NAS naprava

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Zdravo,

odločam se za NAS napravo za 2 diska. Uporabljal bi jo za sinhronizacijo podatkov med dvema računalnikoma in za varnostno kopijo.
V oko mi je padla tale naprava.

Ima kdo izkušnje?
Zanima me predvsem, kako poteka sinhronizacija? Je možno do datotek dostopati tudi izven omrežja, v katerem je NAS?

Nenazadnje pa me zanima še, katera diska mi priporočate za v NAS?
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Raje vzme qnap ali synology... bolj preverjeno vse skupi....
Pa še dovolj appsov preko njihovega repositorija lahko dol snameš...

Pri linuxu uporabljam kr rsync
pa dam v cron job...

za winse pa maš kup programov...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Če imaš malo administratorske žilice, ti svetujem da raje kupiš server kot pa namenski NAS. Nanj lahko daš poljuben OS (sam predlagam Linux) in lahko z njim delaš kar želiš (medtem ko si na NAS precej omejen). Pa ceneje je, pa še več diskov not spraviš (štiri).

http://www.amazon.de/Hewlett-Packard-819185-421-MicroSvr-Gen8-G1610T/dp/B013UBCHVU/

Jaz imam starejši model že 3 leta in je super. Podatki letijo preko mreže s polno hitrostjo (~950Mbps), medtem ko imajo nekateri namenski NAS težave s tem.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
Philips ma sicer boljšo rešitev, tam gor naložiš lahko freenas (super zadeva) ali pa kak ubuntu pa maš ni da ni...
Drgač pa precej boljše, mogoče pri synologiju je sam ta problem da imaš malo rama (512), ki ga ne morš nadgradit, pri qnapu lahko kupiš recimo 2*4 GB rama

samo tolko... Drgač pa za home use super zadeva....
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.011
2.732
113
Glas za synologyja, sicer ga uporabljam bolj za torrente in media streaming ampak zadeva dela super.
 

gloglo

Fizikalc
20. maj 2014
1.399
0
36
jah omejitev je predvsem ram... cahching je jeba. Pri Qnapu daš not 8GB in tudi leti ko presica... Clo mamo v neki firmi za potrebe veeam backupa nekega hosta...

dela bp...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.124
490
83
kranj
glas za synology. lahko vzameš ds214 ali ds215.
synology ti omogoča dostop do njegovega "clouda" (datotek na nasu) prek njegovega strežnika. zadeva načeloma zelo preprosta, a bolj počasna (ali pa jaz ne znam-ker ne uporabljam)
wd ima diske serije red za nas zadeve. priporočajo povsod.