009
62
0
6
očitno nisem edini ki mu ne najde lastne hišne številke ki pa jo 2008.10 TS najde...morem pa edino pohvalit da kolikor sem se vozil po MB so nadvozi, podvozi in mostovi kar fajn nareti...

lp
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Če ne znaš naredit bližnjice v WM si denar za napravo vrgel skozi okno.

Instaliraj si Total Commander.

Edit: za tiste, ki ne znajo narediti bližnjice:
File explorer, izbereš datoteko, copy, poiščeš mapo kjer želiš. da se vidi bližnjica, Menu, Edit, paste shortcut
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.640
6.880
113
Na polno tujih forumih je, tukaj se začuda ne sme limat linkov, čeprav so v tujini veliko večji forumi in limajo linke...
 

Shando

Pripravnik
21. avg 2007
287
0
16
LJ
Nova 25Mb karta je res bolj podrobna. Celo moja lopa poleg hiše je vrisana
cheer.gif


Obup so le omejitve hitrosti. Po stari cesti od grosupla do ljubljane je nekaj naselij in nekaj odprte ceste za 90 - na navigaciji pa stalno 70km/h ki jo na tej relaciji sploh ni nikjer
stupid-1.gif

Začuda pa pozna vse enosmerne in stalno kaže znake prepovedano levo pa desno pa levo
hysterical-1.gif


Bo že bolje v naslednji verziji
priden.gif
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
Bosnia and Herzegovina Rapidshare 5.541 kB !!NEW!! Password:007
Bulgaria Rapidshare 8.842 kB !!NEW!! Password:007
Croatia Rapidshare 8.022 kB !!NEW!! Password:007
Cyprus Rapidshare 3.535 kB !!NEW!! Password:007
Czech Republic Rapidshare 27.131 kB !!NEW!! Password:007
Estonia Rapidshare 13.024 kB !!NEW!! Password:007
Greece Rapidshare 29.432 kB !!NEW!! Password:007
Hungary Rapidshare 41.567 kB !!NEW!! Password:007
Latvia Rapidshare 15.928 kB !!NEW!! Password:007
Lithuania Rapidshare 8.619 kB !!NEW!! Password:007
Montenegro Rapidshare 388 kB !!NEW!! Password:007
Poland Rapidshare 55.905 kB !!NEW!! Password:007
Romania Rapidshare 17.737 kB !!NEW!! Password:007
Serbia Rapidshare 5.921 kB !!NEW!! Password:007
Slovakia Rapidshare 14.630 kB !!NEW!! Password:007
Slovenia Rapidshare 25.849 kB !!NEW!! Password:007
Turkey Rapidshare 38.256 kB !!NEW!! Password:007
Ukraine Rapidshare 23.729 kB !!NEW!! Password:007

tole so zadnje novosti za verzijo 8.3.

kako pa najt se boste morali pa sami pomatrat.
 

uka

Pripravnik
13. mar 2009
36
0
6
Slovenia
Tudi jaz sem danes sprobal karto, hišne številke se ne ujamejo falijo za par metrov, tudi hitrostne omejitve se ne ujamejo.
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Jap, teli Navteqovi zemljevidi so v tem primeru navadna jaica. Še uni za Lancio so boljši, kljub temu, da niso tolk dopolnjeni.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Danes sem se peljal po obali - Izola in se ustavil na enemu parkirišču pri ladjedelnici in glej ga zlomka, ælovek kar ne bi verjel - videl sem kamjonček od Teleatlasa, oranžne barve, na njemu pa je narisan velik zmaj bele barve in pod njim piše: Digital Mapping & Navigation Solutions
smile-1.gif
nekaj takega.

Sicer ni bilo nikogar pristognega, kamjonček je bil ugasnjen, tablica pa je bila tuja in ne slovenska. Verjetno so na teleatlasu začeli na veliko merit našo prelepo domovino vsak meter po meter
smile-1.gif


Čeprav res ne razumem ali je to res potrebno, da vsak meter po meter merijo, saj bi lahko kar preko npr google mapsa vse kopirali in malo priredili in bi zadeva bila pokrita.
Hm morda pa je res, da se je treba zadeve lotit prav ROČNO, saj bodo podatki le tako najbolje natančni.

No le toliko, da morda lahko pričakujemo kej v kratkem izid novega zemljevida od teleatlasa za Slovenijo z dobro pokritostjo (morda celo odlično pokritost) - boljšo od Adria Route.

Lp
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
Danes sem se peljal po obali - Izola in se ustavil na enemu parkirišču pri ladjedelnici in glej ga zlomka, ælovek kar ne bi verjel - videl sem kamjonček od Teleatlasa, oranžne barve, na njemu pa je narisan velik zmaj bele barve in pod njim piše: Digital Mapping & Navigation Solutions
smile-1.gif
nekaj takega.

Sicer ni bilo nikogar pristognega, kamjonček je bil ugasnjen, tablica pa je bila tuja in ne slovenska. Verjetno so na teleatlasu začeli na veliko merit našo prelepo domovino vsak meter po meter
smile-1.gif


Čeprav res ne razumem ali je to res potrebno, da vsak meter po meter merijo, saj bi lahko kar preko npr google mapsa vse kopirali in malo priredili in bi zadeva bila pokrita.
Hm morda pa je res, da se je treba zadeve lotit prav ROČNO, saj bodo podatki le tako najbolje natančni.

No le toliko, da morda lahko pričakujemo kej v kratkem izid novega zemljevida od teleatlasa za Slovenijo z dobro pokritostjo (morda celo odlično pokritost) - boljšo od Adria Route.

Lp
Na Mobisuxu so bile že pred več kot 2 letoma nalepljene slike TeleAtlasovega avtodoma s kamerami, "ujetega" na različnih koncih po Sloveniji
wink-1.gif


Drugače je pa ta nova karta, kar se tiče hišnih številk podobna katastrofa kot AdriaRoute. Cest je sicer veliko, hišne številke pa
uf-1.gif
 
22. jul 2007
13.277
1.580
113
124
kakor so že drugi povedali gremo nazaj na TA 2008/10, če ne drugo so vsaj poi točke malo posodobili-te bodo ostale, v stavbe se pa nisem poglabljal sodeč po velikosti naj bi jih bilo več - ali je kdo zasledil nove?LPWWY