Naložbe, vzajemni skladi...

redorange

Fizikalc
6. avg 2007
1.283
0
36
44
terra rossa
bojanm.blog.com
Ma sej zadnje dni gre vse dol, ne samo balkan
crazy1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Citat:
Uporabnik kostevc pravi:
Citat:
Kak balkan bi znal potat še večji "ringlšpil"

Kaj imaš v mislih s tem? Da bi šlo lahko gor in dol ... ?
smile-1.gif

Točno.
Ko bi neka stvar dvignila cene bi uletela skupina vlagateljev z vzvodi in še dodatno pripomogla k dvigu (dosti več kot bi lahko samo z svojim denarjem), potem bi skupina zamudnikov rekla "lej kak raste" dajmo še mi not..in bi še bolj rastlo itd...
Potem pa bi nekdo nekej prodal in bi cena mičkeno padla, pa bi skupina folka z vzvodi rekla "pismo, hitro prodat da nebo še bolj padlo, s čim bom pa puf plačal"...to bi cene čisto prepustlo gravitaciji, potem pa še zopet zaspaneti ki recejo "omg, hitro prodat predn bo konc sveta" in maš cene v globinah...

Ljudje z krediti na borzi se obnašajo dosti bolj živčno in reagirajo pretirano.


lp
roza.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
VSE leze dol. Kitajska je padla kar za 20% v zadnjem času. Sicer je letni prirast še vedno zelo zelo dober, a vseeno. Te padce je treba vzeti v zakup. What goes up, must come down in enako velja tudi obratno, vsaj v tem biznisu.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
No, včeraj je šlo spet gor. Itak ne more iti samo gor, tako da so padci nekaj običajnega.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik kostevc pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
No, včeraj je šlo spet gor. Itak ne more iti samo gor, tako da so padci nekaj običajnega.

Važno da gre na dolgi rok gor ...
cheer.gif

Točno tako. Tisti, ki bi radi veliko vekslali, naj se grejo raje igrat z delnicami.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
meni osebno (ponovno) vedno bolj diši balkan...pesimizem ne bo večno trajal...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Hja..v preteklosti je tekmeca nekaj prehitel publikumov..sam kaj pa veš za vprihodnje...nekih bajnih razlik itak nemore bit...



lp
 

lady27

Zelenc'
26. okt 2007
24
0
1
hmmm men je pa balkan zlo tako tako...mam nekaj notri, pa tud ne mislim ven vzet, sam ne zdi se mi pa da nudi neke bajne zasluzke v prihodnje..
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Ok, balkan je nekaj padca že nadoknadil, a po moje še vedno dober trenutek za vstop...očitno pa tudi hude rasti ni za pričakovat dokler se živčnost zaradi politike ne pomiri...še kak mesec ali 2??
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Indija (pa Kitajska) tudi lepo dišita, ampak sem si obljubil da bom še počakal...

Jesenska veselica je očitno mimo, zadnji mesec je tudi promet na sensexu manjši to bi pa lahko pomenlo, da je realno pričakovat kak "priklon" do 18000 točk ali nižje (dotik 100 dnevnega povprečja) in mamljiv moment za kako dodatno vplačilo...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.034
1.430
113
39
Za tiste, ki pa ne jezdite z ostalimi v skladih, maste radi adrenalinske športe in imate na roki vtetoviran pregovor "Kdor ne reskira, ne profitira":



Delnica, v kateri imam ogromen % portfelija (prevelik hehe..) in se bliža čas, ko ji bodo prižgali zažigalno vrvico..pol pa BUUUM
cool-1.gif




XNN

http://finance.yahoo.com/q?s=XNN



Podjetje, kateremu so (shorterji, panika al ne vem kdo) zbili ceno, da je nižje kot lani ob tem času, ko so samo predstavli "Supervision", zdaj pa je za firmo po nekaj porodnih krčih že polletje prodaje omenjenega izdelka, nove že znane pogodbe za NH2, katerega dobički še niso v vkalkulirani v ceno...in gromozanski potencial v morebitni pogodbi z US army za NH3, katere obseg bi v naslednjih 5 letih znašal 4 kratnik sedanjega market capa...



Moja pričakovanja?...niso vredna kaj dosti
tongue-1.gif
, ampak brez army pogodbe bi znali hitro bit na 4$....s pogodbo za dobavo NH3...odvisno od odziva vlagateljev oz. sprva zvečanjem prepoznavnosti delnice...10-15$...



V roku dobrega enga tedna sledi predstavitev Q4 rezultatov, okol army contracta pa bi se tud naj razjasnlo v roku enga meseca...





lp
roza.gif
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.716
39
48
Hm, se pravi, da bi v teoriji iz 5.000 ojrov lahko v kratkem dobil 10.000 oz. 25.000 ali več...

Pri kateri BPH se da kupiti to delnico?
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno: