[NAVIGACIJA] I-GO novosti

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.369
246
63
No sedaj pa sem v dilemi. Bolja polovica precej potuje po zahondnem delu naše lepe v službene namene. Škrteži v službi ji nočejo nabaviti namenske gps naprave.
Kaj ji naložiti na telefon:
- Here
- TT
- Monolit mape omenjene dva posta nazaj?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.369
246
63
IGo bo itak notrka. Nič dam Here pa bomo videli. Ni pa to uporabnica, ki bi šalatal med zemljevidi. Vklopi in ma da dela.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nisem mislil, da šalta med zemljevidi. daš ji nabor tistih za katere misliš da bodo ok. Itak program sam pokombinira vse med sabo, če se ne podvajajo.

Moja žena je tak uporabnik, dve leti stara namenska (kitajc za 40€) naprava je skoz v avtu, iGO na katerem niti zemljevidov ne obnavljam kaj pogosti, enostavno dela pa je.
 

Zardoz

Pripravnik
25. sep 2007
64
3
8
Zdravo!

Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Nisem mislil, da šalta med zemljevidi. daš ji nabor tistih za katere misliš da bodo ok. Itak program sam pokombinira vse med sabo, če se ne podvajajo.
Ali to pomeni, da lahko dam npr. vse tri datoteke

  • Slovenia_83_HERE_2014.Q3_150130.fbl
    Slovenia_Monolit_2014.12_150219.fbl
    Slovenia_83_TomTom_2014.09_141127.fbl
v mapo iGO/contents/map/?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.639
1.349
113
Ne.


Preberi si blog uporabnika Janch, je zelo dobro razloženo

http://navi-guru.blogspot.com/

Citat:
Kaj še moramo vedeti, kadar kombiniramo zemljevide različnih ponudnikov?

- za uporabnike HERE in Topmap zemljevidov je dolgo časa veljalo nekakšno pravilo, da le teh ni priporočljivo kombinirati med seboj. To pa zato, ker ob mejah niso bili poplnoma usklajeni. V tem primeru je ponavadi pri čezmejnem načrtovanju posledično iGO8 ali MyWay javil napako: "Ne najdem poti, zemljevidi so izolirani". Prav tako so se pojavljale težave v smislu nelogičnega vodenja in preračunavanja. Sedaj, ko nas večina že uporablja Primo software ter najnovejše zemljevide, kjer so ta odstopanja že več ali manj popravili, lahko končno kombiniramo recimo našo Monolitovo karto z ostalimi državami HERE ponudnika. Program normalno preračuna čezmejno pot, edino na kar nas opozori je to, da naša načrtovana pot vključuje zemljevide različnih ponudnikov, vendar to je zgolj "formalnost".

- Pri kombiniranju zemljevidov je potrebno paziti, da za posamično državo v mapi MAP nimamo več različnih kart za isto državo!

- Vsak ponudnik ima poleg svojih zemljevidov (.fbl) tudi svoje, sicer neobvezne spremljajoče datoteke (ftr, fda, fpa, hnr, fsp - pomen podatkov je obrazložen spodaj) in če jih uporabljamo, morajo ti podatki biti popolnoma usklajeni. Primer: če za Slovenijo uporabljamo Monolitovo karto 2013.07, potem lahko uporabimo omenjene podatke samo od Monolita 2013.07, torej od iste verzije! Če bomo te podatke dodali od prejšnje verzije ali želeli celo uporabiti te podatke od Teleatlasove ali HERE kart, nam jih Primo seveda ne bo prepoznal oz. jih ne bo upošteval! Če je vse kompatibilno med sabo, lahko enostavno preverimo v nastavitvah Prima ->več-->pomoč-->o programu-->več-->vsebina-->tukaj za vso vsebino vidimo kaj in če smo pravilno naložili (rdeče obarvan tekst pomeni, da nekaj manjka oz ni pravilno skombinirano)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Zardoz pravi:
Zdravo!

Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Nisem mislil, da šalta med zemljevidi. daš ji nabor tistih za katere misliš da bodo ok. Itak program sam pokombinira vse med sabo, če se ne podvajajo.
Ali to pomeni, da lahko dam npr. vse tri datoteke

  • Slovenia_83_HERE_2014.Q3_150130.fbl
    Slovenia_Monolit_2014.12_150219.fbl
    Slovenia_83_TomTom_2014.09_141127.fbl
v mapo iGO/contents/map/?

Ali - ali - ali.

Meni osebno je Monolit še vedno top za SLO, ker ima edini vrisano ulico do moje hiše.

PS: zgornje od Jancha NE VELJA za tiste, ki uporabljajo map changer!!! Tam so vsi zemljevidi s pripadajočimi dodatki nametani v map in jih skin sam ven pobere kar rabi.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Čakte malo zakaj ali-ali-ali oziroma, da se NE sme dati?

Seveda se lahko, ampak je za to potrebno uporabljati map changer in se za eno državo lahko uporabita LE 2 ponudnika kart v mapi content/map/, ker ni možnosti uporabe treh z mapchanger, ki je za android.

Primer:

V mapo map lahko daš recimo:

Slovenia_83_HERE_2014.Q3_150130.fbl
Slovenia_Monolit_2014.12_150219.fbl

In z mapchanger preklopiš karte po potrebi.

Sam imam tokombinacijo že odkar je izšel mapchanger za android in vedno dela brez težav.

Prenesi in preberi priložena navodila Klik
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:

...Meni osebno je Monolit še vedno top za SLO, ker ima edini vrisano ulico do moje hiše.....

Da Here nima vrisane ulice do tvoje hiše si kriv sam, če bi javil kje manjka cesta, bi jo že davno imel vrisano
smile-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nebi. tako kot Here nima vrisanih parkirišč ob šoping centrih tudi nima ulice, kadar gre za dostop do vrstnih hiš, kot pri nas.
wink-1.gif


Še Monolitu manjkata dva dela naše ulice, ampak moj dovoz je vrisan.

Pa glede ali - ali - ali nisi prebral konteksta - išče kombinacijo za ženo BREZ map changerja.
wink-1.gif
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Saj pa ženi pokaže kje naj preklopi in je to to.
Če zna 54 letna ženska uporabljat mapchanger ne vidim razloga zakaj ne bi znala njegova žena, ki je sigurno mlajša.

Najstarejša oseba, ki sem ji do sedaj naložil iGO na telefon je stara 62 let in zna uporabljat hud funkcijo in mapchanger.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hvala Popotniku za navodila o popravku zemljevidov, tako bo Here nekoč (v naslednji ali še naslednji verziji zemljevidov) našel tudi do mojih hišnih vrat.
smile-1.gif


Pa še po Pohorju bomo smučišča (povezave med progami) iz cest spremenili v poti. Tako se ne bo več zgodilo, da bi se kak pijani Purger s terencem pozimi pripeljal na Videc in se potem kotalil po progi!
 

Oliks

Pripravnik
8. dec 2013
66
0
6
A je možno, da za je Slo bolj pokrita priTT kot pri HERE? Evo primer dva naslova: Jakopičeva 5 (nekatere neparne), Ljubljana in Raspov prehod, Kamnik pod HERE jih ni. Ista naslova pod TOMTOM pa sta a je pol TOM TOM za SLO bolj uporabno ali vsakič, ko ne najdemo naslov zamenjamo zemljevide?
 

jtfc

Guru
Izključen uporabnik
24. jul 2007
19.994
2.712
113
Citat:
Uporabnik Oliks pravi:
A je možno, da za je Slo bolj pokrita priTT kot pri HERE? Evo primer dva naslova: Jakopičeva 5 (nekatere neparne), Ljubljana in Raspov prehod, Kamnik pod HERE jih ni. Ista naslova pod TOMTOM pa sta a je pol TOM TOM za SLO bolj uporabno ali vsakič, ko ne najdemo naslov zamenjamo zemljevide?

npr. jst sem npr. iskal bilje 90, 90b, 90c (Miren-Kostanjevica) so v heremaps.

V tomtom jih ne dobiš b in c. Ali jih pa jst ne znam vpisat not.