Nakup vozila do 1200 evrov. Katerega?

zajfa

PEPČEK 2007
26. nov 2007
1.022
0
36
Mrzli vrh nad Žirmi
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Nevem kaj toliko komplicirate. Kolega je kupil mondeota, za 700EUR, 400EUR je pa vlozil v servis (filanje klime, diski, ploscice, olje in filtri...) pa mu avto dela kot urica. Pa tudi mislim da MARSIKDO OD VAS vozi avto starejsi od 12 let. Pa tudi takih avtomobilov je VELIKO na cesti. Mislim da se za malo denarja da kupiti soliden avto.

LP

Zato pa raje dam za avto manj do 1200 evrov in tud ne bo mi treba odplačevti mami.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Mah kupi karkoli kar ima klimo in nekaj osnovne opreme pa dokaj normalno porabo.

Jaz sem vozil vectro 92 letnik pa se mi se zdaj kolca po njej, ker je bila brez problemov. PA se ko je kaj crknilo je bilo popravilo skoraj zastonj. Edino klime ni imela in sem jo zato prodal.

LP
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Sam se trenutno vozim z Mondeotom '95, 1.8 benz, lastnik že dve leti, prevoženih (recimo da) 170k. V tem času sem moral edino obnovit zaganjač, pa še to po moji krivdi (slab akumulator). Ostali stroški so pa pač takšni, kot jih lahko pričakuješ od vseh avtomobilov...menjava izpušnega sistema, zavore...pa v bistvu nič drugega. Tepe ga edino poraba, ki po mestu znaša 10l, kombinirano pa okoli 9l. Cena? Takrat je prišel zdajšnjih 1000€. In ja, ima klimo.
smile-1.gif
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1744970
varčno in s klimo
wink-1.gif


šalo na stran ... za 1200 eur kupi tisto, kar se ti zdi najprimernejše ... če želiš velik avto ne vem, kako pride golf v poštev. Osebn sicer poznam kar nekaj ljudi, ki se v službo in nazaj vozi z Golfi II, ki jim služijo že več kot 400.000 km. Doma imajo kakšnega bencinarja, ki ga rabijo kot normalen avto, golfa pa rabijo kot pač ... delovni stroj. Moja starsa sta 20 let nazaj kupila Jetto in avto je bil res dober za tiste case - mogoce malo premehak za moje pojme no ...

Mogoče pa kaj Nissanovega.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1747388

Idej in mnenj je veliko ... upam, da boš na zadnje povedal, za kaj si se odločil...

LP in srečno roko pri izbiri vozila!
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
R19, 1.4 motor. Praktično nobenih izrednih stroškov, olja ne pije, poraba je do 6.5 (70% relacija, 30% mesto), ni majhen.
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1714806

nekaj takega, imas klimo, airbage, udoben je, ni prestar in malo pokuri. Nevem pa, kako je z zanesljivostjo pri tem avtu?

Dober predlog
zmaga.gif

Ja jaz tudi lahko samo predlagam, zdajle imam od poletja (sredine julija) Mondlca, sorry, vse ostalo za tak denar je gajba, edino Mondeo še nekako dela. Imam letnik 98 pa se lepo pelje, sicer sem moral zdajle zamenjat še akumulator (stari je bil na vrhu počen in čisto suh znotraj...), prej pa vse filtre, tako da sem ga pripravil na zimo da se samo še vozim. Pa maš klimo, kak električni goodie...

Mehanika imam jaz za Forda vredu, če kdo rabi, je v Zbiljah, meni naredi vse kar rečem oz. se zmeniva kaj je nujno, kaj pa še lahko počaka. Pa še ponavadi ima čas isti dan ali pa naslednji...

Sem se vozil vsak dan po 55km v eno stran in ne morem opisati razlike kako je to se vozit z enim avtom a-la Fiesta, ali pa večjim. Prišparaš na živcih, imaš dovolj konjev za morebitno prehitevanje, avto čez naše luknjaste ceste lepše leti, medtem ko te v jajčkih premetava in nabija skupaj hrbtenico... Res da pokuri še kak liter več (Fiesto 1.3 sem vozil okoli 8-8,5l), ampak to ni nič v primerjavi s tem da se vsaj pogojno normalno pelješ. 1500EUR ne bi namenil za nič dugega kot Mondeo ali podobno, upam pa da bo tale dobro služil dokler ne bo dovolj $$ za focusa.... ali Imprezo
evil.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Ma kdo link o tisti temi kje je eden nabavil starega audija 80 za furanje v Lj.