Nateg s strani S.P. Jevca kako naprej?

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Zato ker se ljudje ustrašijo oz. se ne upajo izpostavljati.
Evo, ravno včeraj je sosed v bloku nabijal rock do 23.00 zvečer. Meni je bilo kul, ker sem še delal in sem prav čakal, če se bo kdo opogumil in pristopil do njega. No, ni. Tako da sem se jaz odpravil dol, potrkal in mu lepo povedal, da je pa ura le že pozna, če lahko malo stiša muziko. Mu zaželel lahko noč in šel. Zgoraj sem pa potem slišal, kako so se vrata zapirala. Pač, vsi so glasni, ko so lepo skriti nekje, ko se je treba pa izpostavit, se pa zgodba konča.
PS: Čakam, da bom dobil ris na avto. :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Davidoff

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Tisto s kuhinjo se ni zgodilo meni,ampak sodelovcu.

Se pa strinjam, da v večini primerov firme tkole uspejo s takim zastraševanjem. Isto kot delodajalci, ki ne izplačujejo plačin potem še delavcem zagrozijo, da če gredo iz firme, da bodo še brez tistega za nazaj ostali.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Zato ker se ljudje ustrašijo oz. se ne upajo izpostavljati.
Evo, ravno včeraj je sosed v bloku nabijal rock do 23.00 zvečer. Meni je bilo kul, ker sem še delal in sem prav čakal, če se bo kdo opogumil in pristopil do njega. No, ni. Tako da sem se jaz odpravil dol, potrkal in mu lepo povedal, da je pa ura le že pozna, če lahko malo stiša muziko. Mu zaželel lahko noč in šel. Zgoraj sem pa potem slišal, kako so se vrata zapirala. Pač, vsi so glasni, ko so lepo skriti nekje, ko se je treba pa izpostavit, se pa zgodba konča.
PS: Čakam, da bom dobil ris na avto. :D
V takem primeru sem klical policijo. So le v sluzbi, da se ukvarjajo z neprilagojenimi ljudmi.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.812
113
Zato ker se ljudje ustrašijo oz. se ne upajo izpostavljati.
Evo, ravno včeraj je sosed v bloku nabijal rock do 23.00 zvečer. Meni je bilo kul, ker sem še delal in sem prav čakal, če se bo kdo opogumil in pristopil do njega. No, ni. Tako da sem se jaz odpravil dol, potrkal in mu lepo povedal, da je pa ura le že pozna, če lahko malo stiša muziko. Mu zaželel lahko noč in šel. Zgoraj sem pa potem slišal, kako so se vrata zapirala. Pač, vsi so glasni, ko so lepo skriti nekje, ko se je treba pa izpostavit, se pa zgodba konča.
PS: Čakam, da bom dobil ris na avto. :D
Kaj to se slisi po celem bloku? Je imel vrata odprta ali kako?

Malo je takih, vecinoma ljudje kukamo ven kot tale tu :D

Screenshot_20211205_174329.jpg
 
  • Haha
Reactions: ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
V takem primeru sem klical policijo. So le v sluzbi, da se ukvarjajo z neprilagojenimi ljudmi.
Zakaj?
Greš do njega, se kulturno pomeniš in je. Vsak naredi napako oz. ima slab dan. Sosed je bil čisto ok, v eni minuti sva se pogovorila in nobenih težav. Ne vem zakaj bi nekomu klical policijo na vrat na nos. Za to je vedno čas.
Res pa je težko se kulturno pogovarjat, če imaš na drugi strani lowlife imbecila. Potem je težava, ja.
 
Nazadnje urejeno:

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
Ah, bil specifičen primer... 3 dni zapored, posredi alkohol in droge,... prvo opozarjanje najemodajalcev, ko tudi to ni zaleglo, sem se obrnil na policijo. S pijanimi in zadetimi osebami pa na žalost ne znam delati.

Celo zdi se mi sprejemljivo praznovanje, ko objaviš dan prej "okrožnico", do 2-3 zjutraj... ampak to pomeni 1-2x na leto, ne pa vsak petek in svetek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Garfildd in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Ja, ker si brezhrbtenična pičkica.
Lej, vsak ima slab dan in včasih rabi morda malo muzike, da si glavo spravi skupaj. Lahko tudi pozabi, da je že toliko ura. Ne rabiš mu je... mater zaradi tega in ga zaje... v glavo.
Seveda, če je na drugi strani normalen socializiran človeški osebek. In soseda poznam in mi tudi na pamet ne pade, da bi mu direkt policijo klical domov ali pa ga kako drugače zaje... Meni je bilo kul poslušat rock, zraven ko sem delal. No, ko sem šel spat, sem se pa lepo kulturno oglasil do njega, sva se kulturno pogovorila in to je bilo to. In ja, se je videlo, da je imel slab dan.
Ampak ne, je treba za hrbtom rovarit, ker nimaš jajc za se soočit z njim. Poznam take, jih imam par v bloku. Med drugim tudi tisti, ki so zapirali vrata, ko sva s sosedom zaključila pogovor in je vrata zaprl, jaz sem pa šel nazaj v svoje stanovanje. So očitno čakali, da se bo kaj sočnega zgodilo, potem bi bili pa seveda vsi glasni.

Edit: vidim, da je predhodnik izbrisal post, mislim da je bil brane_new, pisal je pa kako on to na skrivaj uredi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in ncnifrej

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.712
4.198
113
Mogoče... dokler nimaš 100 stanovanj, in vsi to delajo "samo" 1x na leto :D
Nima velik folka žurke, da bi se to vsak teden pojavljalo, pa sliši se kvečjemu dve etaži gor/dol tko da te ostalih 70 ne zanima...

Ja, napisat obvestilo, da sosedje vejo da ima zabavo, tistih 4x na leto, če je zabava, grem pa brez kakšnih težav z čepki spat,
ne bom pa hodil spat z čepki vsak drugi dan...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Sem se spomnil primera, k je sodelavec naročil kuhinjo pri nekem dokaj znanem podjetju (oz njegovi podružnici), plačal vnaprej, kuhinje pa ni in ni bilo. In potem se je razpisal na FB in njegovi frendi, so njegov zapis delili naokrog po FB. No, potem je dobil sodelavec sporočilo odvetniške družbe, ki jo je najelo podjetje, da mora nemudoma umakniti zapis in da jim je s tem zapisom naredil ogromno škode, tako da bodo še razmislili o morebitni tožbi zaradi izpada.
K sreči do tožbe ni prišlo, je pa vseeno kar neprijetna izkušnja, če dobiš kako tako sporočilo.

Hočem samo to rečt, da je boljše, da se obrneš na za to pristojne istitucije, kot da probaš neki reševati na svojo roko.
Takemu je treba samo odgovoriti v njihovem.stilu.
8 dni za izvedbo narocila, sicer tozba za vracilo denarja in odksodninska tozba za neupraviceno groznje z odskodninsko tozbo in podobno. Ce ne znas sam sestaviti, pa 100 evrov dati odvetniku, oa to napisat v odgovor, da bodo ti stroski vkljuceni v nasprotni odskodniski zahtevek.
Odkupovalec lesa mi je bil dolzan placilo. Teden mesec leto.....dovolj je bilo ne mislim te vec klicat in oisat mejlov sms.
Vse sprintam, nesem na policija, sodisce, časopisi tv, forume.... Na koncu se nas je nasko preko 60 ogoljufanih. Nato pa Posta njegovega odvetnika za blatenje imena. Nekatere je utisal. Jaz pa se en zebelj zabil (izvrsba preko našega sodišča,) in kar naenkrat je bil dolgovan znesek nakazan na TRR brez pisnega obvestila skupaj z zamudnimi obrestmi se mi zdi.
Je pa res da nekateri so podpisali poravnavo za polovico, nekateri so se ustrasili poste odvetnika, jaz pa iskal zeblje za njegovo krsto se naprej. In dobil vse plačano. Je pa res da sem imel najvec dokumentacije o odvozu lesa, vkljucno s fotografijami..
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.617
113
Ma ja smešno je da te nekdo nategne ti se ga pa bojiš ker si rekel da te je nategnil. Dejstva so dejstva. Drugo je če zgodba ni čisto taka kot si jo predstavil oz. nekaj ne moreš dokazati ali je samo tvoje predvidevanje. No saj odpiralec teme se tudi boji goljufa saj ni povedal za koga gre. Le zakaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ker je vse skup bz. vprašanje če nima sp že blokiran račun z nič premoženja.