Nateg s strani S.P. Jevca kako naprej?

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.711
4.198
113
Klasična natega, to pol delajo v nedogled, da si kupijo čas. Ni mi jasno, da takim ne potegne, da bodo ljudi samo še bolj razjarili. Ne čakaj, ampak takoj dalje na TIRS; sam pa lahko kot si rekel prodaš terjatev. Sicer ti verjetno ne bo nihče pripravljan kaj dosti plačati, ker če ima blokiran TRR je verjetno poskrbela, da tudi privat nima nobenega premoženja. Si preveril če ima kak račun v A odprt, to je sedaj pri takih postalo modno. Si preveril če še kje kaj dela, mogoče celo preko upravnika bloka. To ti je pol opcija, da začneš izvajati pritisk na njih, da sodelujejo pri goljufiji stanovalcev in bodo mogoče oni s pritiski izsili kakšen denar pri tem sp. Ali pa če s kom drugim poslovno sodeluje, da jih tam očrniš oz. se dogovoriš, da ti pol njen poslovni partner poravna dolg namesto nje (asignacija plačilo tebi, namesto na njen račun). Ampak je tudi to lahko malo problematično, ker če bi šla v stečaj se za zadnje leto, lahko take stvari gleda in bi kak zajeban stečajni hotel denar nazaj.
Meni sicer ni jasno, kaj takšni hočejo doseči. Namreč, če gre v to z namenom natega, potem verjetno ni tako neumen, da bo imel kakršnokoli premoženje na sebi, kar pomeni, da gre tukaj za čisti nameren nateg. Torej takoj prijava na TIRS in prijava na policijo s kronološkim prikazom nategovanja. Ker če to ni namerna goljufija, potem ne vem, kaj je.
Kot drugo je pa, če se je slučajno zalomilo: ampak potem dvomim, da bi pošten človek tako nategoval stranke, razen če je zadaj kupovanje časa, da se počisti premoženje in morda poteče rok, ko se lahko gleda za nazaj.

Saj verjetno so nekaj časa delali, potem pa so zasluzili, ni bilo dovolj prodaje, posledični ne dovolj RVCja in potem se začnejo šlepat na predplačila,
nekaj časa gre, potem pa se tudi ta način "kreditiranja" zalomi...

In tko je verjetno v tem primeru... in namesto da bi rekli bobu bob, podaljšujejo agonijo in zazebejo še več folka... to je isto kot igre na srečo...


It v stečaj, se nekje zaposlit in odplačat dolgove
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
A lahko das nalog za placilo na banki in ga potem ponoci skenslas, ce nimas denarja gor? Ce ne, potem ima denar gor. Ce da, potem je ponarejeno bancno potrdilo.

In ali je kaznivo ponarejati bancna potrdila o placilu?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Naslednji korak bo, da pisem njenim sorodnikom.
Dej lepo te prosim. A si debil?
Sedaj boš težil nedolžnim ljudem ali kaj?
Teži poslovnim partnerjem in ostalim, ki so povezani z njo, privat zadeve pa pusti pri miru. Razen, če seveda sodelujejo pri tem.
A na TIRS in policijo si že šel?

PS: Da meni en utruja, ker recimo moj brat neko sranje dela, o katerem pojma nimam, bi te prijavil na policijo. Zmeni se z njim, ne z mano, ki nimam nič s tem.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
A lahko das nalog za placilo na banki in ga potem ponoci skenslas, ce nimas denarja gor? Ce ne, potem ima denar gor. Ce da, potem je ponarejeno bancno potrdilo.

In ali je kaznivo ponarejati bancna potrdila o placilu?

