Nateg s strani S.P. Jevca kako naprej?

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Pa kaj mu nabijate, boste videli kako bo ko boste imeli starše 70+ al pa imate srečo, če nimate podobnih problemov. Ja, včasih jim je treba ukazati, ker se počasi začenja obdobje, ko postajajo kot 10 let stari otroci. Imajo sredstva in si nočejo priznati, da so določene stvari za njih že prezahtevne. Ne pozabit, da so starši sploh tisti nad 70 odraščali v enem drugem času, ko je bilo nategunov na trgu veliko manj, ko si stisnil roko in je bilo to to. Ob tem so navajeni šparat in jim ful veliko pomeni, da za 100% avans dobijo 5% popusta. Oni ali pa nekateri med njjimi v tem, da dajo 100% avans ne vidijo problema, ker preprosto niso navajeni, da nekdo, ki bi denar vzel ne bo naredil tega kar je obljubil. Tako da ja, včasih jim je treba ukazat, da se pokliče ta mlade, predno se da iz rok denar.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pa kaj mu nabijate, boste videli kako bo ko boste imeli starše 70+ al pa imate srečo, če nimate podobnih problemov. Ja, včasih jim je treba ukazati, ker se počasi začenja obdobje, ko postajajo kot 10 let stari otroci. Imajo sredstva in si nočejo priznati, da so določene stvari za njih že prezahtevne. Ne pozabit, da so starši sploh tisti nad 70 odraščali v enem drugem času, ko je bilo nategunov na trgu veliko manj, ko si stisnil roko in je bilo to to. Ob tem so navajeni šparat in jim ful veliko pomeni, da za 100% avans dobijo 5% popusta. Oni ali pa nekateri med njjimi v tem, da dajo 100% avans ne vidijo problema, ker preprosto niso navajeni, da nekdo, ki bi denar vzel ne bo naredil tega kar je obljubil. Tako da ja, včasih jim je treba ukazat, da se pokliče ta mlade, predno se da iz rok denar.
Včasih so pa hodl po hišah in sesalce prodajal ali pa se šli telefonsko.

Če bi prišli večkrat naokol in rečeš da kar se kupi in popravlja vprašte bi bilo drugač. Tako da mata 2 nova avta in še ti pridi kdaj ynos s vojo k tašči.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.874
395
83
jaz imam tudi problem z izvajalecm. je kar znana slo firma, so že več kot 20 let na sceni, imajo veliko stavbo, zaposlene... pač vse zgleda zelo resno.

no samo delavci zaposleni in zunanji izvajacli so zelo ne resni.
že na prvo meritev sem jih moral še enkrat spomnit.
potem so končno prišla vrata - napačna. prvo so po emailu mene krivil, da saj sem podpisal... po še enem emailu so vidli, da so tolk zajebal, da ni šans, da bi bila moja napaka
že pri montaži sem opzoril, da en vogal ni ok, ne tesni dobro.
so končno prinesli prava vrata in se napaka še povečala
pridejo enkrat popravljat, še vedno ni ok.
pošljem email pred 2 tedni, nobenga odgovora
tudi, če jih več ne vidim, bom preživel, sem samo 50% plačal ;)
aja, pa nikol niso bli točni. zamujal po par ur...
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.775
2.666
113
Lol zamujajo po par ur. V gađevini se zamuda meri v dnevih, tednih ali mesecih. Kdor ti pride na dogovorjeni dan je točen kot japonski vlak.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999 in alkoholik

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.874
395
83
Lol zamujajo po par ur. V gađevini se zamuda meri v dnevih, tednih ali mesecih. Kdor ti pride na dogovorjeni dan je točen kot japonski vlak.
tudi sam "obiskujem" stranke in če grem na drug konc slovenije ne zamudim več kot pol ure. oz že v štartu povem, da bom med 8-9 pri njih. Tako da pri men tole zamujanje ne gre skos.
In kaj nardiš potem v primeru, ti reče bo zjutraj prvo prišel k tebi ob cca 7.30-8h, potem pa pride ob 12? jaz pa se v službi zmenim, da bom eno uro kasnej prišel? Ga čakam cel dan? jebeš službo?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.822
113
samo res, model kje ti živiš

na dan točni obrtniki so tako redki kot prsti pri šlampastih mizarjih...
 
  • Ljubezen
Reactions: gr69

sad

Guru
24. avg 2007
20.527
9.218
113
tudi sam "obiskujem" stranke in če grem na drug konc slovenije ne zamudim več kot pol ure. oz že v štartu povem, da bom med 8-9 pri njih. Tako da pri men tole zamujanje ne gre skos.
Isto. Do sedaj sem 2x zamujal zaradi prometne in takoj obvestil stranko. Ne pa, da bi me stranka čakala, da se blagovoljim primajat k njim.
Sem tudi imel nekaj opravka z izvjalci v gradbeništvu in sem jim lepo povedal in tudi napisal v pogodbo. Povej kdaj bo narejeno, ni panike, tudi če mi daš 2 tedna kasneje rok, ampak TAKRAT BO NAREJENO. Sem tudi že čakal namesto okrog 1 mesec, dobavni rok 55 dni, ampak je bil točno takrat tudi narejen. Res pa je, da sem 5 dni prej, ko ni bilo še duha ne sluha o kakšni izvedbi, poklical in vprašal kako in kaj. Pa je bilo, ja saj bo v roku 14 dni. Sem samo šefeta poklical in mu rekel, da mi je dal rok 55 dni in da takrat hočem imeti zadevo narejeno. Kaj in kako, njegov problem, ne moj. No, pa so uredili.

Je pa žalostno, da si ti čudak ker ti to ni normalno.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
Še Rezervni deli iz fabrike zamujajo... Da pa obrtnik zamudi ker se mu je pri eni stranki nekaj popolnoma svižilo je za razumet. Mehaniku tudi rinete pogodbe z rokom 1 dan v podpis? Kaj pa v Mercatorju tudi zahtevate da je vam omiljena pašteta na polici vedno ko pridete v trgovino?

Primerjam je pa leglo poceni izvajalckov in nategovalckov. Ampak izredno priljubljen pri strankah ker jim je fuuul.vsec da dobijo najcenejše. Resen dober izvajalec tam praktično ne more konkurirati ker bo predrag. Mimgrede, vsako povpraševanje izvajalcu zaraćunajo. Ampak je pa portal odličen za naivne fb in forum.pametnjakoviče ki iščejo najceneje... Potem pa jok ko nekaj ni ok.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999

sad

Guru
24. avg 2007
20.527
9.218
113
Še Rezervni deli iz fabrike zamujajo... Da pa obrtnik zamudi ker se mu je pri eni stranki nekaj popolnoma svižilo je za razumet.
Eno je, če se nekaj sfiži in stranko TAKOJ obvestiš in se dogovoriš za nov termin, drugo pa je, da rečeš, da prideš ob 8.00 in se potem blagovoljiš primajat okrog 14.00. Brez obvestila.
In še glede rokov: vedno je višja sila možna, ampak to, da je vam normalno, da moraš pri vseh izvajalcih praktično podvojit ali še bolj podaljšat dobavni rok, je bolano. Seveda se lahko kaj zgodi VČASIH, ampak da pa pri vsem zamujaš, imaš pa drugje problem, niso jezne stranke problem.
Pri mehaniku me bk, kdaj bo zrihtal. Vozim vmes njegov avto in njemu nabijam kilometre, tako da meni osebno je še bolje, da dlje časa traja popravilo. Žal pa se dosedaj še ni zgodilo, da ne bi bilo vse rešeno v dogovorjenem roku. Mi je pa enkrat dogovorjen termin PRAVOČASNO prestavil zaradi osebnih opravkov.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
Eno je, če se nekaj sfiži in stranko TAKOJ obvestiš in se dogovoriš za nov termin, drugo pa je, da rečeš, da prideš ob 8.00 in se potem blagovoljiš primajat okrog 14.00. Brez obvestila.
In še glede rokov: vedno je višja sila možna, ampak to, da je vam normalno, da moraš pri vseh izvajalcih praktično podvojit ali še bolj podaljšat dobavni rok, je bolano. Seveda se lahko kaj zgodi VČASIH, ampak da pa pri vsem zamujaš, imaš pa drugje problem, niso jezne stranke problem.
Pri mehaniku me bk, kdaj bo zrihtal. Vozim vmes njegov avto in njemu nabijam kilometre, tako da meni osebno je še bolje, da dlje časa traja popravilo. Žal pa se dosedaj še ni zgodilo, da ne bi bilo vse rešeno v dogovorjenem roku. Mi je pa enkrat dogovorjen termin PRAVOČASNO prestavil zaradi osebnih opravkov.
Ko obrtnik zamuja je cela panika. Ko zamuja nov iphone je pa čisto sprejemljiv.ali pa nov avto.

Jaz se z izvajalci dogovorim za okvirni čas prihoda, pol ure ali uro prej pa se še slišimo.tako je najmanj stresno.

Pa če kdo zamuja pač verjamem da ne dela to zato da bi mene jebal ampak ker enostavno mu je nekaj prišlo vmes oz se je zadržal pri stranki.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.304
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
No, no - podizvajalec, ki je pri meni v sklopu menjave ogrevanja, na novo “vezal” kurilnico, je zamujal, sploh ne prišel, prekinjal delo, takrat ko je pa “delal” je bil pol časa na telefonu, kjer je “meneđiral” zamude pri ostalih strankah.
In žal takšni niso nikakršne izjeme.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in McGiver