[NAVIGACIJA] I-GO novosti

ahelos

Zelenc'
2. maj 2015
3
0
1
Hja, sobile skupaj s kartami ampak sem probal in zadeva res deluje!

Najlepša hvala!

Kak nasvet za najboljše POI točke, za SLo, sosednje države in mogoče še ex-yu? Načrtujem en road trip pa bi bile mogoče zelo koristne na poti.

Lep dan še naprej!


sašo
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.427
783
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
tisti, ki imate starejse razlicice igo primo morate obvezno menjat datoteko global.cfg ki se nahajav mapi content\global_cfg, saj stara verzija te datoteke povzroca ravno ta problem, da ne prikazuje poi tock pri iskanju, torej kot da jih ni.
 

ahelos

Zelenc'
2. maj 2015
3
0
1
Hmmm.. Potem je Igo Primo 2.4 ze starejsa verzija? Katero bi priporocal kot najprimernejso za Wayteq 980bt?

Kje pa staknem to global.cfg datoteko?

Lp
Saso
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Počasi kapljajo novi HERE 2014.Q4 Europe zemljevidi
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.427
783
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik ahelos pravi:
Hmmm.. Potem je Igo Primo 2.4 ze starejsa verzija? Katero bi priporocal kot najprimernejso za Wayteq 980bt?

Kje pa staknem to global.cfg datoteko?

Lp
Saso

Dejstvo je, da krekerji ob izzidu novejših verzij Prima vedno skrekajo le .exe file in po potrebi obdelajo še data.zip, medtem ko mapo Content (v kateri je tudi datoteka global.cfg) vzamejo od katere prejšnjih verzij, saj se le ta načeloma ne spreminja več od verzije 1.2 naprej. Torej teoretično je torej možno, da si kje snel Primo 2.4, ki je imel dodano staro global.cfg. Sicer pa te global.cfg datoteke izhajajo skoraj na mesečni ravni, vendar dejansko ni potrebe po vsakični menjavi. V izogib težavam je pomembno le, da nimaš preveč stare. Sicer pa kolikor je meni znano, nalagalec na največjem slo pašniku kamor se nalaga vse te zadeve vedno zraven svojih torrenov (zeljevidi, iGO verzije...) zraven priloži v danem trenutku najnovejšo datoteko global.cfg.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Monolit 2014 Q4 ni niti približno tako dobra kot HERE 2014 Q4!

Na HERE smo v letu 2014 vnesli OGROMNO novosti in popravkov, na Monolit pa skoraj nihče.

Sem na hitro pogledal oba zemljevida za določene kraje in je razlika očitna (HERE je bolj podroben).
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Že stara Monolitka me je vozila okoli riti v žep in po hitrem pregledu imam občutek, da bo nova še bolj.

Manjkajo krožni, ki obstajajo že 3 leta, narobe poimenovane ceste, kar pomeni, da tudi hišne številke manjkajo oziroma so v napačni ulici, ceste, ki niso nikoli obstajale so naenkrat prisotne v tej karti, prav tako hiše, ki jih že več kot 10 let ni so se čudežno pojavile v karti.

V Here smo vnesli ogromno novih cest in hišnih številk, če kaj manjka, pa imamo temo kjer se javi, da se manjkajoče stvari vnesejo.

Toplo priporočam za iGO, da se uporablja map changer in naložene Here in Monolit karte, če nekaj manjka na eni karti se lahko preklopi na drugo in se pride do cilja.

Pa varno vožnjo
wink-1.gif
 

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
Here mape so tukaj (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps) enake kot te za iGO?
Teleatlas še živi? Včasih so mi bile te karte veliko boljše kot Navteqove
smile-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.657
329
83
www.kacnje.eu
Sem že nekajkrat napisal, da se mi zdi, da je Here tukaj zelo popularen. V praksi pa ga (po mojem mnenju in pred časom s po 60kkm na leto po lokalnih cestah) TomTom nese.
Je pa res, da je Here videti izredno prodoren, ampak v vsebini sam še nisem videl takšnega napredka. Zato se mi zdi dobro, da tisti, ki ste v dvomih, poskusite tudi TomTom. Le v vednost, da obstaja.