Nakup univarzalnega daljinca

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Dr1m pravi:
Tako kot si omenil Ja. Še eno kišto več. In kar je še hujše: še en daljinski več
bonk.gif

Sem ravno včeraj gruntal, da je čas za kakega logitech Harmony.

5 daljincev na mizi: zvočniki, TV, T-2, Xtreamer, klima.
bonk.gif


Se priporoča nakup Logitech Harmony in katerega modela?

http://www.ceneje.si/avdio-vid...0005138?tab=pod

http://www.ceneje.si/avdio-vid...001EE51?tab=pod

sem naredil novo temo
futuristic
 
Nazadnje uredil moderator:

sass

Guru
1. sep 2007
5.192
839
113
baje je problem harmony serije 5, da se napisi na tistih gumijastih tipkah hitro znucajo. sam imam harmony 880, zelo zadovoljen z njim. aja, pa klimo je malo smotano upravljat z njim, ker daljinec od klime oddaja različne signale, odvisno od trenutnega stanja klime
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
napisi se ne znucajo in baterija tudi ne mrkne v 1 mesecu. drugače pa 555 je bomba
wink-1.gif
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.540
3
38
Citat:
Uporabnik Clancy pravi:
Baje se baterije pri Logitech Harmony v enem mesecu izpraznijo. Je to res?

Mi ga na šihtu vsakodnevno uporabljamo že več kot leto pa pol...pa se ne spomnim kdaj smo nazadnje zamenjali baterije (če smo jih sploh). Tipke so se pa res nekarete rahlo ogulile...ampak pri nas je res vedno v uporabi. Močno priporočam!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.798
113
davorinm.wordpress.com
Nič. Zgleda bom šel kar 555 iskat.
smile-1.gif
Mi gre čist že na živce tole en daljinc na mizi, en na kavču, en na pultu..., pa noben zraven ko ga rabiš.

Pa še moraš bit res mojster, da usmeriš daljinca v Xtreamer.
bonk.gif


Me pa nekaj zanima. Ti modeli 555 so stari cca 3 leta. Kaj novega na vidiku?
 
Nazadnje urejeno:

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
No, meni na harmonyju 555 grejo baterije v parih mesecih (sigurno manj kot pol leta). Pa uporabljam za TV in DVD. Samo mi to ni ne vem kakšen problem, polnilec za baterije imam, sanyo eneloop baterije so cca. 10€ in je problem rešen.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
tvoj link pelje na izbor trgovine, ne do izdelka. sicer pa bilo kaj boš pripopal, čez harmonija ga ni
wink-1.gif
res pa je da obstaja marsikaj
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Prej je bilo po mizi, kavču, na tleh,... cca 2 kile daljincev - Harmony 555 je rešil vse te ½težave½. :) Baterije so mi pa zdržale slabo leto ob vsakodnevni uporabi (ne polnilne ampak navadne). Za klimo imam pa jaz tudi raje tistega originalnega - je s tem malo nerodno upravljat. Vklopim in izklopim jo, temperature se pa nekako ne da nastavit (ne piše stopinj). :)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ksz
za cca 100€ bi že komot lahko nardil tut kako napravico, ki se brezžično poveže z domačim omrežjem in tisti s touchscreen telefoni bi potem komot lahko upravljal vse živo preko nekega spletnega vmesnika ali celo programčka, ki bi recimo malo šparal z baterijo, da ne bi bil wi-fi na telefonu skos na polno obremenjen in kuril baterijo.

če bi obstajala zgornja varjanta potem bi lahko tudi kake manjše enote obstajal, kibi se namontirale ob klime in bi tako videl koliko stopinj si nastavil.

Morda že obstaja kaj takega za take denarje? Za parkrat več denarja in s potrebo po kr nekaj znanju vem, da obstajajo.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.516
421
83
Enako. Zaslon na dotik in osvetljitev tipk pač rabi energijo... Vklopi pa se glede na senzor gibanja kar je lahko dokaj pogosto.

na nekaj dni gre na polnilc čez noč...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Pa ti univerzalni daljinci dejansko delujejo tako, da lahko priklopiš karkoli gor? Imam 2 cheap univerzalna in na obeh npr pri glasbenem stolpu dela samo vklop in glasnost, reciever pa sploh ne.
Rabil bi nekaj za tv+totalTv+Sony stolp+HamanKardon reciever+v kratkem Xtreamer...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
ne moreš primerjat harmonija in neko čip sranje, ki ga imam tudi sam nekje še. glavna predost pred navadnimi poceni je da prepozna 99% vse, kar ne prepozna, se nauči, najboljše pa je da lahko nastavljaš kombinacije. meni recimo vklop tv tipke zgleda tako: prižgi tv, preklopi na hdmi1, prižgi reciver, preklopi na cable/sat, prižgi stb. znajo to tvoji poceni prijatelji?
smile-1.gif

sicer pa lahko na njihovi strani preveriš če pozna tvoje komponente.
 

mla16

Pripravnik
23. sep 2007
102
0
16
Sem mel Harmony 525 zlomil ekran, kupil 555 in ga ne menjam, mam ga pa približno 2 leti pa pol 2 ali 3 menjal baterije, spoznal do zdaj vse naprave brez problema, najbolje pa je to da pritisneš watch tv in ti vse všalta tako kot mora, watch dvd spet všalta vse komponente, moj kljub vsakodnevni uporabi zgleda kot nov!