Naložbe, vzajemni skladi...

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Je ok, če naložim Ilirika app na telefon in kupim delnice pri njih? Ali imajo kake hude provizije in se kaj drugega bolj splača?
Račun že imam pri njih in tudi nekaj delnic.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Je ok, če naložim Ilirika app na telefon in kupim delnice pri njih? Ali imajo kake hude provizije in se kaj drugega bolj splača?
Račun že imam pri njih in tudi nekaj delnic.
Odvisno kaj hoces kupovat. Ce so ti cilj slovenske delnice pol mogoce, majo pa visje provizije od tujih. Jaz sem na IBKR in sem kar zadovoljen
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
sedaj sem mislil tuje kupit.

glede na to, da mislim kupit in pustit, verjetno nima smisla tople vode odkrivat, če že imam pri njih opdrt račun.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.229
113
Pojma nimam kake so pri nas provizije ampak vsi pravijo da je tujina bistveno ugodnejsa. P orodja imajo za izvoz, da lahko na furs porocas itd
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Jaz sem pravkar v menjavi iz BKS myBroker na OptimTrader. Tole na BKS je postalo svinjarija, kako me molzejo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kako se pa delajo prenosi?
Če bi želel z Ilirike prenesti na ibkr?


Cenik ilirika, ko sem kupil:
stroški posla 29.5€
tekoče dajatve: 1.01€
skupaj: 30,51€

letno vodenje je pa tudi kar visok strošek.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Na obeh koncih najbrž plačaš prenos. Začneš pa pri Iliriki, da želiš prenesti VP na drugo platformo. Seveda tudi to najbrž mastno plačaš (vsaj na BKS so zlatarji kar se tega tiče).
Jaz bom trenutno imel na BKS še malo odprto, vendar bom postopoma prodajal VP ter nato zaprl račun, vse kar bom pa kupoval na novo pa bo drugje. Ker ni računice delat prenos, bo takoj šlo "par stotakov" za brezveze.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Torej, se mi zdi počasi, da se bližamo crashu in recesiji...že po cenah stanovanj po ljubljani. Torej na na revolutu imam denarja za nekaj pirov prištimanega...

Torej, kaj kupiti ... Če bo recesija, bo to padalo ene 2 leti. Če bo samo crash recimo, bo v parih mesecih eno dno ...

Divi delnice (MO, ABBV, PG, KO) si dvakrat obdavčen, če prijaviš davčni ... vem pa ne, če ti lahko po različnih računih gledajo, kot je etoro, revolut etc...(pomoje samo vidijo, kolk je šlo not in koliko ven).

VOO ali VTI nimam na revolutu... tisto je potem bolj kot ne hranilni račun + 6-7% na leto.

Tesla, Palantir, Peloton, GME, AMC.... mislim, da bo konec s temi meme stock z naslednjim crashem.

Apple in Nvidia pomojem bosta zadnja padla, če bosta.

Banke JPM, BAC, GS.... imajo dividende so trenutno polne denarja, pomoje tudi tolk trdne, da ni takega tveganja.

Buffetov sklad je haral v zadnji recesiji, sedaj so tudi polni denarja... Nimajo dividend, imajo pa polno value stocks, da jih oni dobivajo. Če imaš en money flow, ne moreš padat.

1645462563966.png


Ene so pa že sedaj padle, da bodo orenk podcenjene, ko se bodo začeli margin calli. Netflix, Palantir, BABA, Paypal, Facebook, Robinhood, Draftkings.....
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Ja, res se dogaja na polno. Pa reakcija trga je bila takojšnja, ko se je FED oglasil, itak. Marca ko se spet javijo z ukrepi najbrž ne bo tako hudo. Ve pa itak nihče ne kaj bo, jaz čakam priložnosti za nakup, pa vmes tudi kaj kupim, vendar imam še vedno pol sredstev v cash poziciji.
Če pogledam malo naprej me vleče tudi julijska napoved splita GOOGL, zdaj je pa za pogledat T (AT &T), ker so napovedali da bodo prepolovili dividende in je šlo samo še dodatno navzdol.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Kaj potem dividende prijavljate ali.....? Nisem ziher, da ti v te nove platforme lahko gledajo.... etoro, robinhood, revolut, t212....
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.250
113
Ce ti odbijejo davek pri izplacilu dividend, potem ti ni treba nic na FURS javljat, sicer pa moras.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Samo na etoro je blo lani par tisoč računov, potem imaš pa še vse drugo živo... sedaj so verjetno neaktivni, da bi jih uporabniki iznenada začeli skrivat kar dvomim.

1645480218716.png