Nateg s strani S.P. Jevca kako naprej?

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.799
4.302
113
Pa imaš pisne dokaze za to laganje? Ali le ustno? Pa blokiran račun ne pomeni, da je podjetje mrtvo.
NI mrtvo, bo pa verjetno kmalu, pa še koga bo po nepotrebnem potegnil za sabo...

To je potrebno presekat, mora pasti na realna dna in se postaviti nazaj, ne pa to vlečt v nedogled...

Verjetno še naprej jemlje akontacije v gotovini in se tako preživlja.

ynos mogoče osebni obisk v poslovnem prostoru? Ne, če misliš tam znoret , pa te potem kopsi še pojebejo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Dvomim da je kak poslovni prostor. Naslov je na domaci naslov od bajte v kmetih. V nedeljo bom zaradi drugih obveznosti 3km stran od tam, samo ne vem kaj lahko dosezem s tem. Ne bom pa sel s kijem pa “prjatli” tja zaradi tega. Gre za SP prakticno brez prometa. Jurja v 2020 v 2021 ne vem.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ta potem že nekaj časa denar kanalizira drugam. Preveri v svojem bančnem app-u če ti najde ta račun iz katerega bi naj bilo nakazan denar povezan s kakšnim drugim podjetjem. Preveri na AJPES-u po naslovu sedanje firme, če je registrirana še kakšna na istem, ipd.
 
Nazadnje urejeno:
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Dvomim da je kak poslovni prostor. Naslov je na domaci naslov od bajte v kmetih. V nedeljo bom zaradi drugih obveznosti 3km stran od tam, samo ne vem kaj lahko dosezem s tem. Ne bom pa sel s kijem pa “prjatli” tja zaradi tega. Gre za SP prakticno brez prometa. Jurja v 2020 v 2021 ne vem.
zakaj na alterju rešuješ zadevo :)

bo treba na sodišče
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Dvomim da je kak poslovni prostor. Naslov je na domaci naslov od bajte v kmetih. V nedeljo bom zaradi drugih obveznosti 3km stran od tam, samo ne vem kaj lahko dosezem s tem. Ne bom pa sel s kijem pa “prjatli” tja zaradi tega. Gre za SP prakticno brez prometa. Jurja v 2020 v 2021 ne vem.
In kaj bi rad dosegel ? Pojdi po pravni poti, to stane živcev časa in dnarja. Stavim da ima naštudirano ti se pa z nekimi klici pa mejli ukvarjaš in zgubljaš čas.
 
15. jan 2019
3.459
1.085
113
In kakšna je verjetnost, da bo imel že stroškov z odvetnikom in sodiščem več kot jurja? Ob tem, da je možnost, da bo kaj dobil tudi če sodbo dobi čez x let praktično nična.
Včasih je bolje požreti škodo, razen če si pripravljen investirat v princip.
Za jurja zadevo bo imel na sodišču v pravdi 170 eur stroškov...

Pa še 105 kasneje za izvršbo, da se zažene. Če lik nima novca in je zadolženo, potem je močenje po alterju zadnja faza.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.271
3.687
113
davorinm.wordpress.com
In kaj bi rad dosegel ? Pojdi po pravni poti, to stane živcev časa in dnarja. Stavim da ima naštudirano ti se pa z nekimi klici pa mejli ukvarjaš in zgubljaš čas.
Saj bom sel. Kolega pravnik je rekel, da so koraki:
1. Pisna odpoved narocila in zahtevanje kesa nazaj v roku dneva ali dveh (Done)
2. Dobiti pisno potrdilo, da je prejela zahtevo in jo potrdila (done)

Kesa ni. Zato naslednji korak.

3. Prijava na trzno inspekcijo, njih vprasati za mnenje, pol pa naprej.

Tud ce ne bo kesa, bi ji rad vsaj malo zagrenil lajf. Da ne bo tok na izi dobljenih 1000+ eur.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Saj bom sel. Kolega pravnik je rekel, da so koraki:
1. Pisna odpoved narocila in zahtevanje kesa nazaj v roku dneva ali dveh (Done)
2. Dobiti pisno potrdilo, da je prejela zahtevo in jo potrdila (done)

Kesa ni. Zato naslednji korak.

3. Prijava na trzno inspekcijo, njih vprasati za mnenje, pol pa naprej.

Tud ce ne bo kesa, bi ji rad vsaj malo zagrenil lajf. Da ne bo tok na izi dobljenih 1000+ eur.
ma kaka tržna :) lol

prej kakšna ovadba za poživitev zadeve...

a začnemo zbirat zamaške?
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
A misliš da jo gane ?
Rajši svojo in njeno mamo povprašaj kako da kar plača za stvari v naprej. Če ne drugo bi tebe prej povprašale.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.898
5.458
113
Nekoč (študent) mi je bil delodajalec dolžen plačo...zbral dokazila (potni nalogi.....ure) in (po priporočilu znanca) šel na PP prijavit poslovno holjufijo....

Takrat je bila meja 700eur....za poslovno goljufijo....

Čez 2-3leta (ko se je zavrtelo kolesje) sem dobil znesek + obresti....

Tko da probaj na PP.....kaj iztržiš....!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Ovadba na policijo.
Meni je nekdo odpelhal robo, placal pa ni.
Je policija peljala zadevo.
Res pa je bil tujec in sem zadevo reseval preko nekega evropskega naloga za izterjavo.
In kolikor vem, sem bileden redkih ki je dobil plačano, tusto kar bi moral placat ze pred 2 leti.
Ovadba policije je bila resena po placilu dolga. In sem odstopil od nadaljnega pregona. Ker sem dobil pac placano.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.148
2.325
113
v lokalni ostariji
Utisevalec, tole je pač goljufija. Ker je obljubila nekak, vzela za to denar in tega (vrat) ni bilo. Prijava na policijo bi morda pomagala, da ne bo nategovala še naprej.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Mene še to zanima: a je bil plačano vnaprej na lepe oči (besedo) ali je bil kakšen dokument podpisan in če je bil, kakšen je bil rok dobave noter ;).
 
  • Všeč mi je
Reactions: alkoholik

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Torej imaš vse kar rabiš. A si že poslal na TIRS in šel na policijo? Ali še kar čakaš in delaš plane kak boš muhe v njeni pisarni nadlegoval?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Ime in priimek najde ze kaksne zadetke v googlu v smislu goljufije.
Je pa res da taki goljufi vztrajajo da se povsod kjer je mogoce njihova imena brisejo z interneta .
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.624
985
113
A smo že zvedli ime firme? Daj OP napiši vsaj davčno. Prav je, da se nategune javno objavi.