Navigacija Android

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
vidiš spoloh nisem pomislil, da moram vklopit navigiranje, da bom dobil opozorila na radarje... večinoma se vozim kuća-poso pa navigiranja ne rabim, mi je prikaz ETA pa barvni prikaz gostote prometa čisto zadosti
 
  • Všeč mi je
Reactions: Leon2007

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Kar je en uporabnik tukaj pisal, da nima omejtev za Avstrijo in da je pot čez Ljubelj katastrofa, lahko samo rečem, da je totalni bullshit. Omejitve prav lepo prikazuje še v največji vukojebini, pot čez Ljubelj (Maribor - kotlina - Ljubelj, Wolfsberg in nazaj proti Linzu) prav lepo izračuna in prikaže, brez neke "črtice po polju in gmajni."
Lažeš.
Kdaj ti je to prikazovalo? Včeraj ni!
Omejitve prikazuje do meje, potem ne! Prikazuje hitrost, pri 50km/h počasneje za 5km/h po števcu:bonk:

Z Ljubelja dol na Avstrijski strani do Celovca sem se vozil po polju in gmajni-puščica, zraven pa prikazuje glavno cesto:bonk:
Vse nastavitve in posodobitve za Avstrijo preverjene večkrat, tudi pred potjo nazaj.
Dopuščam edino to možnost, da je to zato, ker sem bil v trial - 7 dnevni poskusni verziji in da ta verzija ne omogoča vseh ugodnosti kot plačljiva verzija.
Toda če že takrat ne deluje kot mora kdo bo potem to kupil.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
Tebi je telefon zbluzil in v tistih škarpi nisi imel čiste pozicije.
Probaj še enkrat nekje na normalnih cestah,ali pa daj telefon na nosilec pod steklom.

Meni se to ne dogaja ker app redno uporabljam pa mogoče ima v spominu boljšo kalibracijo.
Sem pa to že večkrat doživel z Google m ,ko ga dolgo nisem uporabljal.
Saj potem je prišel k sebi.

Tak da vklopi pa lepo nekje kjer je več setelitov da se navigacija spravi k sebi pol pa bo šlo tudi čez Grabe.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
vidiš spoloh nisem pomislil, da moram vklopit navigiranje, da bom dobil opozorila na radarje... večinoma se vozim kuća-poso pa navigiranja ne rabim, mi je prikaz ETA pa barvni prikaz gostote prometa čisto zadosti
Ja, radarje pokaže, ko si na določeni poti.
Sicer se pa tudi sam strinjam s teboj. Zelo pogosto človeku zadošča zgolj gostota prometa in spremljanje prometa pred teboj. To recimo počne tisti Googlov avtomobilček, ko greš v službo ali iz nje. Jaz iz Ljubljane do Kopra ne potrebujem navigacije zaradi same poti po avtocesti, povsem dovolj bi bilo, da spremlja pot pred menoj in opozori na težave. Pravzaprav ima nekaj takšnega DARSova aplikacija. Vem, ker smo sodelovali pri enem modulu. Ko se pelješ, te govorno opozori na kakšno težavo pred teboj.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Danes zjutraj sem imel na sosednjih zaslonih stalno prižgane: Google Maps, TomTom in Promet (ki vleče največ od Here).
In sem stalno spremljal prikaze prometa na meni poznanih točkah. V osnovi so sicer vsi zaznavali povečanja, ampak zelo različno. Eden v napačno smer, drugi na neki ulici za dolgo časa, tretji na xx delu ... in se vse skupaj še spreminja. Osnova je nekako prava, ampak bolj konkretni izrisi so pa plod različnih algoritmov in vhodnih podatkov. Res sem bil pozoren dve uri, pa dobro poznam, kaj se dogaja, ampak res ne vem, kateremu bi dal prednost :valjamse:. Vsak je imel kakšna dobra obdobja in tudi kakšna čisto zgrešena. Se pa to spreminja in že samo na kvadrantu 20x20 km je ogromno razlik vsakih deset minut.
Vem, to ni hudičevo resna analiza, vseeno pa človek dobi občutek.

UPDATE: kot nalašč mi žena jezna pošlje sliko iz avta, ker stojijo v nenapovedani koloni (en šlepar se je očitno zataknil - ali pa ga je navigacija zavedla :D ). In takoj preverim vse tri zgoraj omenjene zemljevide. Promet sploh nima ničesar tam (niti zelene ne), TomTom ima zeleno, no Google Maps pa ima rdeče na nekaj sto metrih. Sploh ne trdim, da je Google boljši, le potrjujem prej omenjeno. Silno različno se lahko prikazuje, zato uporabniki ne smemo prehitro delati zaključkov.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.654
29
48
58
Horjul
vidiš spoloh nisem pomislil, da moram vklopit navigiranje, da bom dobil opozorila na radarje... večinoma se vozim kuća-poso pa navigiranja ne rabim, mi je prikaz ETA pa barvni prikaz gostote prometa čisto zadosti
Kje točno se to nastavlja, ker pri sebi ne najdem?
vidiš spoloh nisem pomislil, da moram vklopit navigiranje, da bom dobil opozorila na radarje... večinoma se vozim kuća-poso pa navigiranja ne rabim, mi je prikaz ETA pa barvni prikaz gostote prometa čisto zadosti
Aha, najdu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Tebi je telefon zbluzil in v tistih škarpi nisi imel čiste pozicije.
Probaj še enkrat nekje na normalnih cestah,ali pa daj telefon na nosilec pod steklom.

Meni se to ne dogaja ker app redno uporabljam pa mogoče ima v spominu boljšo kalibracijo.
Sem pa to že večkrat doživel z Google m ,ko ga dolgo nisem uporabljal.
Saj potem je prišel k sebi.

Tak da vklopi pa lepo nekje kjer je več setelitov da se navigacija spravi k sebi pol pa bo šlo tudi čez Grabe.
Telefon ni nič zabluzil :bonk: Telefon je vedno na isti vidni poziciji. Če bi bila težava v telefonu ali poziciji zaradi dosegljivosti satelitov potem tudi google maps ne bi lovil. Navigacija je bila prižgana od samega doma tako da je imela dovolj časa za kalibracijo in iskanje satelitov.
No sem ji pa danes dal še eno priložnost in lahko povem, da bolj butaste navigacije še nisem uporabljal, pa jih je bilo kar nekaj.
Če že spregledam tisti glas od Miha in Mojce, ki jih slišat ne morem, pa ne morem spregledat samega videza in počasnosti vodenja, omejitev v Sloveniji kaže v Avstriji ne...
Bom raje nehal, ker karkoli bom še povedal bom koga od fanov užalil. Skratka neuporabno.
Google maps svetlobna leta na vseh področjih pred tem Tomom.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Zanimivo, meni omejitve v avstriji vedno prikazuje. Kar pa se tvojih ostalih "problemov" tiče...glas, izgled,...idi rajši to jutri z sovrstniki v vrtcu diskutirat, nam pa prizanesi
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Saj mu ni moglo omejitve kazati ,če se je vozil po gmajni..
Ni kazalo niti v svetlih trenutkih, ko mu je prišlo in sem se vozil po glavni cesti:fredi:
Mogoče bo sedaj boljše, ko sem nastavil glas bosanca Stevota in pa spremenil "želeno vrsto načrtovane poti" v "razburljivo" za vznemirljive voznike, ki radi vozijo po ovinkasti cesti in gmajni:valjamse: