Nakup tekaške steze

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
Lep pozdrav

Letos sem se odločil da se bom čez zimo pripravil na naslednjo sezono v kateri se bom udeležil kakega maratona ali pa za par ur izboljšal POT okoli Lj.
Odločil sem se za nakup tekaške steze. Najprej se je zataknilo že pri odločitvi ali naj vzamem električno ali ne električno (trak poganjaš sam z nogami). Po nekaj pogovorih s prijateljem in branjem po netu sem se odločil za nakup električne. Spet cela študia
confused-1.gif
. Koliko konjev naj ima, koliko naj bo minimalno širok in dolg trak, da lahko normalno tečeš in se ne zatikaš ali padeš, max. hitrost traka in nagib le tega, potem so kle še blažilci na stezi, da ne trpijo sklepi, da ne govorim o tem kaj vse ponuja elektronika (števci) ... Kar nekaj stez na tržišču je tudi zložljivih a nisem ravno navdušen nad to opcijo saj se mi taka zadeva ki se jo da zložit ne zdi ravno stabilna, kar pa je bistvenega pomena pri teku, saj se ne mislim še s stabilnostjo ukvarjat medtem ko dajem vse od sebe.
Sedaj pa me zanima kakšni so vaši predlogi? Morda imate kako stezo že doma in mi jo lahko priporočate. Pa da ne pozabim omenit; če bi imel ogromno denarja bi kupil stezo za 1000€+ in nebi pisaril tukaj po forumu saj bi imela steza vse kar potrebuje (stabilnost, hitrost, naklon, širino in dolžino traku ...). Zanimajo me predvsem minimalni kriteriji ki jih more steza izpolnjevati da je vredna nakupa.

Hvala in LP

PS: če imate še kak nasvet na kaj je treba bit pozoren pri nakupu tekaške steze bom zelo vesel
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.851
385
83
Pomojem bo najceneje, da hodiš tekati v lokalni fitnes na mašino vredno 10k€.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Če te zanima, mam js še eno viška. Ostali so mi dolžni pa smo dolg kompenzirali s par progami. Proge so takoimenovane polprofesionalne. So nekoliko manjše od tistih v fitnesu, vendar bistveno boljše kot tiste ki jih za 1800€ prodajajo v hervsu. Torej če te zanima mi pošlji zasebno. Imam pa samo še eno.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
43
Če imaš težave s koleni, ti teh stez ne priporočam.

Raje sobno kolo ali pa pojdi laufat s šalom, kapo, bundo v gozd.
 

Lokos

Pripravnik
17. okt 2007
383
0
16
faktor-x.blogspot.com
@jaka6 imaš ZS
@Numy: žal fitnesa nimam v bližini in tudi če bi ga imel nebi plačeval mesečne karte za celoten fitnes zato da bom hodil samo tečt

Za nakup steze sem se že odločil zato vas prosim za nasvete o nakupu le te in ne mambođambo o tem kako naj grem v naravo (pa nimam nič proti njej le svoja pljuča imam rad)