Majčkeno zabremzaj - ti je poslala potrdilo o nakazilo (izvedenem bančnem poslu) ali le o nalogu banki.
Če prvo je goljufija s “ponarejanjem dokumentov” (tožba za ponarejanje verjetno ne bo šla skozi, saj ni “uradni” dokument), če pa je drugo, ste pa spet nasedli, ker nalog banki še zdaleč ne pomeni, da bo nakazilo sprovedeno (prepozno oddano, ni sredstev …).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Kaksnim poslovnim partnerjem. Sp je imela odprt par mesecev do blokiranega racuna, noben jo ne pozna razen tistih, ki jih je nategnila. Naj sorodniki zberejo denar in placajo. Bmk. Ce se gremo laganja in nategovanja, sem tudi jaz lahko zajeban.
Ti nisi normalen. Sorodniki naj plačujejo za nekaj, kar je po možnosti črna ovca med njimi, zašuštrala?
Ti si zajeban v glavo. To veš, da nikjer pravno ne bo šlo čez? In če se boš spravil na sorodnike res upam, da te bo kdo prijavil na policijo za nadlegovanje, pa da ti bodo oni razložili, da si morda preveč zajeban in ti ja ta zajebanost stopila v glavo, da si postal butelj.
Raje tašči razloži, da je ona premalo zajeba..., da ne bomo čez par mesecev brali, kako boš ti zajebanc zajebal princa iz Kameruna, ker ji ni dostavil 1 MIO usd. Pa samo par jurčkov je plačala za stroške nakazila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.348
8.711
113
Kaksnim poslovnim partnerjem. Sp je imela odprt par mesecev do blokiranega racuna, noben jo ne pozna razen tistih, ki jih je nategnila. Naj sorodniki zberejo denar in placajo. Bmk. Ce se gremo laganja in nategovanja, sem tudi jaz lahko zajeban.
Ti si usekan. Kakšni sorodniki neki? Bi ti rad jamčil za svoje sorodnike? Sej nisi don Corleone. To ni bit zajeban, ampak usekan.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Ti nisi normalen. Sorodniki naj plačujejo za nekaj, kar je po možnosti črna ovca med njimi, zašuštrala?
Ti si zajeban v glavo. To veš, da nikjer pravno ne bo šlo čez. In če se boš spravil na sorodnike res upam, da te bo kdo prijavil na policijo za nadlegovanje, pa da ti bodo oni razložili, da si morda preveč zajeban in ti ja ta zajebanost stopila v glavo, da si postal butelj.
sej mas prav, sam sem res razpizden.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Raje se umiri in odgovori ali si prijavil na TIRS in policijo?
Če nič drugega boš s tem preprečil, da še koga nategne.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
No vidiš, 2 dni je še tebe na suho nategovala in si jih pridobila. Namesto, da bi ze takoj zavrtel kolesje. No ja.
Pa upam, da ji nisi kaj zajebano grozil, ker znaš imeti tudi ti težave.
Pa še ena zadeva: samo butelj gre odpret s.p. za take rabote, namesto d.o.o.ja. Tako da naslov ni ravno relevanten.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.737
2.617
113
Itak da je izklopila telefon, če je pa s taščinim denarjem na zasluženih krompirjevih počitnicah v termah, ti pa stalno gnjaviš pa kličeš. Pokliči v torek pa se bosta vse zmenila.

Še zmeraj pa ne vemo kdo je ta espejevec. Zakaj skrivaš ta podatek? Česa te je strah če je pa ona vas nategnila?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Je zgleda rabila telefon, ker ga je vklopila spet. :evil: Samo se ne javlja. :zavijazocmi: Dobro vsaj vem, da je to njen pravi kontakt, ki ga očitno redno uporablja. Do danes se mi je kokrtok javljala na klice, danes pa ne več. Verjetno išče kaj bi bil lahko naslednji izgovor. Sem ji pa že poslal uradno na mail, da jo bomo prijavili danes.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Je zgleda rabila telefon, ker ga je vklopila spet. :evil: Samo se ne javlja. :zavijazocmi: Dobro vsaj vem, da je to njen pravi kontakt, ki ga očitno redno uporablja. Do danes se mi je kokrtok javljala na klice, danes pa ne več. Verjetno išče kaj bi bil lahko naslednji izgovor. Sem ji pa že poslal uradno na mail, da jo bomo prijavili danes.

Tržni inšpektorat ne bo naredil nič če je insolventna. V bistvu še boljše da ne prijavljaš če je kaj "stečajne mase" ker lahko vsaj tisto pobereš, država bo namreč prva ki pobira in manj je vpletena več ostane drugim.

Policija? Prijaviš lahko kot goljufijo. Kar pa ni nujno da je res, predvsem pa je težko dokazat če so vsaj malo iznajdljivi. Lahko gre samo za slabo poslovno odločitev ki ni goljufija in tu policija nima nič.

Skratka nočem bit nesramen ampak realno me sploh čudi da se ti ženska javlja, če nima nič potem ji itak nimajo kaj vzet in ji tudi ti ne boš mogel nič. Oz. nič več kot ostali upniki.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Tržni inšpektorat ne bo naredil nič če je insolventna. V bistvu še boljše da ne prijavljaš če je kaj "stečajne mase" ker lahko vsaj tisto pobereš, država bo namreč prva ki pobira in manj je vpletena več ostane drugim.

Policija? Prijaviš lahko kot goljufijo. Kar pa ni nujno da je res, predvsem pa je težko dokazat če so vsaj malo iznajdljivi. Lahko gre samo za slabo poslovno odločitev ki ni goljufija in tu policija nima nič.

Skratka nočem bit nesramen ampak realno me sploh čudi da se ti ženska javlja, če nima nič potem ji itak nimajo kaj vzet in ji tudi ti ne boš mogel nič. Oz. nič več kot ostali upniki.

Ženska je imela prej opravka z upokojenko, ki ji ni nič težila in je verjela vsak izgovor. Nihče ji ni težil naj vrne keš. Mogoče se bo zdaj kaj zmigala.

Če bi bila slaba poslovna odločitev itd bi že prej rekla, podjetje je šlo v stečaj. Tako pa je LAGALA mesece in mesece, od aprila ima blokiran TRR na SP. To pa je enostavno nateg.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Ženska je imela prej opravka z upokojenko, ki ji ni nič težila in je verjela vsak izgovor. Nihče ji ni težil naj vrne keš. Mogoče se bo zdaj kaj zmigala.

Če bi bila slaba poslovna odločitev itd bi že prej rekla, podjetje je šlo v stečaj. Tako pa je LAGALA mesece in mesece, od aprila ima blokiran TRR na SP. To pa je enostavno nateg.
Pa imaš pisne dokaze za to laganje? Ali le ustno? Pa blokiran račun ne pomeni, da je podjetje mrtvo.